Arsenal FC - Liverpool FC 1:1 (0:0)

V šlágri kola sme dnes večer remizovali s Arsenalom na jeho pôde 1:1.

Úvodné dejstvo prinieslo veľmi zaujímavý futbal z oboch strán s vysokým tempom. Zo začiatku to domáci Arsenal skúšal najmä po ľavom krídle, kde zátapal hosťujúcemu bekovi Trentovi Alexander-Arnoldovi. Na konci prvej 15-minútovky vybehol neskoro brankár Allison ku domácemu Mkhitaryanovi, ktorý naštastie pre LFC hlavičkoval vedľa. V 18. minúte si parádne nabehol na prihrávku TAA Firmino, ktorý následne loboval povedľa vybiehajúceho gólmana domácich do pravej žrde, lopta sa dostala po odraze ku Manému, ktorý ju poslal do siete. Asistent hlavného rozhodcu však odpískal ofsajd, ktorý sa však pískať nemal - skóre tak zostávalo nezmenené. O päť minút na to si niečo podobné vyskúšal Van Dijk, na ktorého obrana domácich po štandartke zabudla, zoči-voči Lenovi však kopol loptu priamo do neho. Liverpool od tohto momentu prenechal iniciatívu hráčom Arsenalu, strácal často lopty, ku vyloženým šanciam sa však okrem Lacazetteho z 39. minúty, ktorý strieľal povedľa vzdialenejšej žrde, domáci nedostali. V poslednej minúte sa dostal opäť k slovu Liverpool, opäť po štandartke naskočil na centrovanú loptu aktívny aj smerom dopredu Virgil Van Dijk, ktorý však hlavou trafil iba ľavú tyčku. To bolo zo strany oboch aktérov v prvom polčase všetko, a do šatní sa tak šlo bez gólov.

Druhý polčas svojim nasadením v ničom za tým prvým nezaostal. Od začiatku sa snažili hlavne domáci otvoriť skóre stretnutia, svojou aktivitou však dosiahli iba žltú kartu pre Fabinha, ktorý si tak musel dať v ďalšom priebehu na svoje nedovolené zákroky pozor. O pár minút na to (61. minúta) však prišiel prvý gólový moment zápasu, Robertson vysunul po ľavej strane Maného, ktorý potiahol loptu odcentroval poloprízemnú loptu, ktorú pred seba v smere ku značne pok. kopu vyrazil domáci gólman Leno, na ňu si aj s prispením teču obrancu Holdinga nabehol Milner a prestrelil ňou všetko čo mu stálo v ceste - 1:0 pre Liverpool. Od tohto momentu sa Reds stiahli, a po zvyšok času počítali hlavne s hrou na rýchle kontry. Bolo teda iba otázkou, či sa Gunners do konca zápasu strelecky presadia a zrovnajú skóre, alebo LFC svoj náskok ešte navýši. Na smolu pre hostí sa stalo to prvé. V 82. minúte si nabehol v strede obrany na loptu Lacazette, ku ktorému vybehol Allison, ku strele však najskôr od útočníka nedošlo, čo ho vyviedlo z ideálneho postavenia, Lacazette sa po spätnej otočke predsa len rozhodol ku zakončeniu k vzdialenejšej tyčke, na loptu už Allison nedočiahol a bolo vyrovnané - 1:1. Do konca ostávalo ešte niečo viac ako desať minút, v nich už gól nepadol, aj preto sa dnes body na Emirates Stadium delili.

Vzhľadom na priebeh zápasu a inkasovaný vyrovnávajúci gól v záverečnej fáze zápasu sa môže niekomu zdať, že bod je z Londýna pre Liverpool málo. Ja si to nemyslím. V stretnutí bol aktívnejší Arsenal, na vyložené šance vyhral zase Liverpool. Pokiaľ by v určitých momentoch jeho hráči dobre zareagovali, a mali štastie na svojej strane, mohli si dnes večer The Reds pripísať na svoje konto miesto bodu všetky tri. Na keby sa však nehrá...

Arsenal(4-2-3-1): Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Mkhitaryan, Ozil, Aubameyang - Lacazette (manažér Unai Emery)
Liverpool(4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Milner, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané (manažér Jürgen Klopp)

Arsenal FC Liverpool FC
68. ↑ Iwobi ↓ Mkhitaryan
80. ↑ Shaqiri ↓ Firmino
73. ↑ Ramsey - ↓ Aubameyang
90+4. ↑ Matip ↓ Salah
81. ↑ Welbeck - ↓ Kolasinac ..... ↑ .... ↓ ....

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.