Liverpool FC - Cardiff City 4:1 (1:0)

V 10.kole anglickej Premier league zavítal na Anfield nováčik súťaže

Klopp postavil proti nováčikovi silnú zostavu. Na lavičke zo "základu" ostal v podstate iba Robertson, ktorého nahradil Aleberto Moreno a Lallana zase suploval Milnera, ktorý rovnako ako Shaqiri ostal iba na lavičke. Zápas sme až na pár minút v prvom polčase a "hluchú" pätnásťminútovku v druhom polčase absolútne kontrolovali. Kontrolovali sme to však až tak, že nás to nedonútilo k väčšiemu nasadeniu a agresivite. Zápas preto aj napriek výraznému rozdielu v skóre vyznel rozpačito. Hlavne po dosť náhodnom góle na 2:1 hostia zacítili "pach" bodu, ale našťastie sme ich hneď schladili dvoma gólmi. Skóre v prvom polčase otvoril po kanonáde striel presnou ranou ľavačkou Mo Salah už v 10. minúte. Ďalšiu šancu mal Virgil Van Dijk, ktorého hlavička opečiatkovala pravú žrď hosťujúcej brány. V závere prvého polčasu krásne hlavičkoval Lallana, ale jeho gólovú hlavičku odvrátil z čiary kapitán hostí Morrisson. Úvod druhého polčasu patril hosťom, ktorý dali dokonca vyrovnávajúci gól, ale ten pre ofsajdovú pozíciu strelca neplatil. Ukľudniť nás mohol Mané, ktorý trochu kostrbatou akciou zakončenou skvelou krížnou strelou v 66.minúte zvýšil na 2:0. Hostia však po trochu nešťastnom teči Van Dijka znížili na 2:1 v 77.minúte. Zdalo sa, že záver zápasu bude dramatický to však nedopustil Salah, ktorý dvoma asistenciami vyzval Shaqiriho a Maného k dvom krásnym gólom a bolo po zápase. Treba podotknúť, že obidvom gólom predchádzala skvelá práca Fabinha v strede ihriska.

Po trošku profesorskom výkone sme si po výraznom víťazstve zapísali tri body do tabuľky a momentálne sa pozeráme na všetkých súperov zhora. Verme, že nedeľa a pondelok prinesie nejaké to prekvapenie a my sa na čele osamostatníme. 10 zápasov - 8 výhier - 2 remízy - 0 prehier skvelá bilancia na úvod sezóny. len tak ďalej REDS!!!

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, A.Moreno - Lallana, Fabinho, Wijnaldum – Salah, Firmino, Mané  (manažer Jürgen Klopp)

Cardiff (4-4-1-1): Etheridge - Bennett, Bamba, Morrison, Ecuele Manga - Murphy, Gunnarsson, Camarasa, Hoilett - Reid - Paterson  (manažér Neil Warnock)

Počet divákov:  50 685
MOTM: Do 70.min som bol rozhodnutý za Fabinha, ale gól a dve krásne asistencie nakoniec rozhodli pre SALAHA