Chelsea FC - Liverpool FC 1:1 (1:0)

V 7.kole Premier league sme si odniesli z horúcej pôdy na Stamford Bitch bod po remíze 1:1

Dnes sa v ligovom zápase stretli tímy, ktoré si to rozdali pred 3 dňami v Ligovom pohári. Rozdiel bol v tom, že dnes obaja manažéri postavili to najsilnejšie čo mohli a čo bolo zdravé. A zdravé bolo aj to čo by normálne nebolo. V strede obrany Chelsea nastúpil Rudiger, ktorý bol avizovaný ako zranený a za nás bol rovnako zaradený do zostavy Virgil Van Dijk, ktorý má narazené rebrá a to sa tiež nelieči pár dní, ale týždne. Obaja však podali za svoje kluby výborné výkony.

Zápas to bol veľmi vyrovnaný. Chelsea hrozila svojím výborným útokom a najmä duom Wilian - Hazard. Popri tom hrala veľmi disciplinovane a hráčom v červených dresoch dovolila toho iba minimálne. Aj tak sme si vypracovali niekoľko šancí a najmä Salahov blafák, ktorý vyrážal z čiary Rudiger volal po góle. Nesypalo to hlavne Salahovi, ktorý mal v prvom polčase niekoľko pozícií z ktorých v minulej sezóne skóroval. V tejto sezóne mu to však nesype tak ako v minulej, ale verme že sa to obráti. A ak nie tak tu máme ešte Shaqiriho, či Sturridga. Skóre nakoniec otvorila Chelsea v 25.minúte. Kovačić skvele vysunul Hazarda a ten potvrdil výbornú formu, strelou k tyči nedal Alissonovi šancu, prehrávali sme 1:0. My sme odpovedali veľkou územnou prevahou a šancou Salaha či strelou Maného nad brvno, Do šatní sme však išli s jednogólovým mankom.

Druhý polčas sme začali aktívnejšie. Obrovskú šancu sme mali po otočke a strele Maného z vnútra šestnástky, ale Kepa vytiahol skvelý reflexívny zákrok. Následne si na rýchlo rozohraný priamy kop nabehol Hazard, ale jeho strelu po nábehu do šestnástky skvele zlikvidoval Alisson. O šesť minút mal po Robertsonovom centre do šestnástky stopercentnú šancu Shaqiri, ale lopta mu skĺzla po holeni a cestovala mimo žrde bránky Chelsea. O pár minút výborne hlavičkoval Firmino, ale jeho pokus vykopol z čiary David Luiz. Chelsea výborne zónovo bránila a nepúšťala hráčov LFC do vyložených šancí. To však nevadilo strajkerovi Sturridgovi, ktorý v 89.minúte krásnou strelou do pravého vinkla nedal  šancu domácemu brankárovi Kepovi. Danny Sturidge vystrelil dosť nečakane bez veľkej prípravy a Kepa na jeho presne umiestnenú strelu nedosiahol.

Zápas sa nakoniec skončil spravodlivou remízou, aj keď sa neviem  ubrániť pocitu,  že sme boli lepší a futbalovejší.

Chelsea (4-3-3): Kepa – Alonso, Rudiger, David Luiz, Azplicueta – Kovačić, Kanté, Jorginho – Willian, Giroud, Hazard (manažér M.Sarri)

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Milner, Henderson, Wijnaldum - Mané, Firmino, Salah (manažér Jürgen Klopp)