Leicester - Liverpool FC 1:2 (0:2)

V 4.kole anglickej Premier league sme zvíťazili na ihrisku Leicestru City

Klopp poslal v Leicestri na ihrisko takmer rovnakú zostavu ako v prvých troch ligových zápasoch. S jednou veľkou zmenou. Keitu nahradil Hernderson. Dobrý výkon sme predviedli iba v prvých 20.minútach. Najprv Firminovu strelu do stredu bránky vyrazil Schmeichel pred Salaha a ten úplne prázdnu bránu trestuhodne netrafil. "Zapršalo" v 10.minúte keď Robertson dravo prenikol po krídle a našiel v strede šestnástky Maného, ktorý strelou k tyči nedal šancu domácemu brankárovi 0:1! V 20.minúte urobil v strede poľa obrovskú chybu Wijnaldum a rýchly protiútok domácich zakončený výbornou krížnou strelou hasil skvelým zásahom Alisson. Od tohto momentu až do konca zápasu sme aktivitu prepustili domácim. Pôsobili sme unavene, pomaly, nedôrazne a bez agresivity. Jedine Gomez, Mané a Robertson odvádzali štandard hráča, ktorý hrá za lídra ligovej súťaže. Domáci sa však do vyložených šancí nedostávali a tak sme trestali my. Po rohovom kope v 45.min skvele trafil hlavou k tyči Firmino a viedli sme 0:2!

Druhý polčas sme začali rovnako ako sme hrali v prvom - zle. Nedokázali sme podržať loptu v strede poľa. Hralo sa na úzkom priestore, pretože obidva tímy presovali a vytláčali obrannú líniu veľmi vysoko. Náznaky rýchlych kontier nám nevychádzali. Exceloval v tom hlavne Salah, ktorý buď zlou alebo neskorou prihrávkou pochoval minimálne tri výborné šance na vytvorenie si vyššieho náskoku. A tak prišiel trest. V 63.min Alisson po malej domov od Van Dijka volil namiesto jednoduchého odkopu kľučku vo vnútri našej šestnástky, tá mu však nevyšla o loptu prišiel a pre Ghezzala už nebol problém loptu dopraviť do bránky 1:2. Obrovská chyba Alissona, ale aj tej predchádzalo laxné riešenie niekoľkých situácii za sebou keď sa lopta z polovice Leicestru úplne zbytočne dostala až do našej šestnástky. Po kontaktnom góle domáci ešte vystupňovali tlak. Klopp správne reagoval a namiesto "zbytočných" Salaha a Hendersona poslal čerstvú krv Keitu a Shaqiriho. Aj ich zásluhou sme už domácich do ničoho vážneho nepustili a utrpeli sme víťazstvo.

Výkon bol hrôzostrašný, ale tri body sa rátajú. Nasledujúcu reprezentačnú prestávku zrejme strávime na čele Premier league a Klopp má čas znovu nakopnúť motor.

Leicester FC (4-2-3-1): Schmeichel - Ricardo, Morgan, Maguire, Chilwell - Mendy, Ndidi - Ghezzal, Maddison, Albrighton - Gray (manažér Claude Puel)

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Milner, Henderson, Wijnaldum- Salah, Firmino, Mané  (manažér Jürgen Klopp)