Crystal Palace - Liverpool FC 0:2 (0:1)

V 2.kole anglickej Premier league sme odohrali víťazný zápas proti londýnským Crystal Palace

Na ihrisku Crystal Palace sme sa riadne potrápili a odohrali veľmi ťažký zápas. Trúfam si povedať, že CP na svojom štadióne potrápi nejedného favorita a tak tri vydolované body majú cenu zlata. V prvom polčase sme mali loptu často na svojich kopačkách avšak do sformovanej prehustenej obrany sme sa presadzovali iba veľmi ťažko. Najväčšiu šancu mal Mo Salah, ktorý skvelý pas za obranu súpera od Keitu výborne spracoval, ale jeho následný lob zapadol až za bránku domácich. Domáci odpovedali po chybičke Keitu Towsendom, ktorý ďalekonosnou strelou opečiatkoval naše brvno. Skóre sme otvorili až v poslednej minúte prvého polčasu keď po faula Sakha na Salaha nariadil Oliver penaltu, ktorú v 45.min Milner bezpečne premenil 0:1!

V druhom polčase domáci museli otvoriť hru a to mala byť voda na náš mlyn. V úvode to potvrdila veľká šanca Keitu, ktorá však skončila iba vedľa ľavej tyče. Naopak domáci sa dostávali do obrátok. Milivojevićov priamy kop skvele vyškriabal Alisson na roh. Naším nevychádzali brejkové situácie a tak sme sa museli strachovať o výsledok. Niekoľkokrát výborne zasiahol Alisson a držal nás v hre o tri body. V 75.min nám vyšiel brejk keď sa rútil sám na Henesseya Salah. Toho tesne pred pokutovým územím fauloval Wan-Bissaka a musel predčasne pod sprchy po červenej karte. Z následného priameho kopu pekne vystrelil Salah, ale jeho banán v poslednej chvíli vyhlavičkoval hráč v múre. Vydýchli sme si až v nadstavenom čase keď znova z kontraútoku po Salahovej prihrávke po "blafáku" skóroval Mané a uzavrel skóre zápasu na 0:2! Ťažko vydolované tri body, ale veľmi dôležité body. Takéto zápasy musíme zvládať ak chceme bojovať o titul.

Crystal Palace (4-4-2): Hennessey – Wan Bissaka, Tomkins, Sakho, van Anholt –  Townsend, Milivojević, McArthur, Schlupp -  Benteke, Zaha (manažér Roy Hodgson)

Liverpool FC(4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, Dijk, Robertson –  Keita, Wijnaldum, Milner –  Salah, Firmino, Mané (manažér Jürgen Klopp)

Rozhodčí: Michael Oliver

Počet divákov:   (Selhurst Park, Londýn)

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.