Liverpool FC - AS Roma 5:2 (2:0)

CHL review

V prvom semifinále Ligy majstrov sme na Anfielde privítali AS Roma

Klopp postavil do dôležitého zápasu znova ”klasickú” zostavu. Útočnú trojku “bohov” istila anglická záloha Milner-Henderson-Ox a obrana bola rovnako jasná.

Rimania v úvode prvého polčasu potvrdili skvelú formu a boli lepším tímom. Boli istejší na lopte, pôsobili kompaktnejším dojmom. Veľmi dobre hral na hrote Džeko. Dostali sa však iba do jednej šance, keď Kolorovovu strelu spoza šestnástky trochu podcenil Karius a nakoniec loptu iba so šťastím vyrazil na brvno. Rím dominoval do 25 minúty. Potom sa začal zahrievať motor LFC. Najprv Firmino poslal do šance Maného, ale ten v skvelej pozícii iba prestrelil. O minútu nato zase Mané v dobrej pozícii znova prestrelil. Začali sme mať oveľa viac z hry. Všetko vyvrcholilo po dobrej práci zálohy v 36.min keď sa po sérii súbojov v strede poľa dostal k lopte Mo Salah  jeho nádherná strela skončila v pravom vinkli Allisonovej brány 1:0 a nádherný gól!!! Na ihrisku sme začali dominovať. Do brvna hlavičkoval Milner a Wijnaldumovu strelu Allison zneškodnil. V nadstavenom čase v 45.+1 min skvele vysunul Firmino kamaráta Salaha a ten nám chladnokrvne ponad Allisona zapezpečil polčasové vedenie 2:0!!!!

Druhý polčas sme začali ešte lepšie ako prvý. Absolútne sme dominovali. V rozmedzí trinástich minút sme po skvelých útočných akciách tri krát skórovali. Najprv dva krát Mo Salah naservíroval loptu Manému a Firminovi a potom všetko z našej strany zavŕšila Milnerova nahrávka na Firmina. Zrazu bolo 5:0. Hostia boli riadne otrasení a my sme s tým obrovským náskokom nevedeli čo robiť. A tak prišiel zákonitý trest. AS Roma nie je o 5 gólov horším tímom. A hlavne sa v krízových situáciách nepoloží. Rimania nezložili ani po 5 góloch zbrane a v 81.minúte po góle Džeka a hlavne po dosť prísnej penalte po ruke Milnera znížili Perottim na 2:5 z ich pohľadu. Rimania do konca zápasu hrali výborne a boli veľmi nebezpečný pred našou bránou. Výsledok 5:2 a hlavne náš výborný výkon proti špičkovému tímu je excelentný. Trúfam si tvrdiť že vyhráme aj na štadióne AS Roma.

Liverpool(4-3-3): Karius – Alexander-Arnold, VVD, Lovren, Robertson –  Milner, Henderson, Ox  – Mané, Firmino, Salah (manažér Jürgen Klopp)

AS Roma(3-4-2-1): Allison – Fazio, Manolas, Jesus – Kolarov, Strotman, De Rossi, Florenzi - Under, Naingollan - Džeko  (manažér Di Francesco)

Liverpool FC AS Roma
18. ↑ Wijnaldum  ↓ Ox
46. ↑ Schick ↓ Under
75. ↑ Ings  - ↓ Salah
67. ↑ Gonalons ↓ De Rossi
90.+3. ↑ Klavan    - ↓ Firmino 67. ↑  Perroti  ↓ Jesus

Góly: 36. a 45.+1. Salah, 56.Mané, 61. a 69. Firmino - 81. Džeko, 85.Perroti (11m)

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.

Gerrard se ujme Glasgow Rangers

Steven Gerrard vyslyšel volání z Glasgow a po pouhém roce u týmu Liverpool FC U18 se ujme tamních Rangers. Asistenta mu bude dělat současný ambasador LFC, Gary McAllister. Bývalý liverpoolský kapitán si údajně s sebou  vezme ze svého současného působiště také mládežnické trenéry Michaela Bealeho a Toma Culshawa i fitness trenéra Jordana Milsoma.

Salah nebude potrestán

Mohamed Salah nebude čelit žádným sankcím ze strany FA v návaznosti na jeho incident s obráncem Bruno Martinsem Indim ve víkendovém zápase proti Stoke City.