Liverpool FC - Watford FC 5:0 (2:0)

V "ruskej" zime to dnes bolo galapredstavenie egyptského kráľa Mohameda Salaha.

Klopp urobil pred zápasom s desiatym tímom PL Watfordom, oproti poslednému duelu s United, v základnej zostave štyri zmeny. Lovrena nahradil v obrane Matip, Trenta Gomez, a dvojicu stredopoliarov Chamberlain-Milner duo Henderson-Wijnaldum. Situácia v tabuľke velila Liverpoolu bodovať naplno. Iný výsledok by bol veľkých prekvapením.

The Reds sa pustili do svojho dnešného súpera v snežnej fujavici bez rešpektu hneď od prvej minúty. Gól na seba nenechal dlho čakať, na pravej strane šestnástky v 4. minúte si loptu od Maného prebral Salah, pozvŕtal obranu Hornets, a pravačkou popod hosťujúceho gólmana otvoril skóre - 1:0 pre LFC. V ďalšom priebehu prvého polčasu sneženie našťastie ustalo, no s ním aj aktivita hráčov v červených dresoch. V slovu sa dostávali častejšie hosťujúci hráči v žltých dresoch, a to hlavne z dôvodu slabej hry záložnej formácie domácich. Najmä kapitán Henderson kazil snáď každú druhú-tretiu prihrávku. V 27. minúte musel Klopp kvôli zdravotných problémom striedať Emreho Cana, ktorý odchádzal do útrob štadióna chytajúc si chrbát, resp. kríže. Nahradil ho James Milner, zmena k lepšiemu však nejako výrazne badať nebola. Watford sa však našťastie k žiadnej šanci v priebehu tejto fázy hry nedostal, a tak sa k slovu v závere polčasu opät dostali domáci hráči. Ešte tesne pred druhým gólom však predvedli nádhernú akciu Salah s Firminom, druhý menovaný však mieril tam kde stál pozorný brankár WFC Karnezis. v 43. minúte na 2:0 zvyšoval svojim druhým gólom v tomto zápase Salah, ktorý zúžitkoval perfeknú krížnu prihrávku z ľavej strany od Robertsona. LFC tak šiel na prestávku s dvojgólovým náskokom, ktorý bol určite zaslúžený.

Do druhého polčasu vybehla na ihrisko Anfieldu, na ktorý opäť začal padať sneh, rovnakáý zostava, k žiadnej zmene sa Klopp nerozhodol. V 50. minúte už bolo 3:0, z pravej strany loptu ešte pred čiarou dobehol Salah, následne ju poslal do šestnástky, kde číhal Firmino, ktorý kolenom vo výskoku poslal loptu do siete bezmocného Karnezisa. Watford sa v tých chvíľach zmohol iba na nebezpečnú strelu z priameho kopu Pereyru, ktorá skončila na brvne Lorisa Kariusa. Hráči v červených dresoch plne ovládli dianie na trávniku, šancí však bolo paradoxne menej ako by si niekto z nás prial. Pokiaľ sa aj Liverpool k šanci dostal bol v ich priemieňaní tentokrát veľmi efektívny. V 71. minúte stiahol Klopp málo viditeľného Wijnalduma, nahradil ho "Oxom", ktorý bol zreteľne pohyblivejší ako Gini. V záverečnej pätnásťminútovke to už bola hra na jednu bránku, prvý hetrik v drese Liverpoolu si svojim tretím gólom v 77. minúte zaknihoval Momo Salah. Od Maného dostal na pravej strane v šestnástke prihrávku, brániaci hráči Watfordu boli z neho natoľko zúfalí, že nik mu nezabránil v strele ľavačkou, a lopta skončila opäť v sieti - 4:0 pre The Reds. Na posledných desať minút sa na ihrisku objavil aj Danny Ings, ktorý vystriedal Firmina, a bol na trávniku skutočne vidieť. Gólu sa však opäť nedočkal, robil však hviezde dnešného večera Salahovi výborného parťáka. Sám mohol dvakrát skórovať, v prvom prípade mu strelu vyrazil Karnezis, v tom druhom prípade však jeho strelecká aktivita predsa len úspech v podobe gólu Liverpoolu priniesla. Po vyrazenej lopte sa v 85. minúte k lopte dostal nikým nekrytý Salah a pod brvno dal svoj už štvrtý dnešný gól, 28. ligový - 5:0. Po poslednom hvizde rozhodcu si tak mohol loptu vziať do svojich rúk, pričom v budúcnosti mu bude pripomínať dnešný fantastický strelecký koncert!!!

Liverpool(4-3-3): Karius – Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson – Can, Henderson, Wijnaldum – Salah, Firmino, Mané (manažér Jürgen Klopp)
Watford(3-4-3): Karnezis - Prodl, Mariappa, Holebas - Cabrera, Kiko, Doucoure, Capoue - Richarlison, Deeney, Pereyra (manažér Javi Garcia)