Liverpool FC - WBA 2:3 (1:3)

FACUP REVIEW

V 4.kole najstaršej európskej súťaže sme privítali na Anfielde birminghamský West Bromwich Albion.

Prvý polčas sa musel nezaujatému divákovi páčiť. Liverpoolsky fanúšikovia však boli na prášky. Tri strely  na bránu znamenali 3 góly v našej sieti. Poďme ale od začiatku. Už v 5.min Salah krásne prešprintoval Evansa, ale sám zoči voči Fosterovi mieril íba do neho. Odrazenú loptu však nádherným oblúčikom vrátil do brány Firmino 1:0! Lepší začiatok sme si nemohli želať. V 7 minúte však bolo vyrované. Jaya Rodrigueza sme nechali voľného a jeho nádherná strela skončila vo vinkli Mignoletovej brány 1:1!A to nebolo všetko. Už o 4 minúty Alexander-Arnold nechal odcentrovať Brunta a znova nikým nekrytý Rodriguez otočil skóre na 1:2!. Potom nasledovali kuriózne momenty a k slovu sa dostala videotechnika. Najprv rozhodca Pawson po porade s viderozhodcom správne neuznal gól WBA pre ofsajd a vzápätí správne znova po konzultácii s videorozhodcom nariadil penaltu za faul na Salaha. Firminova delovka však opečiatkovala iba spojnicu Fosterovej brány. O pár minúť neskôr mal znova po Salahovej spätnej nahrávke Firmino, ale z vyloženej pozície nedokázal dostať loptu do siete. V závere sme opäť inkasovali po nevydarenej ofsajdovej pasci. V nadstavenom čase po Dawsonovom centri zavŕšil klasický hat-trick Jay Rodriguez 1:3! Gól bol nakoniec zapísaný ako Matipov vlastňák.  Pri tomto góle znova prebiehala kontrola videorozhodcom, ale ten potvrdil, že gól padol regulérne a do šatní sme odchádzali s dvojgólovou stratou.

V druhom polčase sme mali veľkú územnú prevahu. Gól sme však dali až po 3-striedaní Henderson, Ings a Milner. Angličania oživili našu hru a v 78.min vsietil kontaktný gól Salah. V poslednej 15-minútovke sme mali obrovský tlak. Do šestnástky WBA lietal center za centrom. Najbližšie k vyrovnaniu mal v 4.min nadstaveného času Virgil van Dijk, ale jeho hlavičku k tyči výborný Foster kryl a tak sa s FA Cupom lúčime v 4.kole.

Liverpool(4-3-3): Mignolet - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, A.Moreno - Can, Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain - Salah, Firmino, Mané (manažér Jürgen Klopp)
WBA (4-5-1): Foster - Gibbs, Evans, Dawson, Nyom - Brunt, Krychowiak, Livermore, Barry, Rodriguez - Robson-Kanu (manažér Alan Pardew)