Unirea Urziceni - Liverpool FC 1:3

ELI přes inkasovanou branku hned ze začátku Liverpool dokázal zápas otočit a s přehledem si zajisti postup do osmifinále. Branky vstřelili Mascherano, Babel a Gerrard.

Fernando Torres dnes ještě začal na lavičce náhradníků, v útoku místo něj operoval David Ngog, kterého ze zálohy podporovali Babel, Benayoun a Gerrard. Ze začátku utkání se snažili pálit domácí Frunza a liverpoolský Lucas, ale ani jeden nerozvlnil síť. Ale v 19. minutě šli rázem do vedení Rumuni. Hlavou se trefil po centru Padureta reprezentant Guinea - Bissau, Bruno Fernandes, což byl pro fanoušky Reds docela šok. Nicméně ani to netrvalo moc dlouho a bylo vyrovnáno. Obrana Unirey odkopla míč po závaru před brankou jen k Mascheranovi, jenž se do balónu opřel vší silou a krásnou střelou z 20ti metrů srovnal skóre. V 37. minutě znovu hrozili domácí, nebo spíš Insua hrozil, po rohu Rumunů si totiž málem srazil míč do vlastní branky, naštěstí ale "minul" o pár centimetrů. A pár minut před koncem první půle to bylo již 2:1. Centr Stevieho Gerrard tečoval jeden z obránců Urziceni jen za sebe, kde stál volný Ryan Babel a ten tak poslal Liverpool do vedení, což konečně uklidnilo fanoušky.

V prvních minutách druhého poločasu hrozil dvakrát Stevie Gerrard, ale ani jednou nebyl úspěšný. Až v 57. minutě mu to do třetice vyšlo. Kapitán Reds po přihrávce Yossiho Benayouna zvýšil náskok a pojistil definitivně postup. V 71. minutě střílel David Ngog, ovšem nastřelil pouze bránícího obránce. V závěru ještě mohl zpečetit zápas čtvrtou brankou Gerrard, ale gólman domácího celku si s jeho střelou poradil., neuspěl ani o chvíli později Lucas. Nic zajímávého se již dál nestalo a poté, co sudí Johanesson odpískal konec zápasu, bylo jasné, že tento dvojzápas ovládl podle papírových předpokladů Liverpool. Ten teď čeká koho vyfasuje v osmifinále, jestli to bude Fenerbahce Istanbul nebo Lille.

Unirea: Gierdius - Maftei, Galamaz, Fernandes, Bordeanu - Paduretu, Paraschiv, Apostol - Onofras, Bilasco, Frunza

Liverpool FC: Reina - Carragher, Škrtel, Agger, Insua - Benayoun, Lucas, Mascherano, Gerrard, Babel - Ngog

Góly: 19. Fernandes - 30. Mascherano, 41. Babel, 57. Gerrard

Střídání: 27. Mehmedovič (Galamaz), 56. Vilana (Paraschiv), 62. Sanchez (Onofras) - 61. Kelly (Carragher), 66. Kyrgiakos (Škrtel), 77. Aurelio (Benayoun)

Karty: 28. Onofras, 31. Fernandes, 54. Gierdius, 61. Mascherano - 20. Babel