CL 2020/2021: Real Madrid - Liverpool FC 3:1 (2:0)

CHL review

Vo štvrťfinálovom zápase ligy šampiónov sme cestovali do španielskej metropoly, kde sme si zmerali sily s Realom Madridom - rekordérom tejto súťaže.

Do prvého polčasu nás Klopp šokoval zostavou, keď namiesto Thiaga poslal na ihrisko Keitu. V útoku ešte Jota nahradil Firmina. V prvom polčase sme pôsobili príšerným dojmom. Akoby sme sa zľakli štvrťfinálovej výzvy s názvom Real Madrid.

Za celých 45 minút prvého polčasu sme si nevypracovali žiadnu gólovú šancu. V 27. minúte išiel súper do jednogólového vedenia, prihrávku Kroosa zúžitkoval Vinicius. O 9 minút neskôr domáci zvýšili na 2:0 po góle Asensia. Asistenciu na tento si pripísal Alexander Arnold a celej akcii predchádzal čistý faul na Maného na druhej strane ihriska.

Druhý polčas sme začali podľa plánu a hneď po 7 minútách sa nám podarilo znížiť. O triedu sme zlepšili výkon z prvého polčasu, aj keď horšie to už byť ani nemohlo. Keď sme súpera začali dostávať pod tlak prišiel tretí zbytočný gól do našej siete. Klopp zareagoval stredaním Shaqiriho a Firmina. V závere sme si vytvorili náznak tlaku ale gól sa nám už streliť nepodarilo. Do odvety preto pôjdeme s dvojgólovým mankom.

Real (4-3-3): Courtois – Vázquez, Militao, Nacho, Mendy – Modric, Casemiro, Kroos – Asensio, Benzema, Júnior (manažér Zinedine Zidane)

Liverpool (4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Kabak, Phillips, Robertson – Fabinho, Keita, Wijnaldum -  Salah, Jota, Mané  (manažer Jürgen Klopp)

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.