PL 2020/2021: Arsenal FC - Liverpool FC 0:3 (0:0)

Po reprezentačnej prestávke sme sa v 30. kole predstavili na pôde Arsenalu.

V prvom polčase sme celých 45 minút mali narvrch a hrali prevažne na súperovej polovici. Optickú prevahu a držanie lopty sa nám však nepodarilo pretaviť do gólu. Najbližšie mal k tomu Milner, ktorý po parádnej prihrávke Arnolda netrafil priestor Lenovej brány.  Za zmienku stojí dnešná hra útočného tria v zložení Mané, Firmino, Salah. Hlavne prvý menovaný podal v prvom polčase výborný výkon a svojimi prienikmi znepríjemnoval zápas obrancom Arsenalu. Londýnčania sa v prvom polčase do žiadnej výraznej šance nedostali a väčšina času hrali bez lopty na kopačkách.

V druhom polčase sme pokračovali v nastavenom trende. To, že tent zápas musíme vyhrať napovedovalo vystriedanie Robertsona za Jotu. Ten po 3 minútách na trávniku hlavou rozvlnil sieť po centri, dnes výborne hrajúceho, Arnolda. O pár minút neskôr zvýšil vedenie jasličkami Salah po parádnej prihrávke Fabinha. Na konečných 0:3 uzatvoril opäť Diogo Jota a tak si zo severu Londýna odvážame všetky tri body.

Arsenal FC (4-2-3-1): Leno –  Chambers, Holding, Gabriel, Tierney - Partey, Xhaka - Pepe Odegaard, Aubemyang - Lacazette (manažer Mikel Arteta)

Liverpool FC (4-3-3): Alisson – TAA, Kabak, Phillips, Robertson - Milner, Fabinho, Thiago - Salah, Firmino, Mané (manažer Jürgen Klopp)

• zahodené tutovky Salaha
  • záverečný hvizd (bola radosť sledovať takýto zápas hneď po repre pauze)

arsliv

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.