PL 2020/2021: Wolverhampton FC - Liverpool FC 0:1 (0:1)

V 29. kole Premier League sme na štadióne Molineux odohrali zápas proti "Vlkom".

Jurgen Klopp poslal na ihrisku zostavu na meno totožnú z posledného zápasu v Budapešti proti Lipsku. Asi sa viacerí zhodneme, že je to aktuálne asi to najlepšie čím disponujeme.

Od úvodného hvizdu veľmi veľa nepresností, chýb pri preberaní lopty a zlých dotykov. Často sme strácali loptu a zadarmo ju darovali súperovi. V prvom polčase boli "vlci" nebezpeční hlavne z rýchly brejkov, o ktoré sa starali Traoré resp. Neto. Dostali sa aj do nebezpečných situácií, ktoré ale našťastie nedokázali využiť.  Na našej strane bol najviac nebezpečný Mané, ktorý ale zlyhával v koncovke. Najprv obišiel brankára ale do odkrytej brány už nestihol, o chvíľu neskôr hlavičkoval po centri Arnolda ale jeho strela tesne minula bránu. Pred našou bránou sa k odrazenej lopte dostal Ruben Neves, ale tento vyhlásený strelec minul Alissonovu bránu. Keď už boli hráči mysľou v kabíne udrel po osi Mané-Salah-Jota  proti bývalému klubu posledný menovaný a Liverpool cez polčasovú prestávku viedol 0:1.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu. Útočný futbal na oboch stranách sprevádzala kopa nepresností a zlých rozhodnutí hlavne vo finalizácii útočných akcií. Najväčšiu šancu mal v druhej polovici Diego Jota, jeho strela na prvú tyč nenarobila Patriciovi žiadne problémy. V 88. minúte bol zápas prerušený pre zranenie domáceho brankára na dlhú dobu, vystriedať ho musel nahradný brankár Ruddy. V závere nás vlci ešte zatlačili do pokutového územia a predpokladám, že ak by sa hralo ešte pár minút dočkali by sa aj gólu. Zápas vyhrávame 0:1 a po 29. kolách stracáme na 4-tú Chelseu 5 bodov.

Wolverhampton (3-4-2-1): Patrício - Boly, Coady, Saiss - Semedo, Neves, Moutinho, Jonny - Traoré, Neto - Willian Jose (manažer Nuno Santo)

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Phillips, Kabak, Robertson - Fabinho, Thiago, Wijnaldum -  Salah, Jota, Mané  (manažer Jürgen Klopp)

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.