CHL 2020/2021 Liverpool FC - RB Leipzig 2:0 (0:0)

CHL review

Dnes sme na svoj "domáci" odvetný zápas proti Lipsku cestovali do maďarskej Budapešti.

Prvý zápas sme vyhrali "na hosťujúcej pôde - takisto v Puskas Arene -  0:2.

Klopp milo prekvapil svojou zostavou mnoho fanúšikov. Stopérska dvojica v zložení Phillips a Kabak na krajoch doplnená o Arnolda a Robertsona. Na pozíciu číslo 6 sa vrátil nami očakávaný Fabinho, ktorý sa zaradil vedľa Thiaga a Wijnalduma. Útočný trojzáprah v zložení Salah, Jota a Mané.

V prvom polčase sme si vypracovali viacero sľubných gólovýách príležitostí. Hneď prvú mal na kopačkách Thiago, ktorý ale uprednostil prihrávku pred strelou z hranice pokutového územia. Hostia pohrozili šancou Olmo, dobre pripravený bol však Allison. Do hlavičkového zakončenia sa pri rohovom kope dostal Jota, jeho strelu Gulasci vyrazil na roh. O pár minút neskôr sme si vytvorili výborný brejk, Thiago poslal efektnou a efektívnou prihrávkou Salaha samého na brankára. Ten však svoju šancu nepremenil, k odrazenej lopte sa dostal Mané, ten ale netrafil loptu hlavou ideálne. Ďalšiu šancu mal na nohe Arnold, namiesto strely opäť pirihrával. Hostia jeho prihrávku zblokovali na roh. Na pár minút sa nadýchli aj hostia. Najprv vyslal nebezpečnú streli na Alissona Kampl, potom sa do zakončenia šťastne dostal Forsberg, jeho strela však do brány nesmerovala. Ďalšiu z našich nepremených príležitostí mal na kopačke Jota, neprestrelil Gulasciho z centrálnej pozície. Ešte aj v nastavenom čase sme sa dostali do vyloženej šance. Po Salahovom neúspešnom prieniku sa k lopte dostal Jota, ktorý trafil bočnú sieť Gulasciho brány.

V druhom polčase sme pokračovali v dobrej hre. Prvú veľkú šancu mal na hlavičke Sorloth, ktorý opečiatkol brvno. Gólu sme sa dočkali až v 71. minúte, po dobrej kombinačnej hre až od vlastnej brány, prihrával Mané na nabiejúceho Jotu. Ten priťukol na lavačku Salahovi, ktorý prekonal brankára hostí. O 3 minúty neskôr sme vedenie zvýšili na rozdiel dvoch gólov po zásahu Maného, ktorému krásne prihral Origi. Zápas sme už do konca kontrolovali a súpera do ničoho nepustili. Zaslúžene postupujeme so skóre 4:0 do ďalšej fázy ligy majstrov.

Liverpool (4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Phillips, Kabak, Robertson – Fabinho, Thiago, Wijnaldum - Salah, Jota,  Mané  (manažer Jürgen Klopp)

Leipzig (4-3-3): Gulásci – Mukiele, Upamecano, Klostermann, Angelino – Sabitzer, Kampl, Haidara - Nkunku, Olmo, Adams (manažer Julian Nagelsmann)

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.