CHL 2020/2021 RB Leipzig - Liverpool FC 0:2 (0:0)

CHL review

Kalendárny rok 2021 priniesol prvý zápas v lige majstrov. V prvom zápase osemfinále sme cestovali do Budapeštianskej Puskas Arény kde sme si zmerali sily s nemeckým Lipskom.

Na zápas sme vyšli v zostave podobnej z predchádzajúceho zápasu, ktorý sme odohrali na King Power Stadium. Zraneného Milnera nahradil v strede poľa Thiago.

V prvom polčase sme gól nevideli, bližšie však k nemu mali Nemci, keď po centri Angelina hlavičkoval do tyče Olmo. Aj Liverpoolčania sa dostali do troch dobrých šancí, najprv Salah nepremenil samostatný nájazd keď trafil brankára do ramena, odrazenú loptu z ťažkej pozície trafil Firmino len do bočnej siete. V druhom prípade Mané po centri Firmina hlavičkoval ponad Gulasciho bránu a o pár minút neskôr Robertson loboval vybehnutého brankára ale netrafil medzi tri tyče. Výkony oboch mužtiev boli v prvom polčase ovplyvnené taktickou disciplinovanosťou a výraznou opatrnosťou. V zopár situáciach sme neboli dostatočné presní a lacno sme darovali loptu súperovi, ktorí vďaka tomu nabral sebavedomie.

V úvode druhého polčasu pohrozili domáci, v samostatnom nájazde Alisson vychytal Nkunkuho a podržal nás v kľúčovom momente. V 53. minúte sme si mohli zakričať gól. Po chybnej prihrávke Sabitzera využil nájazd Salah. Hneď po 5 minútach sme vedenie zvýšili na rozdiel dvoch gólov po nájazde Maného. V tomto čase začali preberať opraty zápasu do svojich rúk Nemci. Klopp reagoval dvojitým striedaním, kedy poslal do hry Shaqiriho a Chamberlaina a stiahol Firmina a Thiaga. Mali sme trochu možno trochu aj šťastie, že strelecké pokusy domácich nesmerovali na bránu. Už keď sa zdalo, že je koniec, najväčšiu šancu Lipska si pripísal striedajúci Hwang, našťastie pre nás, jeho zakončenie smerovalo tesne veďľa brány.

Z Budapešti si teda odvážame náskok dvoch gólov a veľmi sľubné postavenie do odvetného zápasu.

Leipzig (4-3-3): Gulásci – Mukiele, Upamecano, Klostermann, Angelino – Sabitzer, Kampl, Haidara - Nkunku, Olmo, Adams (manažer Julian Nagelsmann)

Liverpool (4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Kabak, Henderson, Robertson – Thiago, Wijnaldum, Jones - Salah, Firmino, Mané  (manažer Jürgen Klopp)

RB Leipzig                                Liverpool FC
64.↑Poulsen   -  ↓Haidara      72.↑Shaqiri  -  ↓Firmino
64.↑Orban   -  ↓Mukiele     72.↑Oxlade   -  ↓Thiago
73.↑Hwang   -  ↓Kampl     90.↑Williams N.   -  ↓Salah

Góly:  žiadne - Salah 53´, Mané 58´

Žlté karty: Haidara 5´, Mukiele 5´ , Nkunku 52´, Angelino 65´, Olmo 76´ - Kabak 68´, Henderson 81´

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.