PL 2020/2021: Leicester City - Liverpool FC 3:1 (0:0)

V 24. kole Premier League sme na King Power Stadium odohrali zápas s Leicestrom, ktorý aktuálne vedie náš bývalý kormidelník Brendan Rodgers.

Na našej stopérskej dvojici by sa deti na školách mohli učiť kombinatoriku. Dnes v zložení Henderson a Kabak, nakoľko Fabinho absentoval pre menšie svalové zranenie. Kraje doplnili Arnold a Robertson. Stredová formácia bola v zložení Wijnaldum, Milner, Jones a útočného trio tradične ako ho poznáme Salah, Firmino a Mané.

V prvom polčase sa veľa zásadného neudialo. Boli sme na lopte častejšie ako súper ale až na šancu Salaha sme sa k ničomu nedostali. Naopak Vardy nastrelil brvno keď sa rútil sám na Alissona.

V druhom polčase sme sa ujali vedenia po zásahu Salaha v 67. minúte. Po 10 minútách ale domáci vyrovnali z priameho kopu, ktorý zahrával Madisson. Hneď po troch minútach prišlo k nedorozumeniu medzi Kabakom a Alissonom a Vardy doviedol loptu až do brány a zvýšil na 2:1. Aby toho nebolo málo, Salah stratil loptu v strede ihriska a domáci z brejku udreli tretí krát. Tentokrát tretí angličan v drese líšok Barnes upravil na konečných 3:1. Leicester nás rozložil za 7 minút ako detské lego.

Už sme si mysleli, že to najhoršie je za nami ale ono to tak nie je. Sme totálne z formy. Jediný kto dnes ukázal srdce ako sa hrá za Liverpool bol kapitán Henderson.

Leicester FC (3-4-2-1): Schmeichel - Amartey, Evans, Soyuncu - Pereira, Tielemans, Ndidi, Albringhton -  Maddison, Barnes - Vardy (manažer Brendan Rodgers)

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - TAA, Henderson, Kabak, Robertson - Wijnaldum, Milner, Jones -  Salah, Firmino, Mané (manažer Jürgen Klopp)

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.