PL 2020/2021: Liverpool FC - Manchester City FC 1:4 (0:0)

V 23. kole sme na Anfielde privítali lídra súťaže, Manchester City, ktorý hrá aktuálne v skvelej forme. "Citizens" ťahajú sériu 13 výhier vo všetkých súťažiach v rade a naposledy prehrali ešte v novembri v zápase proti Spurs.

Medzi tromi tyčami udravený Alisson nahradil Kellehera.  V stopérskej dvojici nastúpili opäť obaja naši stredopoliari Henderson a Fabinho, pričom na lavičke bol pripravený Kabak a Phillips. Kraje obrany doplnili tradične Arnold a Robertson. Stredovú formáciu tvorili Thiago, Wijnaldum a "local boy" Curtis Jones. Vpredu trojzáprah Salah, Firmino a Mané.

Prvý polčas sa odohrával vo veľmi vysokom tempe. Hneď v úvode dostal žltú kartu Alcantara po faule na Gungogana. Veľka nevýhoda hrať od úvodu so žltou kartou, s jeho štýlom hry a proti takému tímu akým City je. Zápas sa hral so strany na stranu. Chvíľu sme mali loptu v moci, miestami súper. Proti tímom, ktorý nehrajú tak zatiahnuto a nečakajú nás vo vlastnom pokutovom územi vyzerá naša hra lepšie.  Sľubnú akciu vypracoval Alexander Arnold, ktorý centroval na Maného. Jeho hlavička z tesnej blízkosti nesmerovala medzi tyče. Najväčšiu šancu Liverpoolu mal na kopačke Firmino, ktorý z voleja strielal do horného rohu brány, Ederson však jeho pokus vyrazil na roh. Hostia v 37. minúte získali výhodu pokutového kopu po faule Fabinha na Sterlinga. Gundogan túto príležitosť nevyužil keď prestrelil bránu. Spomenul som si na Mahreza a jeho pokus z minulého roka. Okrem pokutového kopu sa hostia v prvom polčase do šancí nedostali. Rýchly brejk hostí vedení Philom Fodenom po našom rohovom kope zastavil výborným návratom Curtis Jones.

Do druhého dejstva nastúpili oba celky v nezmenených zostavách. Hneď v 49. minúte sa hostia dostali do vedenia po góle Gundogana. Na tento gól sme ešte dokázali odpovedať, za pomoci pokutového kopu vyrovnal Salah. Prišlo dvojité striedanie, Shaqiri s Milnerom nahradili Thiaga resp. Jonesa. Svoj nešťastný deň si vybral Allisson, ktorý zlomil zápas hneď dvomi asistenciami na góly "citizens".  Najskôr prihral Fodenovi, ktorý pripravil druhý gól Gundogana a hneď o 3 minúty Silvovi, ktorý priravil gól Sterlingovi. Aby toho nebolo málo, celkový rezultát uzavrel na  1:4 výborne hrajúci Foden po individuálnej akcii. Klopp v závere nepochopiteľne využil aj svoje tretie striedanie a nahradil Robertsona, Tsimikasom.

Prehrávame aj ďalší zápas na Anfielde. V zápase, kedy chybičky a detaily rozhodujú, sa nedá vyhrať, ak náš brankár spraví totálne "Kariusoviny". Je čas dať šancu Kabakovi a Daviesovi na stopérskych postoch, pretože Fabinha a Henda potrebujeme v strede poľa.

Plusy zápasu:

• gól na Anfielde :-(
  • slušný výkon v prvom polčase

Mínusy zápasu:

• Allisonove kiksy, ktoré nás stáli zápas
  • defenzívna činnosť Arnolda, cez ktorého Sterling prechádzal ako nôž cez máslo

Liverpool(4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Fabinho, Henderson, Robertson – Wijnaldum, Thiago, Jones - Salah, Firmino, Mané (manažer Jürgen Klopp)

Man. City(4-3-3): Ederson - Cancelo, Stones, Dias, Zinchenko - Rodrigo, Gundogan, Silva B.,  Sterling, Foden, Mahrez (manažer Pep Guardiola)

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.