PL 2020/2021: Southampton - LIVERPOOL FC 1:0 (1:0)

V 17. kole Premier League sme cestovali na juh Anglicka, na zápas proti Southamptonu.

Do základnej zostavy Klopp určil úplne odlišnú trojicu stredových hráčov ako v predošlom zápase. Hendersona, Milnera a Jonesa nahradili Thiago, Wijnaldum a Oxlade. Henderson sa posunul o miesto nižšie, kde spoločne s Fabinhom vytvorili túto sezónu už 10. možnú stopérsku dvojičku.

Zápas, v ktorom každý z nás očakával od začiatku parádny výkon sme už v 2. minúte prehrávali po góle nášho bývalého hráča Dannyho Ingsa. Veľkej hrubice sa dopustil Alexander Arnold, ktorý úplne nezmyselne dočahoval loptu hruďou, namiesto odlhavičkovania do bezpečia. Vypracovali sme si niekoľko slubných príležitostí, ale žiadne vážne ohrozenie Forstera neprišlo. Zdobilo nás veľa nepresností, hráči na mňa pôsobili nervózne a niekedy až prílíš "profesorsky". Naopak "svätci" podali v prvom polčase dobrý, organizovaný výkon, ktorý bol hlavne založený na bojovnosti a úspešnom vyhrávaní odrazených lôpt v strede poľa. Ak chceme pomýšlať nad plným bodovým ziskom, budeme v druhom polčase zlepšiť všetky činnosti.

V druhom polčae sme na prvých 15 minút súpera celkom slušne zatlačili do vlastného pokutového územia. Chýbala nám však kreativita, nápad alebo schopnosť vymyslieť niečo neočakávané. Často sme zbytočne hrali do strán namiesto priamočiareho zrýchlenia. Ak sa nám aj podarilo dostať loptu do pokutového územia, nenašla adresáta, súper bol pri nej skôr alebo sme sa ponúkali zbytočnými kombináciami. Neviditeľného Oxa nahradil prekvapivo skoro Shaqiri, ale ani on nebol schopný vytvoriť gólovú príležitosť. Rozhodca Marinner neodpískal čistú ruku v pokutovom územi a ani niekoľkokrát faul na Maného. V poslednom čase je jeho jedinou nevýhodou, že nevie padať, alebo nás jednoduch rozhodcovia nemajú v obľube. Dosť som bol v tomto smere zdržanlivý ale je až do očí bijúce ako je niekto proti nám.

Klopp ešte stiahol z ihriska Arnolda a nahradil ho oslávencom Milnerom. Či sa to striedanie vydarilo nechám na vás, mne sa ponúkal do hry Minamino, Origi alebo Jones. Tým však netvrdím, že Arnold je v optimálnej fome. Skôr naopak. Soton sa takticky nepúsťal do zakončenia ani v dobrých príležitostiach pred našou bránou. Báli sa rýchly brejkov z našej strany, tak radšej držali loptu bezpečne na vlastnej polovici ihriska. Po uplynutí nastaveného času sme ešte mali možnosť poslať loptu do 16ky, my sme sa však rozhodli pre variant nakrátko, čo nám rozhodca už po druhý krát logicky prerušil a výsledok zápasu preto 1:0.

MOTM?

Southampton  (4-4-2): McCarthy - Walker-Peters, Bednarek, Stephens, Bertrand -Djenepo, Ward-Prowse, Diallo, Armstrong - Ings, Walcott (manažér Hasenhuttl R.)

Liverpool  (4-3-3): Alisson - TAA, Henderson, Fabinho, Robertson - Alcanata, Wijnaldum, Oxlade - Mané, Firmino, Salah (manažér Jürgen Klopp)

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.