PL 2020/2021: Fulham FC - LIVERPOOL FC 1:1 (1:0)

V 12. kole Premier League sme cestovali do Londýna na štadión Craven Cottage.

Pri absencii toľkých kľúčových hráčov, ku ktorým sa pridal aj vo forme hrajúci Diego Jota bolo veľmi jednoduché tipovať základnú zostavu. V bráne sa objavil navrátilec Alisson a na lavičke náhradníkov figuruje Alex-Oxlade Chamberain.

Do zápasu vstúpili lepšie domáci hráči, ktorí si svojou vysokou aktivitou vypracovali niekoľko dobrých príležitostí. Pred zápasom sa očakávalo zaparkovanie autobusu pred vlastným pokutovým územím, ale opak bol pravdou a hráči Fulhamu sú dnes tí, ktorí predvádzajú futbal. Vysoké percento lôpt získavali vysokým pressingom, z čoho pramenili pekné príležitosti. V mnohých týchto šanciach nás podržal Alisson, ale v 25. minúte bol aj oň prikrátky na strelu Bobbyho Reida. Tento polčas mi pripomenul výkon proti Aston Ville. 1:1

Do druhého  polčasu sme nastúpili s cieľom pobiť sa o bodový zisk. Minamino vymenil Matipa, Henderson vytvoril stopérsku dvojičku s Fabinhom. Vstup do polčasu nám herne vyšiel, súpera sme na 15 minút zavreli na vlastnú polovičku a zatlačili až do pokutového územia. Nepodarilo sa mám však streliť gól. Najvýraznejšiu šancu mal Henderson, ten však zoči voči Areolovi šancu nepremenil. Po faule na Curtisa sme dostali k dispozícii voľný kop. Na ihrisku už nebol Trent, ktorého vymenil Neco Williams. Loptu si postavil Gini Wijnaldum, ten síce múr hráčov Fulhamu neprestrelil ale rozhodca videl ruku a nariadil pokutový kop. Salah, aj keď nepresvedčivo, skóroval a vyrovnal na 1:1. Bola vidieť snaha pripísať si 3 body a zaistiť si taka prvé miesto v tabuľke. Curtis Jones sa po krásnom sóle z vlastnej polovice ihriska dostal do zakončenia, brankár však jeho pokus zlikvidoval. Pripomenulo mi to Stevieho keď za nás začínal. Zápas sa skončil nerozhodne 1:1.