PL 2020/21 Liverpool FC - Sheffield United FC 2:1 (1:1)

V 6. kole Premier League jsme přivítali na (opět) prázdném Anfieldu Sheffield United.

Úvod zápasu patřil jednoznačně hráčům v červených dresech. V prvních minutách vlétli na svého soupeře a vypracovali si šance, ale žádnou z nich neproměnili. Po tomto úvodu začali otěže zápasu přebírat hosté. Po úvodní desetiminutovce "fauloval" Fabinho McBurnieho na hranici vápna a po zásahu VAR se kopala penalta proti Reds. Tu s přehledem ve 13. minutě proměnil Berge. Pro Sheffield to bylo poprvé tuto sezonu, kdy ve svém zápase vedl. Tato skutečnost hráče hostí nabudila natolik, že v následujících chvílích ovládali dění na hřišti a vypracovali si několik slibných příležitostí. Žádnou z nich naštěstí neproměnili a obraz hry se vyrovnal. Před koncem prvního poločasu po krásném centru Hendersona hlavičkoval Mané a Ramsdale dokázal balon vyrazit pouze k Firminovi, který neměl problém uklidit míč do sítě - 1:1.

Od začátku druhého poločasu bylo jasné, že chceme co nejdříve otočit zápas a byli jsme lepším týmem. V 63. minutě se po krásné přihrávce TAA prosadil Salah, ale VAR správně odhalil jeho ofsajdové postavení. Domácí ale zareogavli nejlépe, jak mohli a už o minutu později se do vzduchu pověsil Diogo Jota a hlavou uklidil do brány centr od Maného - 2:1. Hosté se však nehodlali vzdát a na hráčích LFC bylo znát, že už začínají tahat nohy po náročném programu. Na konci mohl přidat pojistku Salah, ale zblízka trefil pouze tyč. Těsné vedení jsme nakonec uhájili a připisujeme si do tabulky velmi důležité tři body.

Liverpool FC (4-2-3-1): Alisson - Alexander-Arnold, Fabinho, Gomez, Robertson - Henderson, Wijnaldum - Jota, Firmino, Mané - Salah (manažer Jürgen Klopp)

Sheffield United FC (3-5-2): Ramsdale - Basham, Egan, Ampadu - Baldock, Lundstram, Berge, Osborn, Stevens - McBurnie, Brewster  (manažer Chris Wilder)