Chelsea FC - Liverpool FC 0:2 (0:0)

Ve 2. kole Premier league jsme v prvním venkovním zápase zavítali na hřiště londýnské Chelsea.

Prvních 45 minut byla taktická bitva, kdy se ani jeden z týmů nedostával do nějakých výraznějších šancí. Na konci prvního poločasu se do úniku dostal Mané a Christensen ho složil k zemi. Díky VAR, které ukázalo, že Mané by byl u balonu první, byl nakonec Christensen vyloučen.

Do druhého poločasu naskočila nová posila Thiago, který vystřídal zraněného Hendersona. Přesilovku jsme využili už v 50. minutě, kdy se do krásné akce zapojil celý náš útočný trojlístek, na jehož konci byl hlavičkující Mané - 1:0. Hned za 4 minuty vyrobil obrovskou chybu v poslední době velmi kritizovaný Kepa a nabídl Manému 100% příležitost ke skórování a senegalský křídelník se nemýlil - 2:0. Poté jsme začali zápas kontrolovat. Nová posila Thiago ukázala, jak umí diktovat tempo hry, v 75. minutě ale mohla posadit našeho soupeře zpátky do sedla. Španělský záložník ve vápně fauloval Wernera a Chelsea kopala penaltu. Tu však Jorginhovi skvěle chytil Alisson. Ten musel vytáhnout ještě jeden skvělý zákrok po střele Abrahama. Poté už se zápas opravdu jen dohrával, Mané se snažil o hattrick, ale jeho tečovanou střelu Kepa vyrazil. V posledních vteřinách zápasu měl obrovskou příležitost Salah, ale Kepa opět vyrazil - tentokrát jen k Wijnaldumovi, který už ale nestihl zareagovat a trefit tak odkrytou bránu.

Z Londýna si tak odvážíme zasloužené 3 body!

Liverpool FC (4-3-3):  Alisson - Alexander-Arnold, Fabinho, van Dijk, Robertson  - Keita, Henderson, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané (manažer Jürgen Klopp)

Chelsea FC (4-3-3): Keppa - James, Christensen, Zouma, Alonso - Kante, Jorginho, Kovacic - Havertz, Werner, Mount(manažer Frank Lampard)