Liverpool FC - AFC Bournemouth 2:1 (2:1)

V 29.kole  Premier League sme na Anfielde hrali proti Bournemouthu

Zápas sa začal očakávanou snahou The Reds do zatiahnutej obrany súpera. Cherries vyšiel hneď prvý protiútok. Callum Wilson pri súboji o loptu rukou postrčil Gomeza, následne loptu poslal na pravú stranu ihriska. Lerma potom prihrávkou za obranu našiel Wilsona, ktorý otvoril skóre zápasu. The Reds to na malú chvíľu otriaslo, ale postupne začali dobývať obranné valy súpera. V 25.minúte preberal loptu striedajúci Simpson tak nešikovne, že mu ju Mané vzal. Maného prihrávka na Salaha  sa na prvý pohľad zdala pokazená, ale Salah si ju spracoval a pomedzi nohy obrancu vyrovnal. O 8 minút neskôr zachytil v strede ihriska Dijk súperovu rozohrávku. Okamžite vysunul Maného - 2:1. Do polčasu ešte pohrozil Stanislas prudkou strelou. Adrián ju vyrazil na roh.

V 61. minúte minúte oklamal Fraser zle vybehnutého Adriana, a ponad neho poslal loptu do opustenej brány. Tesne pred čiarou ju v sklze vykopol obetavo sa vracajúci Milner. Na druhej strane trafil z dialky spojnicu žrde s brvnom Mané. Do konca zápasu už ani jedno mužstvo sieť nerozvlnilo a tak tri body zostali na Anfielde.

Liverpool (4-3-3): Adrián – Alexander-Arnold, Gomez, Dijk, Milner –  Oxlade-Chamberlain, Fabinho, Wijnaldum – Salah, Firmino, Mané (manažér Jürgen Klopp)

Bournemouth (4-1-4-1): Ramsdale – Stacey, S.Cook, Aké, Smith – Lerma - Fraser, Billing,  Cook, Stanislas –  C Wilson  (manažér Eddie Howe)