Liverpool FC - Southampton FC 4:0(0:0)

V 25.kole Premier League sme na Anfielde privítali Southampton

V prvom polčase hral Soton to, čím porážal súperov v posledných zápasoch. Výborne presoval a po získaní lopty prechádzal do protiútoku. The Reds sa dlhšie vyrovnávali s ich aktívnym presingom. Hráči v červených dresoch mali menej času a priestoru na kombináciu, častejšie robili chyby v rozohrávaní. Napriek tomu si vypracovali viacero príležitostí ale do polčasu nepremenili ani jednu. Najväčšiu z nich premárnili v 31.minúte. Po rohovom kope sa dostala lopta do stredu ihriska, odkiaľ poslal pekný center za obranu Salah. Loptu si v šestnástke spracoval Dijk, ale jeho pokus do protipohybu brankár McCarthy vyrazil. Odrazenú loptu získal Firmino, ale trafil iba do brankára. V závere polčasu mali šancu hostia. Ings si dobre naviedol loptu do šestnástky, no jeho strela trafila Longovu nohu.

V úvode druhého polčasu sa snažil Ings v šestnástke oklamať Gomeza s Fabinhom. V súboji spadol a pýtal si penaltu. Rozhodca nechal pokračovať v hre. Po ľavej strane rýchlu kontru ukončil po Firminovej prihrávke Oxlade-Chamberlain strelou do siete. V 60.minúte Firmino zbehol za obranu, spätnou prihrávkou našiel ideálne Hendersona 2:0. V 71. minúte vysunul Henderson Salaha - 3:0. Skóre uzavrela akcia, pri ktorej si Salah vymenil loptu s Firminom 4:0.

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold,Gomez, Dijk, Robertson –  Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Oxlade-Chamberlain (manažer Jürgen Klopp)

Southampton FC (4-4-2): McCarthy - Ward-Prowse, Stephens, Bednarek, Bertrand - Djenepo, Romeu, , Hojbjerg, Redmond  - Long, Ings (manažer Ralph Hasenhüttl)