Liverpool FC - Sheffield United FC 2:0(1:0)

V prvom tohtoročnom zápase sme v rámci 21.kola Premier League privítali na Anfielde ambiciózneho nováčika Sheffield United.

Úvod do zápasu vyšiel dokonale hráčom v červených dresoch. V 4.minúte sa pri dlhej lopte na Robertsona pošmykol brániaci hráč Baldock. Robertson mal dostatok času loptu spracovať a poslať ju do šestnástky na nabiehajúceho salaha - 1:0.  Hostia odpovedali o štyri minúty. McGoldrick dostal loptu do voľného priestoru odkiaľ poslal strelu smerujúcu do pravého rohu domácej brány. Alisson tento pokus vyrazil na roh. Od tohto okamihu domáci hráči diktovali tempo hry a vypracovali si niekoľko príležitostí, ktoré sa gólom neskončili. Pokusy hostí o brejk niekoľkokrát obrana domácich zastavila.

V druhom polčase pokračovala dominancia Liverpoolskych hráčov. Loptu súperovi takmer vôbec nepožičali o čom svedčí držanie lopty v druhom polčase na úrovni 79 %. Z viacerých šancí domácih spomeňme aspoň krížnu strelu Firmina a polostrelu-polocenter Salaha, ktorý skončil na pravej žrdi brankára Hendersona. Gólový účet zápasu uzavrel Mané. V 64.minúte si potiahol loptu k šestnástke kde si ju narazil so Salahom. Jeho prvý pokus  brankár Henderson vyrazil ale iba pri odrazenej lopte bol prvý Mané, ktorý na druhý pokus rozvlnil sieť opustenej brány. V závere zápasu sa do dobrej príležitosti dostali aj hostia. Na loptu za obranu si nabehol McBurnie. Zakončoval v páde a jeho pokus Alisson chytil ešte pred bránkovou čiarou.

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Dijk, Robertson - Milner, Henderson, Wijnaldum -  Salah, Firmino, Mané (manažér Jürgen Klopp)

Sheffield United FC (3-5-2): Henderson - Basham, Egan, O’Connell - Baldock, Lundstram, Norwood, Fleck, Stevens - McGoldrick, Mousset,  (manažer Chris Wilder)