Liverpool FC - Flamengo 1:0 (0:0 - 0:0)

fifa review

Dnes se potvrdilo to, co všichni z nás už dlouhou dobu ví – Liverpool FC je nejlepším fotbalovým klubem na světě! Ve finále MS klubů porazil divadelní klub s několika nadějnými skokany do bazénu z brazilského Flamenga.

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a hned v první minutě se v obrovské příležitosti ocitl Bobby Firmino, ale tváří v tvář brankáři Flamenga přestřelil. I nadále nám jednoznačně patřil začátek zápasu a vytvořili jsme si další dvě slibné příležitosti. Následně už se hra uklidnila a delší dobu se nic moc zajímavého nedělo na obou stranách. Naopak to byl náš brazilský soupeř, který postupně přebíral otěže zápasu a v rozmezí 20. – 35. minuty byl lepším týmem na hřišti. Poté začal úřadovat katarský rozhodčí, kterému se obecně celý zápas nevydařil. Nejprve penaltový faul na Hendersona otočil v přímý kop Flamenga (za asistence VAR), aby potom dal Manému žlutou kartu poté, co ho Rafinha jasně držel před zraky 4. rozhodčího při naší snaze o protiútok. První poločas skončil bez branek, ani jeden z týmů neohrozil přímo branku soupeře.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, velkou šancí Bobyho. I tentokrát se však brazilský útočník neprosadil, protože mu v cestě stála tyč. V nastaveném čase šel Mané sám na Diega Alvese, při střele ho však fauloval Rafinha a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop a Rafinhovi udělil žlutou kartu. Po konzultaci s VAR však penaltu odvolal, jelikož k faulu došlo ještě mimo pokutové území. Všichni tak očekávali přímý kop a červenou kartu pro Rafinhu, místo toho ale rozehrávalo Flamengo a Rafinhovi byla žlutá karta zrušena. Pro mě osobně to bylo jenom takové pomyslné razítko na velmi špatné výkony rozhodčích na tomto turnaji. Po 90 minutách jsme gól neviděli a muselo se tak jít do prodloužení.

Tam už se konečně Bobby Firmino prosadil. Mané potáhl náš útok po přihrávce za obranu, který trochu zpomalil, aby počkal právě na svého brazilského kolegu. Ten si poradil s vyběhnuvším Alvesem i s obranou a konečně rozvlnil síť – 1:0! Zbytek prodloužení už jsme zkušeně kontrolovali a hráči Flamenga vypadali velmi vyčerpaně. Nicméně ve 119. minutě se do velké šance dostal Lincoln, ale naštěstí přestřelil.

Liverpool si tak odnáší tuto sezonu další trofej a celý příští rok bude moci hrdě nosit na dresu odznak pro nejlepší tým na celém světě.

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson -  Keita, Henderson, Oxlade-Chamberlain  – Salah, Firmino, Mané  (manažer Jürgen Klopp)

Flamengo (4-3-3): Alves - Luis, Mari, Caio, Rafinha - De Arrascaeta, Gerson, Arao  – Henrique, Gabriel, Ribeiro (manažer Jorge Jesus)