PL 2019/20 Liverpool FC - Watford 2:0 (1:0)

V 17. kole PL jsme přivítali na Anfieldu poslední celek tabulky – Watford FC.

Utkání se hrálo za velmi špatných povětrnostních podmínek, o čemž vypovídal i záběr na brankáře Watfordu, který nemohl odkopnout balon kvůli tomu, že mu sám cestoval vápnem. Hráči hostů se během prvního poločasu předháněli v tom, komu bude trvat delší čas, než vrátí míč zpět do hry. K tomu ale přidali navíc skvěle organizovanou obranu a hlavně bojovnost, ve které předčili domácí hráče. Kdo neviděl prvních 35 minut zápasu, tak vůbec o nic nepřišel. Poté si první velkou šanci zápasu vytvořili hosté, ale Doucoure v obrovské příležitosti selhal. Poté zahrával Watford roh, který se ale naši obraně podařilo odvrátit a šli jsme do okamžitého protiútoku. Po přihrávce Maného si Salah přehodil míč na svoji slabší pravou nohu a nádherně obstřelil Fostera – 1:0. Ve 42. minutě Watford ukázal, proč dal zatím v PL pouze 9 gólů. Na Ismaila Sarra zívala odkrytá brána Liverpoolu, ale senegalský křídelník i přesto nedokázal skórovat. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí, ale Watford vůbec nepůsobil jako poslední tým tabulky a v prvním poločase měl rozhodně větší šance.

Začátek poločasu opět rozehráli lépe hosté. Do šance se dostal Sarr, ale Alisson ho vychytal. V zápětí dal Mané gól, ale po kontrole VAR nebyl uznán kvůli ofsajdu. Nutno podotknout, že byl opravdu centimetrový a je otázkou, zda takovéto ofsajdy nejsou spíše proti fotbalu, obzvlášť vezmeme-li v úvahu, že ještě před VAR byl pokyn těsné ofsajdy pouštět ve prospěch útočícího týmu. Nicméně zápas pokračoval za stavu 1:0 pro domácí a v 54. minutě měl další velkou šanci Deulofeu, ale Alisson jeho nájezd vychytal. V 59. minutě musel Jürgen Klopp nuceně střídat a naše marodka se rozrostla o dalšího hráče, tentokrát o Giniho. Neuznaný gól dostal Watford na koně a další minuty patřily hostům. Náš výkon byl velmi nervózní se spoustou nepřesností, ale naštěstí v 90. minutě uklidnil situaci svým druhým gólem v zápase Salah a bylo rozhodnuto – 2:0.

Liverpool FC (4-2-3-1): Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Milner - Wijnaldum, Henderson -  Mané, Firmino, Shaqiri - Salah (manažer Jürgen Klopp)

Watford (4-2-3-1): Foster - Mariapp, Kabasele, Cathcart, Kiko - Capoue, Doucoure - Deuloufeu, Hughes, Sarr - Deeney (manažer Nigel Pearson)