Crystal Palace - Liverpool FC 1:2 (0:0)

Ve 13. kole Premier League jsme se utkali v Selhurst Parku s Crystal Palace.

První poločas začal tak, jak všichni očekávali. Liverpool držel balon a Crystal Palace byl zatažený před svojí šestnáctkou. Nicméně série nepřesností hráčů v bílých dresech posadila CP na koně. Domácí se dostávali i díky sérii standardních situací do čím dál víc nebezpečných situací, kdy tu největší zahodil Ayew, kterého nepokryl Trent. Od TAA se celkově jednalo o velmi slabý první poločas. Poté se hra trochu uklidnila, hosté pokračovali ve svých nepřesnostech, nepomohla ani výměna pozic mezi Maném a Oxem. Neustále jsme se snažili hrát dlouhé balony za obranu, které ale buď končili v autu, nebo je pohodlně sebral brankář Guaita. Ve 42. minutě zahrávali domácí standardní situaci po faulu TAA na Zahu a Tomkins dostal balon do sítě. Nicméně VAR gól neuznal kvůli faulu na Lovrena. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0, s čímž museli být jednoznačně spokojenější hosté, protože byli horším týmem na trávníku.

Hned na začátku druhého poločasu, konkrétně ve 49. minutě, poslal Robertson centr do vápna, na který nedosáhl Bobby, balon ale propadl k Manému, který s přispěním obou tyčí dostal se štěstím míč do branky. V 54. minutě dostal Fabinho žlutou kartu a bude tak chybět v příštím domácím zápase proti Brightonu. V 65. minutě mohl Firmino zvýšit naše vedení, ale brankář domácích ho skvěle vychytal. Po této akci byli už zase nebezpečnější domácí. Jejich střely však naštěstí pro nás létaly kolem tyčí. V 81. minutě už se ale domácí zaslouženě dočkali vyrovnání. Po několika nedůrazech v našem vápně se dostal k míči Zaha, který srovnal na 1:1. Za pouhé tři minuty nám hráči the Reds ale opět ukázali, že se nevzdávají ani v zápasech, kdy se jim moc nedaří a Roberto Firmino svým čtvrtým gólem v PL vrátil vedení na stranu LFC. A jelikož jsme přežili i velkou šanci Zahy, který přelstil naši ofsajdovou past, vezeme si ze Selhurst Parku velmi důležité tři body! Výkon sice nebyl vůbec ideální, ale v tomto náročném období musíme sbírat body i tímto způsobem. A pokud budeme v květnu slavit, nikdo se nebude ptát, jak jsme na konci listopadu hráli s Crystal Palacem.

Crystal Palace (4-5-1): Guaita – Ward, Tomkins, Cahill, van Aanholt –  Townsend, Kouyate, Milivojević, McArthur, Zaha - Ayew (manažér Roy Hodgson)

Liverpool FC (4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Lovren, Dijk, Robertson –  Fabinho, Wijnaldum, Henderson –  Oxlade-Chamberlain, Firmino, Mané (manažér Jürgen Klopp)