Liverpool FC - Manchester City FC 3:1(2:0)

V 12.kole Premier League sme na Anfielde privítali Manchester City FC

City hneď od začiatku nasadili vysoké tempo, vybehli na domácich hráčov, ktorých dostali pod tlak. Keď už sa zdalo, že The Reds nevedia čo majú hrať prišiel po ruke TAA vo vlastnej šestnástke, ktorej predchádzala ruka Silvu, protiútok domácich. Mané potiahol loptu po krídle. Jeho centrovanú loptu obrana hostí nedôrazne odkopla iba ku Fabinhovi. Ten si loptu posunul a z vyše 20m ju poslal popri žrdi do siete bezmocného Brava. City stále reklamovali ruku TAA, namiesto toho museli prijať fakt, že prehrávajú  v 6. minúte 1:0 !!  Po chvíli sa City dostalo opäť do obrátok. No prišlo nádherné založenie útočnej akcie hráčov Liverpoolu. TAA poslal loptu cez celé ihrisko na Robertsona, ktorý ju potiahol dopredu a na jeho center za obranu prvý nabehol Salah. Hlavou do protipohybu Brava vsietil druhý gól.  Do konca prvého polčasu si City vypracovalo niekoľko pekných príležitostí, ale v skórovaní im zabránila nepresnosť, Alisson, brániaci hráči a raz konštrukcia brány.

Začiatok druhého polčasu vyšiel domácim nad očakávanie. V 51. minúte sa uvoľnil Henderson do pozície, z ktorej poslal gólový center na zadnú tyč, kam si nabehol Mané. Hlavou do odkrytej brány upravil na 3:0. City sa pustili do útočenia. Predovšetkým pohyblivý Sterling zamestnával obranu domácich, ktorá si s ním na hranici pravidiel  väčšinou poradila. Gól na kopačke, svoj prvý na Anfielde mal Aguero, ale zblízka netrafil loptu. V závere zápasu sa The Reds sústredili na ubránenie výsledku. City z veľkého tlaku vyťažila iba jeden gól. Dal ho v 78.minúte B. Silva čím stanovil konečný výsledok 3:1.

Liverpool(4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Lovren, Dijk, Robertson –  Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané  (manažér Jürgen Klopp)

Man. City(4-3-3): Bravo - Walker, Stones, Fernandinho, Angelino - Bruyne, Rodri, Gundogan,  - Silva B, Aguero, Sterling  (manažér Pep Guardiola)