Aston Villa - Liverpool FC 1:2 (1:0)

V 11. kole anglickej Premier league sme zdolali Aston Villu

Tak ako sa očakávalo Klopp sa rozhodol pred veľmi dôležitým zápasom neriskovať, že Fabinho dnes inkasuje žltú kartu a nebude môcť proti City nastúpiť a tak sa očakával v zostave Oxlade-Chamberlain, alebo Keita. Naopak v základnej zostave vybehol na ihrisko Lallana. Inak bola zostava "klasická" s tým, že zraneného Matipa nahradil Lovren.

Začali sme dobre. Veľkým územným tlakom sme si vytvorili aj prvú šancu, ale VanDijkov pas nedokázal dôraznejšie umiestniť do bránky Salah. To bola naša prvá a v prvom polčase aj posledná strela na bránu. Hrali sme profesorsky, opatrne a bez iskry. Domáci sa preto čoraz viac osmeľovali a v 21.miínúte po centri z priameho kopu prestrelil zvnútra šestnástky Alissona Trezeguet. Gól sa ešte posudzoval systémom VAR, ale gól nakoniec platil 1:0. My sme odpovedali prakticky hneď v zápätí. Po centri z ľavej strany sa presadil Firmino, ale gól nakoniec po rozhodnbutí VAR neplatil. A bolo to veľmi sporné rozhodnutie. Domáci sa bránili o 10 hráčoch a my sme už nič iné nedokázali vymyslieť a tak šli tímy do kabín za stavu 1:0 pre domácich.

Druhý polčas sme začali oveľa aktívnejšie, ale do vyloženýcg šancí sme sa nevedeli dostať. Klopp sa rozhodol rozhýbať našu ofenzívu dvojitým striedaním a dole išiel Salah s Wijnaldumom, ktorých nahrail OXlade-Chamberlain s Origim. A našej hre to pomohlo. Do dobrých streleckých príležitostí sa dostal Mané, Ox a Firmino, ale gól s nám nepodarilo vstreliť. Obrovskú šancu vyrovnať sme mali po Maného hlavičker, ale Heaton ramenom hádzanársky loptu vyrazil. Definitívne mohol zápas rozhodnúť Trezeguet, ale v obrovskej šanci skvele zasiahol Van Dijk a loptu odvrátil do bezpečia. Nedáš dostaneš sa ukázalo o pár minút. Na Maného pretiahnutý center si v 87.min nabehol na zadnú tyč neúnavný Robertson a nedala Heatonovi v bráne domácich žiadnu šancu 1:1! A to nebolo všetko. V nadstavenom čase sa výborne uvoľnil Oxlade-Chamberlain a bol tesne pred šestnástkou faulovaný. Priamy kop si postavil Alexander-Arnold, ale jeho dobrú ranu tečovala obrana nad bránu a na roh. V 94.minúte zápasu Alexander-Arnold zatočil rohový kop na hlavu Maného ten hodinársky presnou hlavičkou k vzdialenejšej tyči nedal Heatonovi žiadnu šancu a zabezpečil Liverpoolu tri veledôležité body.

V posledných 6 zápasoch sme až 4x museli otáčať nepriaznivý stav v posledných minútach zápasu a to svedčí o skvelom tímovom duchu mužstva. Je to ale aj niečo čo by sa nám dlhodobo nemuselo vyplatiť...

Aston Villa(4-3-3): Heaton -  Guilbert, Engels, Mings, Targett -  McGinn? Nakamba, Luiz - ElGhazi, Wesley, Trezeguet  (manažér D.Smith)

Liverpool(4-3-3): Alisson – Robertson, Lovren, Van Dijk, Alexander-Arnold –  Henderson,Lallana, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané  (manažér Jürgen Klopp)

Striedania: 6. ElMohamady za Guilberta, 73.Hourihane za D.Luiza, 86.min Kodjia za Wesleya - 65. Origi za Wijnalduma, 65.Ox za Salaha a v 84. Keita za Lallanu

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.