KRC Genk - Liverpool FC 1:4 (0:1)

CHL review

V treťom kole kole skupinovej fázy Ligy Majstrov sme vyhrali na štadióne Luminus Arena proti domácemu KRC Genk

Úvod zápasu si hráči The Reds lepšie naplánovať nemohli. V 2.minúte si Oxlade-Chamberlain nabehol na Fabinhovu prihrávku a strelou spoza veľkého vápna našiel nechytateľne ľavý dolný roh súperovej brány. Domáciu mohli vyrovnať už o 7 minút ale Alisson vynikajúco zasiahol, proti strele, ktorú z dobrej pozície zakončoval Onuachu. V 27.mibúte domáci rozvlnili sieť, ale gól pre ofsajd nemohol byť uznaný. Do konca polčasu mali obidva tímy príležitosti zmeniť skóre, no nedokázali svoje šance premeniť.

V druhom polčase hostia kontrolovali hru, mali loptu výrazne častejšie na svojich kopačkách.  V 57. minúte sa lopta po osi Keita - Firmino dostala k Oxlade-Chamberlainovi, ktorý opäť spoza šestnástky prekonal domáceho brankára. "Šmolkovia" sa ešte stále snažili o zvrat v stretnutí ale v 77. minúte im dal definitívny kliniec do rakvy Mané. Salahovu prihrávku do šestnástky efektne prehodil ponad padajúceho brankára. O desať minút si táto dvojica úlohy vymenila. Salah zvýšil na 0:4. O minútu na to Odey zaznamenal čestný úspech domácich čím stanovil konečné skóre 1:4.

V šietom stretnutí belgických tímov proti Liverpoolu v Európskych pohároch tak belgičania konečne vsietili gól. Podarilo sa to "šmolkom".

Genk (4-4-1-1): Coucke - Maehle, Figueroa, Lucumi, Uronen - Bongonda, Heynen, Berge, Ito - Samata - Onuachu ( manažér Felice Mazzu)

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Milner, Lovren, van Dijk, Robertson - Oxlade-Chamberlain, Fabinho, Keita – Salah, Firmino, Mané  (manažer Jürgen Klopp)