Liverpool FC - Leicester City FC 2:1(1:0)

V 8.kole PremierLeague sme na Anfielde privítali Leicester FC

Od úvodného hvizdu rozhodcu to bol taktický boj. Leicester hral viac na istotu a pokúšal sa o rušivé brejky. Obrana The Reds si na to dávala pozor, predovšetkým strážila Vardyho. V útoku hral Salah v strede, Mané na pravej strane, po ktorej sa vynikajúco vracal brániť s agilný Chilwellom. Líšky si pri svojich ofenzívnych akciách v prvom polčase vypracovali viac rohových kopov, ale bránu domácich netrafili ani raz. The Reds mali väčší počet streleckých príležitostí. Po góle volali najmä Milnera a Firmina. V 40.minúte sa konečne dočkali. Na Milnerovu prihrávku z vlastnej polovice za obranu hostí Evans nedosiahol, čoho využil Mané pohotovou strelou k žrdi. 1:0.

Druhý polčas pokračoval v podobnom vývoji ako prvý.  The Reds sa dostali do dvoch sľubných príležitostí, ale ani Firmino v 65.minúte, ani Robertson o dve minúty neskôr sieť nerozvlnili. Medzi týmito príležitosťami domácich si prvýkrát v zápase perfektne nabehol na presný pas za obranu domácich Vardy. Prvý dotyk s loptou pokazil, následne Adrián zobral loptu do bezpečia. Hostia sa postupne viac tlačili do útoku v snahe vyrovnať. V 73.minúte vypálil Praet zdiaľky, ale tesne minul bránu. V 80.minúte Pérez našiel v pohybe medzi obrancami Maddisona, ktorý vyrovnal. V nastavenom čase potiahol loptu pred šestnástku líšok Origi, ale pri pokuse vystreliť mu ju Albrighton vypichol do malého vápna. Nasledujúce nedorozumenie so Schmeichelom využil Mané, ktorý loptu prevzal a následný Albrightonov zákrok rozhodca posúdil a VAR potvrdil ako faul. Milner penaltu Premenil !!

V na pohľad vyrovnanom zápase si domáci vypracovali viac šancí a v nervy drásajucom závere strhli víťazstvo na svoju stranu gólom z pokutového kopu.

Liverpool (4-3-3): Adrián – Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson –  Milner, Fabinho, Wijnaldum - Mané, Salah, Firmino  (manažér Jürgen Klopp)

Leicester FC (4-1-4-1): Schmeichel - Pereira, Evans, Soyuncu, Chilwell -  Ndidi - Barnes, Praet, Tielemans, Maddison - Vardy (manažer Brendan Rodgers)

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.