Liverpool FC - Red Bull Salzburg FC 4:3(3:1)

CHL review

V druhom kole skupinovej fázy Ligy Majstrov sme na Anfielde privítali  Red Bull Salzburg

Od začiatku zápasu sa začal hrať svižný futbal obidva tímy. Hráči hostí dávali najavo, že na Anfield neprišli iba brániť. V 9.minúte vyšla domácim rýchla akcia po ľavej strane ihriska. Mané si barazil na hranici šestnástky loptu s Firminom, ktorý ho ideálne uvoľnil. 1:0. Druhý gól padol po akcii na ktorej konci boli krajní obrancovia. TAA centroval - Robertson skóroval. Za tohoto stavu hráčom Salzburgu nezostávalo už nič iné, len aby pokračovali v ofenzívnom futbale. Gól mal na kopačke Salah, ktorý si nabehol za obranu, ale jeho strela tesne minula bránu. V 36.minúte sa Salah predsa len dočkal. Firminovu strelu brankár Stankovic iba vyrazil pred seba. Na Salahovu dorážku už bol krátky. V závere polčasu vyšla jedna z rýchlzch akcií aj hosťom. Hee-Chan Hwang vnikol do šestnástky zasekávačkou sa zbavil Dijka a nekompromisnou strelou k vzdialenej žrdi znížil na 3:1.

V druhom polčase hra pokračovala v plnom nasadení a bolo sa na čo pozerať. Hráči hostí sa ale čoraz častejšie presadzovali svojou rýchlosťou a schopnosťou vyhrávať súboje jeden na jedného. Po štyroch minútach dostali dobre presujúci hostia hráčov Liverpoolu pod tlak. Následnú malú domov vykopával Adrián, pričom Daka smer odkopu vystihol, ale odrazená lopta skončila mimo brány. V 56.minúte Hwang potiahol loptu po ľavej strane a jeho spätnú prihrávku na hranicu šestnástky poslal Minamino podareným halfvolejom do siete. O 4 minúty sa svojím pohybom do voľného priestoru opäť uvoľnili hráči hostí. Minamino si nabehol smerom za obranu a našiel pred bránou voľného Haalanda. Bolo vyrovnané. V tom čase už Liverpoolu nefungoval stred ihriska. Nasledovalo striedanie. Z ihriska odišli Henderson s Wijnaldomom. Prišli Milner s Origim. V 69 minúte Firmino priťukol loptu Salahovi, a ten vsietil víťazný gól.

Do konca zápasu ostával necelá štvrťhodinka, počas ktorej si už ani jeden tím nevypracoval vyloženú šancu. Tri body zostali na Anfielde. Hostia zo Salzburgu ale predviedli ľúbivý útočný futbal. Ľahkonohí, rýchli hráči, schopní uvoľniť sa na malom priestore a zakončiť.

Liverpool FC (4-3-3): Adrián - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum – Salah, Firmino, Mané  (manažer Jürgen Klopp)

Salzburg (4-4-2): Stankovic  – Kristensen, Onguéné, Wober, Ulmer - Minamino, Mwepu, Juzunovic, Syoboszlai - Daka, Hwang (manažér Jesse Marsch)

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.