Shieffeld Utd - Liverpool FC 0:1 (0:0)

V 7.kole Premier league sme zavítali na Bramall Lane, štadíón nováčika Shieffeld United

Klopp postavil do zápasu osvedčenú zostavu. Na lavičke nefiguroval Keita, ale k dispozícii bol už Divock Origi.

Domáci sa na nás veľmi dobre pripravili. Hrali výsokú líniu obrany a výborne presovali. Táto taktika nám robila veľké problémy a v útoku sme sa k lopte dostávali iba veľmi ťažko. Prihrávali sme si nepresne a tak sme si veľa šancí v prvom polčase nevytvorili. Tie čo sme mali však stáli zato. Najprv Virgil Van Dijk krásnym pasom ponúkol obrovskú šancu Manému, ale ten sám zočivoči brankárovi domácich loptu zle trafil a tak bránu vôbec neohrozil. Druhá šanca prišla po minele domácich v strede poľa a našej rýchlej kontre. Salah vyviezol loptu a nahral ju v šestnástke Firminovi. Ten ju priťukol Manému, ktorý nabiehal po jeho ľavici, ale ten prudkou strelou vo vyloženej šanci trafil iba tyč. Odrazenú loptu síce spracoval Firmino, ale cez obrancu domácich sa už nedokázal presadiť a tak šli tímy do šatní za bezgólového stavu.

Druhý polčas mal zo začiatku rovnaký priebeh ako prvý. Domáci dobre bránili, my sme sa utápali v nepresných prihrávkach. Priebeh zápasu zmenil až príchod Origiho v 64. minúte, ktorý priniesol do našej hry oživenie. Častejšie sme sa dostávali do nebezpečnejších pozícií. Domáci však ešte zahrozili Norwoodom, ktorého tvrdú a presnú strelu musel Adrián vyrážať na rohový kop. O pár minút na to Flecka zzablokoval v dobrej šanci Robertson. To sme už ale začali opraty zápasu preberať my. Vyvrcholilo to našim gólom v 70.minúte. Center do šestnástky domácich, obrancovia ešte dokázali odvrátiť, ale odhlavičkovanú loptu trafil spoza šestnástky volejom Wijnaldum a jeho strela prepadla po medzi nohy brankárovi Hendersonovi 0:1! O pár minút neskôr mohol zvýšiť skóre Salah, ale sám pred Hendersonom nedokázal loptu dostať do siete. Tentokrát brankár domácich skvele zasiahol. My sme už potom zápas ukontrolovali až do víťazného konca.

Odohrali sme slabší zápas, ale všetká česť aj domácim , ktorí podali výborný výkon a vzdorovali nám až do konca. Siedme ligové víťazstvo v rade a tri body do tabuľky sú veľmi dôležité a my môžme v kľude čakať na zakopnutie našich rivalov.

Shieffeld Utd(3-5-2): Henderson -  Bashan, Egan, O'Connell - Baldock, Lundstram, Norwood, Fleck, Stevens - McBurnie, Robinson  (manažér C. Wilder)

Liverpool(4-3-3): Adrián – Robertson, Matip, Van Dijk, Alexander-Arnold –  Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané  (manažér Jürgen Klopp)

Striedania: 60. Mousset za Robinsona, 77.Clarke za Norwooda - 64. Origi za Hendersona, 88.Milner za Firmina a v 90.+4. Ox za Maného

Góly:  70.Wijnaldum

Žlté karty: O'Connell - Adrian

Rozhodca: Anthony Taylor

Počet divákov: 32 125

MOTM:  Fabinho