Liverpool FC - Newcastle United FC 3:1 (2:1)

V otváracom zápase 5.kola Premier League sme na Anfielde privítali Newcastle

Úvod zápasu vyšiel strakám podľa ich želania. Už v siedmej minúte sa im podaril rýchly prechod do útoku. Willem mal dosť času na spracovanie lopty v šestnástke, následne sa parádnou kľučkou dostal k strele cez TAA. Adriánovi chýbalo niekoľko centimetrov aby zabránil lopte skončiť v sieti. Straky viedli 0:1 a boli pripravené kradnúť body ako naposledy v Londýne. Proti ale boli hráči The Reds, ktorí ovládli hru vo zvyšku prvého polčasu, následne Mané dvomi gólmi otočil skóre. Prvý dal po Robertsonovej prihrávke z podobnej pozície ako Willem, pri druhom si nabehol na Firminovu kolmicu a Dúbravka si môže spytovať svedomie.

V druhom polčase napriek prevahe domáceho tímu to boli opäť hostia, ktorí mohli vsietiť a vyrovnať skóre. Krafth si ale v šestnástke tak dlho spracovával loptu až napokon v tiesni prestrelil. V závere zápasu premenil Salah jednu z viacerých šancí domáceho tímu čím definitívne rozhodol o osude tohto zápasu.

Liverpool (4-3-3): Adrián – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Mané, Origi  (manažér Jürgen Klopp)

Newcastle United FC (5-4-1): Dúbravka - Krafth, Schär, Lascelles, Dummett, Willems - Almirón, Hayden, Shelvey, Atsu - Joelinton (manažér Steve Bruce)

Počet divákov:  51 430
MOTM: Mané  resp.  útočné trio Salah-Firmino-Mané :-)