Burnley FC - Liverpool FC 0:3 (0:2)

Vo štvrtom  kole Premier League sme cestovali do Burnley

Prvú príležitosť na otvorenie skóre mali domáci. Woodovu jedovku Adrián vytesnil na roh. The Reds odpovedali Salahovou strelou, ktorú Pope vytlačil na žrď. Liverpool ovládol hru. Domáci sa spoliehali na dlhé nákopy, ktoré smerovali na robusného Wooda a Barnesa. Clarets hrali opäť tvrdo a nečisto a dosť im v tom napomáhal uprostred polčasu aj hlavný arbiter. V 33.minútre TAA poslal center, ktorý sa obtrel o brániaceho Wooda a bolo 0:1.  O 4 minúty uvoľnil Firmino Maného, ktorý chladnokrvne upratal loptu do siete.

V druhom polčase hrali hostia aj vzhľadom na výsledok pokojnejšie. Z viacerých streleckých príležitostí sa gólom skončila už iba jediná. Firmino vysunul Salaha, ktorý kľučkoval na hranici šestnástky až si na jeho dlhšiu kľučku nabehol Firmino a pomedzi nohy brániaceho hráča skóroval. Dosiahol tak ako prvý brazílsky hráč métu 50 gólov v Premier League.

Burnley FC (4-4-2):    Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Pieters -  Lennon, Westwood, Cork, McNeil - Barnes, Wood (manažér Sean Dyche)

Liverpool FC (4-3-3): Adrián - Alexander-Arnold, Matip,  Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané (manažér Jürgen Klopp)