Liverpool FC - Norwich City FC 4:1 (4:0)

V otváracom zápase Premier League sme na Anfielde privítali Norwich City FC

Hostia sa na začiatku zápasu nezatiahli do obrany. The Reds otvorili skóre, pre hostí nešťastným gólom. Prudký center do šestnástky, ktorý tam  poslal Origi si Hanley zrazil do vlastnej brány už v 7. minúte. Od tohto okamihu hrali hostia sympatický futbal so snahou skórovať. Z príležitostí do ktorých sa dostávali zakončovali zbrklo a nepresne. A tak udieralo na druhej strane. Salah po Firminovom priťuknutí zvýšil na 2:0, van Dijk po rohovom kope na 3:0. V závere polčasu korunoval skvelý výkon Origi gólom na 4:0. To už bol v domácej bráne Adrián, ktorý vystriedal Alissona. Ten sa pri výkope lopty pošmykol, a nám nezostáva nič iné - iba dúfať, že to nebude nič vážne. Polčasových 4:0 bolo pre hostí krutým výsledkom. A to ešte pár dobrých príležitostí domáci hráči zahodili.

Druhý polčas s pribúdajúcimi minútami strácal nasadenie, predovšetkým zo strany domácich hráčov. Jeden z nábehov za domácu obranu využil Pukki na vsietenie čestného úspechu hostí. V závere zápasu prišiel na ihrisko Mané. Do konca zápasu, sa už ale skóre nezmenilo.

sestavyLiverpool (4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Origi  (manažér Jürgen Klopp)

Norwich City (4-2-3-1): Krul - Aarons, Hanley, Godfrey, Lewis  - McLean, Trybull - Buendia, Stiepermann, Catwell - Pukki (manažer Daniel Farke)