Liverpool FC - Tottenham Hotspur FC 2:1(0:1)

V 10.kole PremierLeague sme na Anfielde privítali Tottenham Hotspur

Hneď v úvode zápasu stratil Henderson uprostred ihriska loptu. Nasledoval brejk z ktorého zakončoval Son. Jeho strelu Lovren tečoval hlavou loptu do žrde, odkiaľ sa odrazila k voľnému Kane-ovi a bolo 0:1. Už v  prvej minúte zápasu sa javilo, že stredová formácia je v zložení, v ktorom nemá na ihrisku opodstatnenie. Od tohto okamihu sa až na pár výnimiek hra presunula na kopačky hráčov The Reds a pred pokutové územie Tottenhamu. The Reds mali v prvom polčase držanie lopty 76 %. No mohli sme vidieť aj okamihy, keď Wijnaldum ako keby strácal chuť do hry a Henderson pokračoval v nepresnostiach. Polčas sa napriek niekoľkým príležitostiam hráčov The Reds skončil 0:1, aj preto, že ich zakončenie smerovalo do priestoru, v ktorom stál brankár hostí Gazzaniga.

Druhý polčas začal v podobne ako prvý. Konkrétne, veľkou príležitosťou hostí. Son sa v 49.minúte prehnal po ľavej strane okolo Lovrena a jeho pokus našťastie iba takmer zlomil brvno Alisonovej bránky. O tri minúty sa Henderson ukážkovo ponúkol v šestnástke súpera do voľného priestoru a jeho podarené-nepodarené zakončenie skončilo v sieti. Odčinil tak svoju chybu pri prvom góle.....  ale to najpodstatnejšie bolo, že vyrovnal na 1:1. Rozhodnutie zápasu prišlo v 74.minúte. Mané bol v šestnástke súpera šikovnejší a dostal sa v súboji pred Auriera, ktorý ho fauloval. Nastolenú penaltu premenil Salah.  Do konca zápasu sa už stav nezmenil a tak tri body zostávajú na Anfielde !!!

Čo dodať na záver ?  Priznajme si, koľkí z nás už nechceli po prvej minúte vidieť Hendersona na ihrisku. A čo viac po jeho nepresnostiach uprostred polčasu ? Bolo viac ako jasné, že nastúpi aj do druhého polčasu. Tam si hneď v úvode svojím gólom potvrdil opodstatnenosť svojho pobytu na ihrisku, ktorý bol za za nerozhodného stavu už opodstatnejší. Všetko nakoniec dobre dopadlo. Prajem Vám dobrú noc a príjemný začiatok budúceho týždňa :-)

Liverpool (4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson –  Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané  (manažér Jürgen Klopp)

Tottenham (4-2-3-1): Gazzaniga – Aurier, Alderweireld, Sanchez, Rose  – Winks, Sissoko - Son, Eriksen, Ali -  Kane (manažér Mauricio Pochettino)

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.