Real Madrid CF - Liverpool FC 3:1 (0:0)

CHL review

Vo finále Ligy majstrov v Kyjeve sme nestačili na Real Madrid a domov sa tak vraciame bez trofeje.

V úvodných desiatich minútach zápasu boli pri lopte viac hráči v červených dresoch. Ich pokusy o zakončenie však obrana Realu úspešne blokovala. Do prvej šance zápasu sa dostal v 15. min., po zlej prihrávke Liverpoolu v strede poľa, Ronaldo, ktorý následne zbehol po pravej strane, pálil však tesne nad. V 18. minúte po darovanom rohovom kope hráčov Realu si na center Salaha vyskočil Van Dijk, zakončoval ale mimo bránku Navasa. V 23. minúte mal obrovskú šancu Liverpool, po prihrávke Robertsona zľava do šestnástky strieľal Firmino, jeho strela bola zblokovaná, lopta sa však odrazila ku Trentovi Alexandrovi-Arnoldovi, ktorého perfektne vychytal Navas. V 26. min. zatrnulo všetkým fanúšikom LFC, keď po súboji s Ramosom spadol na ľavé rameno Mohamed Salah. Najskôr sa zdalo, že to nebude nič vážne, o štyri minúty neskôr však musel Salah nútene striedať. Na krídle ho nahradil Adam Lallana. Hráči v červených dresoch zostali odchodom svojho najlepšieho strelca v útlme, z ktorého sa neprebrali do konca prvého polčasu. V 36. minúte zase na druhej strane pre zranenie musel striedať Carvajal, nahradil ho Nacho. V 43. min. sa dostal centrom z pravej strany k hlavičke Ronaldo, ktorého perfektne vychytal Karius, odrazená lopta sa dostala ku Benzemovi, ktorý však stál naštastie v ofsajde, jeho gól preto neplatil. V 45. minúte zase Nacho sprava triafal iba do bočnej siete, a v tretej minúte nadstaveného času Benzema spoza šestnástky vedľa bránky Kariusa. Treba však priznať, že LFC bol po odchode Salaha smerom dopredu absolútne nulový, prestávka mu mala teda padnúť iba vhod.

Real pokúšal svoje štastie aj v úvode druhého dejstva, už v tretej minúte nastrelil brvno Isco, pričom Liverpool mal v tomto momente naozaj "kliku". 51. minútu si však bude dlho pamätať Karius. Ako sa snažil vyhodiť loptu z ruky na pravú stranu, číhajúci Benzema mu to vystihol a umiestnil do siete - 1:0 pre Real. Liverpool potreboval nakopnúť, potreboval nejaký impulz, a ten skutočne prišiel už o štyri minúty neskôr. Po rohovom kope Milnera z pravej strany hlavičkoval pred bránu na Maného Lovren, Senegalčan pritom zmenil smer lopty a bolo vyrovnané 1:1. Hra bola v týchto fázach dosť hektická, často sa v súbojoch aj iskrilo. Real bol však naďalej dominantný a mal hru vo svojich rukách. V 61. minúte vystriedal Isca Bale, a to čo predviedol o tri minúty neskôr bolo naozaj fantastické. Nožničkami totiž po centri Marcela spoza vápna prekvapil bezmocného Kariusa - Real viedol opäť a treba uznať, že za svoju snahu od 30. minúty prvého polčasu zaslúžene 2:1. Bláznivý druhý polčas pokračoval aj ďalej. V 70. minúte trafil Mané ľavú žrď Navasovej bránky. V 74. minúte vytiahol skvelý obranný zákrok pred zakončujúcim Ronaldom Robertson. Bolo sa naozaj na čo pozerať, len Lallana sa mi stále nejako strácal..., ešteže ho v 76. minúte režisér prenosu objavil. Hráči v červených dresoch sa však predsa len postupom času začali viac tlačiť dopredu, Real sa zase blížiacim sa koncom zápasu zameriaval viac na rýchle brejky a pozornú obranu. V 83. minúte sme sa dočkali ďalšieho fatálneho zlyhania Lorisa Kariusa, ktorého zo vzdialenosti asi tridsiatichpiatich metrov vyskúšal Bale, strela smerovala priamo na neho, čuduj sa svete však opäť skončila v sieti - 3:1. Po tomto momente Liverpool stratil poslednú nádej na zvrat, a v záverečných minútach sa už v podstate len dohrávalo.

V našom ôsmom finále Ligy majstrov (predtým PEM) sme sa tak zo zisku šiesteho ušatého pohára nedočkali. O dnešnom zápase rozhodli hlavne dva faktory - zranenie Salaha a katastrofálny výkon brankára Kariusa, ktorý si dal v podstate dva vlastné góly. Svojim výkonom sa tak môže postarať o to, že si ako jednotka pod Kloppom v budúcej sezóne už nezachytá.

Real Madrid CF (4-3-1-2): Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Casemiro, Kroos - Isco - Benzema, Ronaldo (manažér Zinedine Zidane)

Náhradníci: Casilla, Fernadez, Hernandez, Kovacic, Vasquez, Asensio, Bale

Liverpool FC (4-3-3): Karius – Alexander-Arnold, Van Dijk, Lovren, Robertson –  Milner, Henderson, Wijnaldum  – Mané, Firmino, Salah (manažér Jürgen Klopp)

Náhradníci: Mignolet, Klavan, Clyne, Moreno, Can, Lallana, Solanke

Real Madrid CF Liverpool FC
37. ↑ Nacho  ↓ Carvajal
31. ↑ Lallana ↓ Salah
61. ↑ Bale  - ↓ Isco
83. ↑ Can ↓ Milner
89. ↑ Asensio  - ↓ Benzema .... ↑ ..... ↓ .....

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.

Gerrard se ujme Glasgow Rangers

Steven Gerrard vyslyšel volání z Glasgow a po pouhém roce u týmu Liverpool FC U18 se ujme tamních Rangers. Asistenta mu bude dělat současný ambasador LFC, Gary McAllister. Bývalý liverpoolský kapitán si údajně s sebou  vezme ze svého současného působiště také mládežnické trenéry Michaela Bealeho a Toma Culshawa i fitness trenéra Jordana Milsoma.

Salah nebude potrestán

Mohamed Salah nebude čelit žádným sankcím ze strany FA v návaznosti na jeho incident s obráncem Bruno Martinsem Indim ve víkendovém zápase proti Stoke City.