pivovar helf

Sezóna 2015/16: Hodnotenie hráčov - obrancovia (4)

randallflanagan

 

Dnes zavŕšime hodnotenie obrancov kvartetom Ilori, Flanagan, Smith a Randall.
 
 
Tiago ILORI, 23 rokov, stredný obranca
Portugalský obranca, ktorého vychovala vychýrená akadémia Sportingu Lisabon, strávil pol sezóny na hosťovaní vo Villa Parku. Mal tak trochu smolu v tom, že Aston Villa už od začiatku ligového ročníka nehrala dobre, spadla na samé dno tabuľky Premier League, vplyvom čoho sa kompetentní v klube rozhodli zmeniť manažéra. V priebehu hosťovania neodohral ani jednu ligovú minútu, aj na lavičke náhradníkov sedel iba jediný krát. Po januárovom návrate do Liverpoolu odohral oba zápasy tretieho kola FA Cupu so štvrtoligovým Exeterom, ako aj odvetný duel 4. kola na Boleyn Ground s WHU, ktorý The Reds prehrali až po predĺžení 1:2. Do skončenia sezóny potom hrával už len v rezerve LFC, v záverečnom zápase Premier League proti WBA figuroval po druhýkrát v sezóne na súpiske, do hry sa však nedostal.
Záver: Tiago sa v tejto sezóne určite vnútorne trápil, nehrával, a pokiaľ aj dostal šancu, bolo vidieť, že nie je vyhratý a chýba mu ľahkosť. Na Merseyside je už niekoľko rokov, nikdy sa však v letnej príprave nepresadil natoľko, aby v LFC zostal aj počas súťažného ročníka. Osobne dosť pochybujem o tom, že by sa v jeho prípade situácia zmenila práve príchodom Kloppa.
Hodnotenie: 5,5
 
 
Jon FLANAGAN, 23 rokov, pravý obranca
18 mesiacov trval rodákovi z Liverpoolu a scouserovi od kosti návrat na ligové trávniky po tom, ako si v lete roku 2014 roztrhal kolenné väzy. Sezónu 2014/15 vynechal celú, a výraznú časť tej poslednej taktiež nehral. Tento pravý obranca, ktorý z času na čas vypomohol Brendanovi Rodgersovi aj na ľavej strane, je však tvrdej povahy, a so svojim osudom sa vysporiadal naozaj obdivuhodne. Tvrdo pracoval na svojom návrate na trávniky a 11. januára 2016 sa konečne dočkal. Bol to síce iba polčas za U-21, postupnými krokmi sa záťaž na jeho problémové koleno zvyšovala. Svoj prvý štart v Premier League od konca ligového ročníka, v ktorom Liverpool po prvýkrát od sezóny 2008/09 siahal opäť na titul, si pripísal v domácom zápase s ManCity (3:0), v ktorom predviedol skutočne brilantný výkon, vymazal Sterlinga, ktorý do druhého polčasu už radšej ani nenastúpil. Ešte pred ním však odohral 39 minút na Exeteri, a ďalšie dva zápasy v domácich pohároch s WHU a Stoke, ktoré sa museli predlžovať. Po prvýkrát ako kapitán The Reds nastúpil v ligovom súboji v Southamptone (2:3), kde podobne ako ďalší jeho spoluhráči, v priebehu druhého polčasu vyhorel ako fakľa. Dva ligové štarty si zaknihoval v samotnom závere sezóny - doma s Watfordom 2:0, a vonku s WBA 1:1 (kde aj asistoval na gól).
Záver: Dlhodobá absencia sa na Flanovi musela určite prejaviť. Musím však vyzdvihnúť hlavne to, že aj po tam komplikovanom zranení, nestratil nič so svojej tvrdosti. Do súbojov šiel vždy naplno, aj keď v podvedomí ho jednoducho musela strašiť obava, čo ak sa mi to vráti... Jonovi končila na konci sezóny zmluva, a jej predĺženia sa na radosť nielen jeho nakoniec aj dočkal. Letná tvrdá Kloppova príprava mu môže v jeho ďalšej kariére v LFC iba pomôcť. Neovplýva žiadnym extra talentom, je to ale obrovský poctivec a pracant. Aj takých majú manažéri radi.
Hodnotenie: 6
 
 
Brad SMITH, 22 rokov, ľavý obranca
Austrálsky reprezentačný obranca sa dostal do povedomia futbalovej verejnosti v Anglicku až v priebehu druhej polovice nie dávno skončenej sezóny. V Premier League síce debutoval už v ročníku 2013/14, ďalší rok však hral po hosťovaniach, v tom poslednom hlavne za liverpoolsku U-21. Po príchode Jürgena Kloppa, ktorý mal hneď od začiatu svojho pôsobenia v LFC veľké starosti s množstvom zranených hráčov, sa dostalo šance aj Smithovi. Výborný výkon podal v poslednom zápase skup. fázy EL v Sione, kde remizoval Liverpool s miestnym FC 0:0. V FA Cupe odohral všetky minúty (v 3. kole dokonca skóroval na ihrisku štvrtoligového Exeteru), vrátane predĺženia vo 4. kole na ihrisku londýnskeho West Hamu. V závere ligovej súťaže bol v skupine hráčov, ktorí pomáhali "áčku" zvládnuť náročný program. V 36. kole bol vylúčeným v zápase so Swansea, ktorý The Reds prehrali 1:3. 90 minút odohral aj v záverečnom zápase s West Bromwich Albion (1:1).
Záver: Na svoj vek by mal byť Brad už dostatočne skúseným a ostrieľaným hráčom. Ak sa teda chce do červeného dresu LFC obliekať aj naďalej. A práve skúsenosti, istota, ale aj odvaha niečo vytvoriť, mi u neho stále chýbajú. Brad je narozdiel od Morena určite zodpovednejším v obrane, v modernom svete futbalu, Kloppa nevynímajúc, sa však vyžaduje dravosť na čiare, podpora ofenzívy a vytváranie šancí. Brad Smith však tento typ nie je...
Hodnotenie: 5,5
 
 
Connor RANDALL, 20 rokov, pravý obranca
V mnohom sa jeho vyťaženie, a tak trochu aj výkonnosť, v sezóne 2015/16 podobá Bradovi Smithovi. Člen liverpoolskej rezervy odohral prevažnú časť jesene práve za U-21, k svojej šanci sa dostal až po príchode Kloppa. Na poste pravého obrancu mal konkurenciu v podobe spoľahlivého anglického reprezentanta Nathaniela Clynea, a od nového roka aj uzdraveného Jona Flanagana. Aj preto sa objavoval iba sporadicky, hlavne v dvoch domácich pohárových súťažiach - FA Cupe (v oboch zápasoch 3. kola s Exeterom) a Ligovom pohári (vo 4. kole s Bournemouthom, a vo štvrťfinále na pôde "svätcov"). V najvyššej anglickej súťaži hral v troch zápasoch - s Bournemouthom (2:1), Newcastle (2:2) a dve minúty aj s Watfordom (2:0). Ani v jednom z uvedených zápasov však ničím výnimočným nezaujal, svoje si v obrane zastal, smerom dopredu nula bodov.
Záver: S najväčšou pravdepodobnosťou ďalší z radu liverpoolskych hráčov, ktorých vychovala akadémia v Kirkby, čo sa na Merseyside v červenom drese LFC výraznejšie nepresadí. V konkurencii sponímaných Clynea, Flanagana a ďalších, ktorí mu už spozadia šľapú na päty, jednoducho nemá čo ukázať. Ak sa v budúcnosti zmýlim, hlboko sa mu potom ospravedlním.
Hodnotenie: 5

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook