pivovar helf

Sezóna 2015/16: Hodnotenie hráčov - obrancovia (1)

clynetoure

 

V hodnotení hráčov pokračujeme prvou trojicou obrancov - Clyne, Enrique a Touré.
 
 
Nathaniel CLYNE, 25 rokov, pravý obranca
Jednoznačne najkonzistentnejší obranca Liverpoolu v priebehu nedávno skončenej sezóny 2015/16. Prišiel pred rokom zo Southamptonu a hneď vo svojom prvom súťažnom ročníku hral za Reds v neuveriteľných 52 stretnutiach, v ktorých dal dva góly a na dva asistoval. Spoľahlivý vzadu, aktívny dopredu, malý muž zo železa, ktorému sa našťastie pre Liverpool zdravotné problémy vyhýbali. V priebehu posledného ročníka Premier League nastúpil za LFC v základe na 33 zápasov (v závere chýbal v štyroch iba kvôli potrebnej rotácii iných hráčov, nakoľko Reds bojovali v EL) a v európskom pohári č. 2 odohral okrem úvodného duelu v Bordeaux (1:1) všetky minúty. Jeho pravá strana bola narozdiel od tej ľavej omnoho pevnejšia a istejšia, za svoje spoľahlivé výkony si vyslúžil aj nomináciu do reprezentácie Anglicka na blížiace sa ME vo Francúzsku. Svoj snáď najlepší výkon podal v domácom zápase osemfinále EL UEFA s ManUtd., ktorý Liverpool aj vďaka nemu vyhral 2:0. Svoj premiérový ligový gól za LFC dal proti Aston Ville vo Villa Parku (6:0), kde mu webový portál whoscored.com udelil za výkon známku 8,21.
Záver: Liverpool získal v podobe 25-ročného pravého obrancu Nathana Clynea hráča, ktorý ak si zachová svoju formu aj naďalej, z pravej strany obrany The Reds ho vytlačí iba málokto. Nathan má za sebou skutočne vydarený ročník.
Hodnotenie: 7,5
 
 
José ENRIQUE, 30 rokov, ľavý obranca
Z tohto španielskeho ľavého obrancu sa stal v posledné dva roky snáď najlepšie platený hráč v Anglicku, ktorý si chodil väčšinou iba dobre zatrénovať. Klub o jeho služby stratil záujem už hodne dávno, snažil sa ho niekoľkokrát ponúknuť aj iným klubom, ktoré však Josému samozrejme nechceli dať toľko koľko poberal v LFC. Aj preto celkom logicky zotrval až do skončenia zmluvy na Merseyside. Bol naozaj kráľovsky platený, ako nechcený samozrejme dostával príležitosti už iba sporadicky, najmä keď nebolo toho, kto by hral naľavo. V poslednej sezóne hral za Liverpool v dvoch zápasoch 3. kola FA Cupu proti Exeteru, doma dokonca s kapitánskou páskou. Fanúšik Reds si iste spomenie aj na to, ako prišiel v nadstavenom čase do hry proti WHU (4. kolo FA Cupu na Anfielde), postavil sa k lopte pri priamom kope, ktorý snáď zahral horšie ako začiatočník, a to mohol byť ešte rád, že "kladivári" z protiútoku nerozhodli o svojom postupe hneď v prvom zápase.
Záver: To že klub vyplatil hráča zo zmluvy ešte niekoľko týždňov pred jej skončením veľa naznačuje. Ak sa José, ktorý sa už môže plne venovať svojej obľúbenej hre na Playstation, vo svojich 30-tich rokoch ešte niekedy predstaví v niektorej s prestížnych prvých líg v Európe, bude to pre mňa veľké prekvapenie.
Hodnotenie: bez známky
 
 
Kolo TOURÉ, 35 rokov, stredný obranca
Bývalý hráč londýnskeho Arsenalu, ManCity, a reprezentant afrického Pobrežia Slonoviny mal byť v priebehu sezóny po Sakhovi, Škrtelovi a Lovrenovi, v akejsi hierarchi stredných obrancov Reds, až číslo 4. Vzhľadom na zranenie Martina Škrtela a v závere sezóny aj kvôli známej absencii Mamadou Sakha, sa z neho stalo razom číslo 2. Aj po návrate Škrtela zo zranenia si svoje miesto po boku Chorváta Lovrena nielen udržal, ale vo veku 35 rokov sa svojim výkonom viackrát zaradil medzi tých spoľahlivejších. Bolo vidieť, že Kolo čerpal hlavne z množstva skúseností, hral výborne pozične, aj v rýchlosti a obratnosti robil čo mohol. Jeho už opotrebované hamstringy dostávali často naozaj zabrať. V sezóne hral v 26 zápasoch, za Liverpool si vo svojej s najväčšou pravdepodobnosťou poslednej sezóne dal aj svoj prvý gól (vo Villa Parku vtedy vyhral Liverpool 6:0), z ktorého mal náramnú radosť. V úvode sezóny nastupoval prevažne na zápasy úvodných kôl skupinovej fázy EL a Ligového pohára. Zahral si aj v oboch finálových zápasoch LFC. Výborný výkon podal proti svojmu bývalému klubu Manchester City v lige doma na Anfielde (3:0), a aj napriek prehre vo finále EL so Sevillou 1:3, bol v St. Jacob Parku najlepším hráčom v červenom drese.
Záver: Kolo si za roky čo je v LFC získal medzi fanúšikmi množstvo sympatizantov. Ak keď on sám by bol najradšej, ak by mohol pod Kloppom ešte aspoň rok pôsobiť, klub už o jeho služby záujem nemá. Akýsi maskot liverpoolskej kabíny sa tak v závere júna s pôsobením na Merseyside definitívne rozlúči.
Hodnotenie: 7 (vzhľadom na sériu ďalších článkov som upravil jeho hodnotenie, ktoré bolo pôvodne 6,5)

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook