pivovar helf

Sezóna 2015/16: Hodnotenie hráčov - brankári

hodnotenie201516

 

Ponúkame prvú časť zo série hodnotení jednotlivých hráčov LFC v sezóne 2015/16. Začíname brankármi.
 
 
Simon MIGNOLET, 28 rokov, brankár
Jeho 55 štartov zo všetkých 63 súťažných zápasov Liverpoolu je jasným dôkazom toho, kto bol tohtosezónnou brankárskou jednotkou. Zostať ňou v konkurencii Maďara Adama Bogdana ale nebolo ničím prekvapujúcim, pretože už pred začiatkom sezóny to bolo každému jasné. 28-ročný reprezentant Belgicka, ktorý prišiel na Merseyside v lete 2012, sa však opäť nevyvaroval chýb, ktoré viedli ku gólu do siete Liverpoolu. Po Arturovi Borucovi (5) z Bournemouthu ich mal dokonca najviac v Premier League (4). Mignolet je už v Liverpoole za ostatné štyri roky dobre známy tým, že má problémy najmä s vybiehaním, vysokými centrovanými loptami, rozohrávkou (tú však po zjednodušení hry v zadných radoch LFC po príchode Kloppa už nebolo tak vidieť), ale aj s pozičným postavením. Svoje slabšie stránky zase nahrádzal výborným reflexom. V 34 ligových zápasoch inkasoval 42 gólov, ako jediný hráč v EL 2015/16 odohral za svoj tým všetky minúty (1.350), v Ligovom pohári hral oba semifinálové aj finálový duel, do FA Cupu vstúpil v opakovanom zápase 3. kola doma s Exeterom. Svoje najlepšie tohtosezónne výkony podal v zápasoch PL v Londýne s Arsenalom a Tottenhamom, ktoré sa skončili bez gólov. Miesto vo svätyni Reds si ale zastal aj v oboch zápasoch EL v Nemecku, najskôr s Augsburgom (0:0) a potom aj s Borussiou (1:1), v oboch semifinálových bojoch s Villarrealom, a istý bol aj pri penaltovom rozstrele so Stoke v odvete COC. Naopak o domáce ligové body pripravil Liverpool svojimi biednymi výkonmi v zápasoch s WBA, Sunderladom a Newcastlom. Konkurencia v podobe novej posily LFC Lorisa Kariusa mu môže len a len pomôcť, aby sa jeho výkonov zlepšila.
Záver: V jednom období sezóny skončila snáď vždy prvá strela na bránku Liverpoolu gólom. Simon je medzi brankármi Premier League iba priemerom. V priebehu roka síce podpísal nový dlhodobý kontrakt, ten mu však post jednotky určite nezaručí. Príchodom Kariusa to bude mať naozaj náročné, aby si ho v budúcej sezóne aj udržal.
Hodnotenie: 6
 
 
Adam BOGDAN, 28 rokov, brankár
Prišiel len pred rokom z druholigového Boltonu ako voľný hráč, a už je aj na odchode. Člen širšieho kádra maďarskej reprezentácie, ktorá sa po dlhých rokoch opäť predstaví na významom podujatí, bol tohtosezónnou dvojkou. A treba si priznať na viac skutočne nemal. Po príchode Dannyho Warda z hosťovania v škótskom Aberdeene, sa stal dokonca až treťou voľbou manažéra Kloppa. Odohral dva ligového zápasy (vo Watforde 0:3, a v poslednom kole na ihrisku WBA 1:1, aj to iba vďaka tomu, že Ward bol zranený a Klopp nechcel Mignoleta pred finále EL stratiť), tri v COC, a jeden v 3. kole FA Cupu na pôde Exeteru. Pozitívne sa do pamäte fanúšikov LFC zapísal snáď iba úspešne zvládnutým penaltovým rozstrelom v 3. kole Ligového pohára (COC) doma s Carlisle United. Slabý výkon na ihrisku Hornets, ale hlavne výbuch v prvom zápase 3. kola FA Cupu s Exeterom (2:2), ho definitívne pripravili o ďalšiu šancu presvedčiť svojho manažéra o tom, že na to má.
Záver: Bogdan zaujal vedenie Liverpoolu v ešte tej predchádzajúcej sezóne 2014/15 výborným výkonom v drese Boltonu na Anfielde, kde v pohári vychytal nulu. V lete 2015 prišiel kryť chrbát Mignoletovi. Po čerstvom príchode Kariusa, zotrvaní Mignoleta a Warda, jednoducho nemá v kádri LFC miesto.
Hodnotenie: bez známky
 
 
Danny WARD, 22 rokov, brankár
Po tom ako na jeseň minulého roku predviedol niekoľko výborných výkonov v drese škótskeho prvoligistu Aberdeenu FC, a tiež aj tým, že Klopp mal v LFC na poste brankára iba Simona Mignoleta (dôveru voči Bogdanovi definitívne stratil zápasom na Exeteri), bol v januári stiahnutý z hosťovania, a ihneď zaujal miesto Mignoletovho náhradníka. Na svoju prvoligovú premiéru v anglickej PL síce čakal tri mesiace, ale jeho výkon proti Bournemouthu (2:1) bol naozaj parádny. O čisté konto prišiel iba vďaka gólu v nadstavenom čase, keď Cherries skorigovali stav na 1:2. 1. mája 2016 nastúpil v zostave The Reds na Liberty Stadium proti Swansea, kde trikrát inkasoval. Vzápätí na to sa zranil, a do skončenia tohto ročníka už za Liverpool nehral.
Záver: Ward sa ukázal ako plnohodnotné číslo dva, ktovie na čo by skutočne mal, pokiaľ by mu dal Klopp viac ako len dva ligové štarty. Konkurencia Mignoleta a Kariusa mu ich však pravdepodobne veľa neposkytne ani v budúcom roku. Ward musí v prvom rade chytať, aj preto v lete asi opäť zamieri na hosťovanie.
Hodnotenie: bez známky

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook