pivovar helf

CC 2018/19: Liverpool FC - Chelsea FC

CARABAO PREVIEW

Konec září je již tradičně vyhrazen pro utkání Ligového poháru. Los 3. kola Carabao Cupu svedl do cesty jedny z nejtěžších vah britské kopané, Liverpool FC a Chelsea FC, před jejich vzájemným víkendovým střetnutím v rámci Premier League.

carabao cup

CARABAO CUP

Carabao Cup, nebo chcete-li Ligový pohár, je pro mnohé fanoušky soutěží až třetího řádu. Určitě není třeba polemizovat nad důležitostí umístění v lize a rovněž postupu v rámci Ligy mistrů. Nad svým mladším bráškou se ale rovněž ční i nejstarší fotbalová soutěž na světě, FA Cup jak už z pohledu vzniku, tak i rovněž z hlediska odměny pro vítěze. Zatímco vítěz FA Cup si na začátku nadcházející sezóny střihne polopřátelské utkání s mistrem Premier League zvané Community Shield. Na šťastnější z finále Ligového poháru čeká jen účast v Evropské lize (U FA Cupu si může za určitých podmínek zajistit místo ve skupině EL i poražený finalista).

Rozdíly bychom nalezli i v počtu účastníků. Do FA Cupu se každoročně zapojí 736 týmů z Anglie a Walesu, kdežto Ligový pohár okusí 92 celků ze čtyř nejvyšších anglických soutěží, než po celkových sedmi kolech poznáme šampiona. Celky Premier League se do soutěže zapojují až od druhé kola s výjimkou reprezentantů v evropských soutěžích, kteří se účastní soutěže až od kola následujícího.

FA Cup vznikal v době, kdy ještě nebyly ucelené soutěže, a jen prostřednictvím něj se mohli setkávat celky z různých koutů země. Ligový pohár vznikl až o 89 let později na základě snah o větší příjmy do klubových pokladen. Do roku 1960 se naprostá většina utkání nejvyšší soutěže a FA Cup odehrávala o víkendech. Kluby z vyšších pater hledaly způsob, jak využít nainstalované umělé osvětlení a zároveň zaplnit mezery v kalendáři.

Na počátku slavila myšlenka úspěch a utkání v průběhu týdne se těšily početnému zájmu. S nárůstem počtu zápasů, zejména v evropských soutěžích, však postupně nadšení ze strany klubů opadalo, když se jejich kalendáře začaly plnit doslova k prasknutí. V posledních letech proto ubylo na jeho důležitosti a manažeři jej hojně využívají ke zkoušení nových taktik i hráčů ze širšího kádru.

Ve 58 leté historii poháru se radovalo z vítězství celkem 23 klubů. Nicméně sedm z nich (Liverpool FC, Aston Villa FC, Chelsea FC, Manchester United, Manchester City, Tottenham Hotspur a Nottingham Forrest) se radovalo z více vítězství (36) než ostatní výherci dohromady. Nebylo by vůbec od věci, kdyby se pohár pojmenoval po Ianu Rushovi, který se dokázal radovat z trofeje pro vítěze celkem 5x.

Další osud Ligového poháru je ve hvězdách. Z dnešního pohledu ve srovnání s dalšími příjmy nedává soutěž smysl finančně. Odměny za účast dosahují maximálně jednotek, ale spíš desetin, procent v příjmech ligových týmů. S možným rozšiřování evropských soutěžích a zavedením zimní přestávky je na místě se ptát, v jaké podobě bude pohár zachován. Netřeba zdůrazňovat nářky manažerů na možné zranění hráčů. Pokud bychom hledali další velkou fotbalovou zemi, kde vedle sebe existují dva poháry, uspěli bychom jen ve Francii.

Některé zápasy Carbao Cupu se budou odehrávat i za dohledu systému VAR, který byl například použit i při nedávném Mistrovství světa v Rusku. Technologie byla využita na Ostrovech již při některých utkání minulého ročníku Ligového poháru a také FA Cupu. V letošním ročníku by celkový pošet měl ještě narůst, ačkoli se to nedotkne utkání Premier League. Ve 3. kole se fanoušci dočkají systému na 6 stadionech. K dispozici bude ve středu večer i na Anfieldu.

Ve snaze zatraktivnit soutěž se anglická asociace snaží najít co nejštědřejšího sponzora. I z důvodu častých změn názvů se soupeři někdy přezdívá "Mickey Mouse Cup". V současnosti plní roli titulárního sponzora společnost Carabao Eneregy Drink, jejichž logo bychom nalezli i na tréninkovém oblečení Chelsea FC a herních dresech Readingu FC. Jak už název napovídá jedná se o thajskou firmu produkující energetické nápoje. Celý název společnosti zní Carabao Dang Energy Drink, což má odkazovat na propojení s thajskou rockovou skupinou Carabao. Dang pak odkazuje na řetězec Tawandang stylizující se do německých lokálů, který působící v asijském regionu.

LFC

LIVERPOOL FC

Z pohledu výsledků zažívá Liverpool FC doslova snový vstup do sezóny, což dokládají i některé historické milníky. LFC se například ještě nikdy v historii nepodařilo vyhrát sedm úvodních utkání bez ohledu na to, v jaké soutěži nastoupili. Přitom The Reds nenarazili v již zmíněných střetnutích na žádné ořezávátka. Utkali se s Tottenhamem (1:2), který se pravidelně kvalifikuje do Ligy mistrů, nebo francouzským mistrem a jedním z největších papírových favoritů na vítězství v Lize mistrů, Paris Saint-Germain (3:2).

Chelsea bude mít hned dvě příležitosti neuvěřitelnou sérii překazit. Nejprve se oba celky utkají v rámci Ligového poháru, aby si následně v opačném gardu poměřili síly v ligovém duelu. The Reds tak pokračují v nabitém losu před reprezentační pauzou, který rovněž zahrnuje Neapol a loňského anglického mistra Manchester City.

I když utkání se Southamptonem nemělo být papírově složitým v rozvrhu, kde se to hemží celky z nejvyšších pater evropského fotbalu, při detailnějším pohledu se mohly objevit pochybnosti. Pokud bychom v loňských výsledcích LFC hledali nějaký vzorec, tak jednou z charakteristik bylo, že nejčastěji LFC klopýtalo o víkendech následujících po zápasech Ligy mistrů. Přičteme si k tomu fakt, že Jürgen Klopp doposud a na rozdíl od začátku loňské sezóny točil jenom minimum hráčů v sestavě. V hlavách fanoušků Svatých se už možná rodily myšlenky na tweety, jak David porazil Goliáše. Southampton se však musel obejít bez jedné ze svých nejbezpečnějších pušek Dannyho Ingse, který v rámci dohody o hostování musel setrvat mimo zápasou soupisku. Marku Hughesovi také scházel zraněný Gabbiadini. Ztráta obou útočníků se na výkonu soupeře podepsala, kdy si Southamton nedokázal vypracovat žádnou větší šanci. Naopak domácí drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou. Dopomohly k tomu i změny oproti poslednímu zápasu s PSG. Na hrot se vrátil uzdravený Roberto Firmino. Překvapivě do utkání naskočil i Joel Matip, který nahradil Joe Gomeze, který zůstal pouze na lavičce. Tah s nasazením Kamerunce se Kloppovi vyplatil. Vytáhlý stoper se mu za udělenou důvěru odvděčil gólovou hlavičkou po rohu Trenta Alexandra-Arnolda.

Kdo ale nejvíce upoutal zraky příznivců LFC, byl Xherdan Shaqiri. Jeho plnohodnotný debut se očekával spíše dříve než později. Nabízelo se právě pohárové střetnutí s Chelsea, ale manažer rozhodl o jeho zařázení už o zápas dříve. Před zápasem mnozí tipovali, že si odpočine buď Sadio Mané, nebo Mohamed Salah. K překvapení všech ale "Big Shaq" naskočil v založním trojici, kde nahradil Jamese Milner. Už od počátku Švýcar hýřil aktivitou. Za jeho výrazného přispění padla první a poslední branka utkání. Nejprve si jeho střelecký pokus nešťastně srazil do vlastní brány Hoedt. Ani o 38 minut později nebylo Shaqirimu dopřáno. Liverpoolská třiadvacítka se postavila ke standardní situaci a jen centimetry dělily Shaqiriho od vymetení levé šibenice McCarthyho a premiérové trefy. Jeho pokus musel dostat za brankovou čáru až dobíhající Salah. O přestávce došlo asi k jednomu z nejpodivnějších rozhodnutí Jürgena Kloppa v této sezóně, což i sám částečně po zápase připustil. Ve formě hrajícího Shaqiriho stáhl a místo něj naskočil James Milner s úkolem, aby The Reds působili kompaktněji. Otázkou ovšem je, jestli naopak neměli být pošetřeni Mané, nebo Salah před náročnou sérií utkání.

Ačkoli Liverpool prošel utkáním bez ztráty kytičky, nebyla nouze i o vrásky na čele. Nejvíce domácím asi zatrnulo, když byl Virgil van Dijk nucen vystřídat. Nizozemec utrpěl šrámy již v úterním utkání s PSG, což mělo zapříčinit i jeho problém se žebrem o víkendu. Dominantní stoper bohužel nebyl schopen dirigovat své kolegy a své místo přepustil Joe Gomezovi, který ho plnohodnotně zastoupil. Po zápase Klopp prozradil, že se nejedná o nic vážného a Virgil by měl být v pořádku.

Jedním z nejnevděčnějších úkolů v anglické kopané je odhadovat sestavu pro utkání Ligového poháru. Je otázkou, na kolik Jürgen Klopp zamíchá sestavou, nicméně s vysokou pravděpodobností z větší části nastoupí hráči z širšího kádru. Do útočného trojlístku se nabízí Xherdan Shaqiri a Daniel Sturridge, kteři se v posledních dvou utkáních předvedli v dobrém světle. Třetím do party může být někdo z dua Solanke & Origi. V záloze nejspíše najdeme jméno letní posily Nabyho Keity. O slovo se taky hlasí další posila Fabinho, který v letočním ročníku nastoupil jen za brazilský výběr a na svůj debut v červeném zatím marně čeká. Andy Robetson a Trent Alexander-Arnold patří mezi nejvytěžovanější hráče z kádru LFC i na samotné hrací ploše, kdy vedle Jamesa Milnera mají nejčastěji míč na svých kopačkách. Nebude tedy překvapením, když jejich prostory zaujmou Alberto Moreno a Nathaniel Clyne. Nejvíce si bude Jürgen Klopp lámat hlavu asi nad složením stoperské dvojice. Dejan Lovren již s týmem absolvoval čtyři ostré tréninky, ale i přesto bude zřejmě Klopp váhat s nasazením do posledních chvil. Virgil van Dijk se i vzhledem k nedavným problémům pravděpodobně dočká oddechu. Zbývá tak už jen Joel Matip a Joe Gomez. Navíc Nathaniel Phillips nezanechal úplně nejlepší dojem v posledním utkání U23, kdy mladíci vyfasovali nevděčnou prohru 4:0 na půdě Arsenalu. Do brány se dle vyjádření manažera postaví Simon Mignolet poprvé od lednové prohry s WBA 2:3 v FA Cupu.

Jürgen Klopp jako obvykle přišel na tiskovku v dobré náladě a potvrdil, že nasadí velmi silný tým. Kromě Simona Mignoleta však odmítl odhalit zbýlých 10 hráčů, kteří vyběhnou na k úvodnímu hvizdu středečního utkání. "Neřeknu vám počet změn. Nebude to maximum, ani minimum. Jednu jsem vám už potvrdil, takže nenastoupíme beze změny, ale nebude jich samozřejmě ani 11."

chelsea 

CHELSEA FC

Chelsea FC je anglický profesionální sportovní klub založený v Londýně. Momentálně 3. celek Premier League byl založen v roku 1905 a od té doby také nastupuje ke svým utkáním na stadionu Stamford Bridge. Tradičním úborem se staly modré dresy a trenýrky s bilými štulpnami. Klubový erb byl za celou existenci celku několikrát změněn ve snaze osvěžit vizáž společnosti. Současný znak je silně ovlivněn jeho předchůdcem ze začátku 50. let. V roce 2003 přešlo vlastnictví klubů do rukou ruského miliardáře Romana Abramoviče. Mužstvo podpořeno petrodolary zažívá od té do doby nejúspěšnější období ve své historii. Za vše mluví, že jako jediný londýnský klub vyhrál Ligu mistrů. Letos byla hodnota klubu odhadnuta v každoročním výzkumu časopisu Forbes něco málo přes 2 miliardy dolarů, díky čemuž je sedmým nejhodnotějším fotbalovým klubem světa (LFC je těsně v závěsu a s ohledem na dosavadní vývoj hodnot klubů je jen otázkou času, kdy si týmy své místa prohodí).

Až do uplynulého ligového kola, opanovala Chelsea o skóre tabulku Premier League před dotírajícím Liverpool a Watfordem. Po neděli je však všechno jinak. V zápase s West Hamem se nedokázal prosadit žádný z týmů a utkání nakonec skončilo bez branek. Na Chelsea se nejspíše podepsalo cestování do Řecka, kde ve čtvrtek odehráli první utkání Evropské ligy proti PAOKu. Do utkání sice nevyběhla nejsilnější sestava. Maurizio Sarri provedl několik změn, kdy se úplně mimo sestavu ocitl Eden Hazard nebo David Luiz. I přesto jsme mohli vidět důsledek čtvrtečního pohávorého utkání o necelé 4 dny později.

Pokud bychom před začátkem sezóny měli tipovat, kdo z velké šestky se nedokáže kvalifikovat skrz Premier League do Ligy mistrů, Chelsea by se umístila asi poměrně vysoko. Samotná účast v Evropské lize je v tomto směru handicapem. Roman Abramovič zřejmě i vinou posledního vývoje mezi Velkou Británie a Ruskem se tentokrát nepustil do zběsilého nakupování hráčů. Mimojiné byla rovněž pozastevna aktivita ohledně stavby nového stadionu. Z Bilbaa sice přišel za horentní sumu Kepa, který překonal několik dní starý rekord Alissona, a ze své Neapole si Sarri vymínil Jorginha, který nakonec upřednostil Stamford Bridge před náručí Pepa Guardioly. Na poměry Chelsea to ale bylo klidnější období, než jsme bývali zvyklí, což se možná může obrátit i ve výhodu. 

Nejpalčivější otázkou ale bylo, kdo nakonec Blues v nové sezóně povede. Antonio Conte rok po titulu dovedl svůj tým k další trofeji a to FA Cupu, ale neúčast v Lize mistrů se zkrátka v jihozápadním Londýně neodpouští. Conteho svěřenci se do posledních kol na dálku přetahovali s Liverpoolem o příčky zaručující milionářskou soutěž, ale horlivý Ital nakonec tahal za kratší konec. Ačkoli byl vyhazov bývalého hráče Juventusu veřejným tajemstvím, vedení s ním otálelo až do poslední chvíle. Mezitím rozjelo námluvy s Mauriziem Sarrim z Neapole, pod jehož vedením jihoitalský celek předváděl fotbal jako z partesu, ale nikdy nedokázal prorazit na evropské scéně. Chelsea se ale stále nedokázala rozhoupat. Když už se s jedním Italem rozloučila, nedokázal dotáhnout jeho nástupce. Situace vyeskalovala do absurdna v momentě, kdy Neapol oznámila nástupce, kterým se stal Carlo Ancelotti. Sarri se tak dostal do nezáviděnihodné situace. V Chelsea už začala předsezonní příprava. On byl stále smluvně vázán v Neapoli, kde už na jeho místě seděl někdo jiný. Situaci se ke prospěchu všech stran nakonec podařilo vyřešit a charismatický trenér se mohl ujmout svého úřadu. I přes tyhle peripetie Chelsea vykročila do ročníku velmi dobře a nebýt bezbrankové remízy na Olympijském stadionu, mohla se těšit rovněž z plného bodového zisku.

Život italského stratéga by jisto jistě vydal na zajímavý hollywoodský biják. Ačkoli se rodák z Neapole od mládí věnoval fotbalu, nikdy nedokázal naplno prorazit mezi profesionály. I když je pravdou, že se o služby mladého stopera svého času zajímal Turín FC nebo Fiorentina. I vinou problémům s odstupným ze strany jeho mateřského klubu zůstal Sarri u fotbalu v nižších patrech italské kopané. Postupem času se přesouval k trenérské kariéře. Současně ale pracoval jako bankovní úředník. V roce 1999 ve svých 40 letech se ale rozhodl plnohodnotně věnovat trenérské kariéře. Nejprve si prošel nižšími italskými soutěžemi, než ho do svých služeb zlákala Pescara, která je silně spojena se jménem Zdeňka Zemana. Český svéráz má se svým italským protějškem hodně společného, ať už herními prvky, či pověstnou cigaretku. Po udržení Serie B se ale s klubem rozešel a přijmul post v Arezzu, kde poprvé zkřížil cestu s Antoniem Contem, jehož vystřídal u kormidla. Když po necelém roce lavičku opouštěl, nahradil ho jeho předchůdce a legenda Juventusu, Conte. Průlom v jeho kariéře přišel až s angažmá v Empoli. V první sezóně (2012/2013) sice nedokázali jeho svěřenci překročit práh play-off. O rok později už ale postoupili napřímo. Malý klub z Florencie se neztratil ani mezi italskou elitou.

Jeho rukoupis v Empoli upoutal i oko prominentního italského producenta Aurelia de Laurentise, který zároveň vede Neapol. Po vyhazovu Rafaela Beníteze tak přišla do té doby největší výzva pro vašnivého kuřáka. Pokud by tituly byly rozdávány na základě předvedené hry, Neapol by byla asi nejvážnějším favoritem v očích bookmakerů. Pod jeho vedením předváděli hráči jako Hamšík, Higuaín, Insigne, nebo Mertens oku lahodící automatismy, které ve velké míře plnily stránky fotbalových fajnšmekrů. Sarri ovšem na vlastní kůži pocítil, že fotbal se nehraje na efekt. V domací soutěži narazil na hegemona Juventus Turín, který byl vždy nad jeho síly. Ani v evropských pohárech se Neapoli nikdy nepodařilo prorazit přes počáteční kola. V konečném součtu, tak Sarri doposud nevyhrál žádnou větší trofej. O to větší chuť bude mít uspět alespoň mimo svou domovinu.

I v sestavě Chelsea s největší pravděpodobností dojde k rotaci. Podle dostupných informací je nejistý start u tria Pedro, Ruben Loftus-Cheek a Antonio Rüdiger. V nominaci by naopak neměl scházet Eden Hazard, i když důležitější střetnutí je na programu v sobotu. Velmi pravděpodobně od začátku nastoupí poprvé v této sezóně Garry Cahill, zatímco mladíci Callum Hudson-Odoi a Ethan Ampadu jsou mezi dalšími potencionálními kandidáty pro základní sestavu.

Na tiskovou konferenci před utkáním přišel místo manažera jeho neméně známý asistent a legenda londýnského celku Gianfranco Zola, který prozradil, že dostanou šanci ti, jež doposud neodehráli příliš mnoho utkání, ale v nadcházející střetnutí nic nepodcení. "Sobotní utkání bude velké. Tento typ utkání pro nás moc znamená. Jsme nenasytní a chceme vyhrát obě, pokud toho budeme schopni."

VĚDELI JSTE, ŽE:

- Sarri je znám pro svou zálibu v kouření. V loňském ročníku Evropské ligy mu proto RB Lipsko nechalo speciálně zřídit kuřárnu v útrobách jejich stadionu.

- Maurizio Sarri se doposud nestřetl s Liverpoolem FC, ani s Jürgenem Kloppem v soutěžním utkání.

- Bude to 57. střetnutí mezi těmito celky v tomto tisiciletí. Je to 5. nejčastější střetnutí v anglické kopané.

- Poslední 4 vzájemná utkání hraná na Anfieldu skončila shodně remízou 1:1.

- LFC vyhrálo jen 2 utkání z posledních 14 (2-5-7) proti Chelsea ve všech soutěžích. Obě vítězství se odehrála na Stamford Bridge.

- Celkově je to osmý zápas mezi těmito celky v Ligovém poháru a prvním ve 3. kole od roku 2000, kdy Reds vyhráli na Anfieldu 2:1 po brankách Dannyho Murphyho a Robbie Fowlera.

- LFC prohrálo jejich poslední 3 utkání Ligového poháru, aniž by vstřelilo alespoň jedinou branku. Doposud se jim nic takového nestalo. 

- The Reds nebyli ve 3. kole opakovaně vyřazení od ročníků 1989/1990 a 1990/1991.

- Chelsea prošla 3. kolem pokaždé v posledních 7 letech. Naposledy se jim stal osudný střet s Newcastlem United v sezóně 2010/2011, kdy soupeři podlehli 4:3.

- Žádný z posledních 8 manažerů Chelsea neprohrál svůj první zápas v tomto poháru (7-1-0). Naposledy selhal Claudino Ranieri, který v listopadu 2000 narazil právě na Liverpool FC.

zapasove info

Soutěž: Carabao Cup, 3.kolo

Datum: Středa, 26. září 2018 od 20:45 hod. SEČ

Stadion: Anfield, Liverpool (54.074 diváků)

Rozhočí: Andre Marriner (Odpískal 42 střetnutí LFC, v nichž Reds udělil 65 žlutých a 2 červené karty.)

head to head 
Liverpool FC - Chelsea FC (175 vzájemných zápasů, 74 výher LFC, 40 remíz, 61 výher CHFC, skóre 259:242)

Poslední vzájemné soutěžní zápasy

sezóna 2017/18

06.05.2018, Stamford Bridge, Premier League: Chelsea - Liverpool 1:0 (1:0), góly: Giroud 32

25.11.2017, Anfield, Premier League: Liverpool : Chelsea 1:1 (0:0), góly: Salah 65 – Willian 85

sezóna 2016/17

31.01.2017, Anfield, Premier League: Liverpool - Chelsea 1:1 (0:1), góly: Wijnaldum 57 - Luiz 25

16.09.2016, Stamford Bridge, Premier League: Chelsea – Liverpool 1:2 (0:2), góly: Diego Costa 61 – Lovren 17, Henderson 36

sezóna 2015/16

11.05.2016, Anfield, Premier League: Liverpool - Chelsea 1:1 (0:1), góly: Benteke 90 – Hazard 32

31.10.2015, Stamford Bridge, Premier League: Chelsea - Liverpool 1:3 (1:1), góly: Ramirez 4 – Coutinho 45, 74, Benteke 83

Letošní sezóna

Ligový pohár

Liverpool: zatím do bojů nezasáhl

Chelsea: zatím do bojů nezasáhla

Poslední soutěžní zápasy

Liverpool: Southampton 3:0 (D), PSG 3:2 (D), Tottenham 1:2 (V), Leicester 1:2 (V), Brighton 1:0 (D)

Chelsea: West Ham 0:0 (V), PAOK 0:1 (V), Cardiff 4:1 (D), Bournemouth 2:0 (D), Newcastle 1:2 (V)

Nejlepší střelci (CC)

Liverpool: -

Chelsea: -

predpokladane sestavy

Liverpool FC (4-3-3): Mignolet - Clyne, Matip, Lovren, Moreno - Fabinho, Keita, Milner - Shaqiri, Sturridge, Firmino (manažer Jürgen Klopp)

Chelsea FC (4-3-3): Caballero - Zappacosta, Christensen, Cahill, Palmieri - Drinkwater, Ampadu, Fabregas - Moses, Morata, Hudson-Odoi (manažer Maurizio Sarri) 

nenastoupi

Liverpool FC (5):  Adam Lallana (tříslo), Alex Oxlade-Chamberlain (koleno), Divock Origi (kotník),  Rhian Brewster (kotník), Virgil van Dijk (žebro - start nejistý)

Chelsea FC (4): Borwn Isaiah (koleno), Emerson Palmieri (nemoc - start nejistý), Pedro (rameno - start nejistý), Antonio Rüdiger (pohmoždění - start nejistý)

zapas v tv
 Nova Sport 1 + televizní stanice, které vysílají přenos najdete na www.liveonsat.com
muj tip
 Liverpool FC - Chelsea FC 2:0 (2:0)
Góly: Shaqiri, Sturridge
 

Pár slov na závěr: Na prosebné naléhání sázkových kanceláří z celého známého světa došlo ke změně autora preview pro nadcházející střetnutí Ligového poháru :). Ačkoli ke změně došlo, věřím, že i nadále Reds dokáží navázat na prognózy a potvrdí na tiketu alespoň jedničku.

Je nanejvýš jasné, že mnohem důležitějším utkání bude sobotní střetnutí, po němž se může opět výrzně proměnit čelo tabulky. Středeční zápolení si však několik zajímavých nábojů najde. Každý tým touží po trofejích a byť Carabao Cup nemá takový zvuk, své místo určitě má. O vítězství rozhoduje především šíře kádru a mnozí náhradnící v posledních zápasech ukázali, že mají chuť zabojovat o základní sestavu. Středa určitě nebude vyjímkou. 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook