pivovar helf

Klopp na tiskovce před Chelsea

Klopp4

Sedm vítězných zápasů v nové sezóně znamená nejlepší start Reds v historii. V cestě za osmým vítězstvím bude stát Liverpoolu v cestě Chelsea v rámci Carabao Cupu.

Klopp včera absolvoval klasickou předzápasovou tiskovou konferenci, na které mluvil nejenom o svém soupeři, ale i o rotaci sestavy, její síle a konkrétně o Fabinhovi.

Na to, že Sarri tvrdí, že je Liverpool krok před Chelsea...

Má pravdu, ale pouze v tom, že spolu pracujeme delší dobu. Proto jsem řekl, že je docela obdivuhodné, co v tak krátkém čase dokázal. V rozvoji nevidím velký rozdíl. Hodně se rozvíjejí, hodně mění tým. S Contem byli hodně úspěšní, byla to pro ně dobrá doba, pouze loni to možná bylo trochu obtížnější. Takže, změny v takovémto rozsahu jsou cool. Proto má Sarri pravdu, pracujeme spolu delší dobu, ale zdá se, že on nepotřebuje stejně dlouhou dobu jako já! To je působivé, nemohu tvrdit opak. Je opravdu působivé, co doteď dokázal.

Na to, jak mu letní příchody pomohly při změnách v sestavě...

Během léta jsme ztratili hodně důležité hráče. Museli jsme je nahradit a to jsme i udělali. Vždy jsme měli velmi dobrou sestavu, když jsme neměli velkou marodku. Pak přišla zranění a soupiska už nevypadala tak dobře, protože ostatní hráči museli hrát každý zápas. V tento moment máme docela dobré období. Jestliže budou všichni pokračovat v tréninku jako doposud, posouvat se navzájem a tak dále, tak jsme připraveni na více než jednu soutěž, což vlastně i musíme být. V jednom týdnu jsou vždy maximálně dva zápasy, nikdy ne tři. Vždy musíte hrát Premier League a pak jednu z dalších soutěží. Zaleží na nás, jak dlouho je budeme hrát. Z tohoto hlediska, v tuto chvíli, je vše positivní, ale nevím, jak dlouho to pozitivním i zůstane.

O tom, zda někteří hráči mohou využít příležitosti v tomto zápase...

Fotbaloví hráči jsou na to zvyklí. Hrát zápas na 50 % by byla ztráta času a nedávalo by to ani smysl. Nesnažím se ale dostat hráče, kteří budou zítra hrát, pod tlak. opravdu to vidím spíš jako příležitost. Pokud uděláme změny, je to příležitost, pokud ne, je to příležitost i tak. Hoši sebe musí obhajovat neustále. Musí ukázat, že jsou připraveni na každou soutěž a na každý zápas. Zatím jsem hodně spokojen s vlivem nových hráčů.

Matip byl v sobotu skvělý. Nevím kdy naposledy hrál soutěžní zápas. Shaqiri, samozřejmě, a všichni noví hráči byli opravdu dobří. To je pro nás hodně důležité. Zítra chci vidět opravdu dobrý zápas a chci abychom vyhráli. Podle toho také složíme sestavu, to je vše, co k tomu mohu říci. Tlak už tu dávno je. Pokud nedokážeš předvést dobrý výkon, těžko zlepšíš svoji situaci. Nikdo z týmu se ale v tento moment nenachází ve špatné situaci. Všichni jsou v dobré situaci. Možná nejsou v sestavě, ale to neznamená, že špatně trénují. Momentálně bych nemohl jmenovat jediného hráče, který by netrénoval na jeho nejvyšší úrovni. To je nejlepší věc, co můžu říct. Nakonec, jakmile v tomto budou pokračovat, nikdo nebude ve špatné situaci. Všichni jsou blízko nebo v sestavě, nikdo není mimo.

O tom, co se Fabinho musel naučit, aby zapadl...

Mezi ním a jinými hráči není rozdíl. Oprvdu to není komplikované, pouze si na to musí zvyknout. Je to o určení pozice, o reakcích, o prostorech - z hlediska defenzivy o zavírání prostorů, z hlediska ofenzivy o jejich využívání. Jsme fotbalový tým se specifickým stylem hry. To vždy potřebuje čas a všichni noví hráči byli zvyklí na jiné fotbalové týmy. Takže, v týmu jsou přirozené návyky. Velmi oblíbený pohyb v Liverpoolu byl od Coutinha - napůl nalevo, stahovačka na střed, krásná střela. U tohoto hráče se to hodně špatně brání, bylo vždy potřeba někoho na podporu, takže další obránce byl zaneprázdněn. Takovéto věci to vysvětlují jen trochu. To je normální. Je to vždy odlišné, ale to se stává, protože to není příliš obtížné, je to proto, že hra je tak rychlá a intenzivní, musí se to stát přirozeným. Ve výsledku to není o tom měnit tyto hráče a měnit jejich fotbalový profil. Jsou tady proto, že udělali to, co udělali. Teď je jen potřeba pracovat na tom, aby to zapadlo. Tři, čtyři, pět týdnů zní jako dlouhá doba pouze ve fotbale. V jiných případech byste ale řekli, že změna něčeho zabere půl roku nebo kolik, aby se oprvadu udělal v kariéře další krok. Tak to je, nic víc.

O důležitosti kladené na jiné soutěže...

Je hodně věcí, o kterých nemáte ponětí, když poprvé přijdete do nové země. Jednou z nich je, že lidé soudí pohárové zápasy ještě před tím, než se odehrají. Myslím, že můj první pohárový zápas byl proti Bournemouth. Všichni mi říkali, že hraju s dětmi nebo co. Máte soutěžní zápas a hrajete z dětmi? Je fajn hrát s dětmi, ale nemůžu hrát pouze s nimi. Musíte se na to adaptovat, mě to ale nikdy nezajímalo. Jsme v nějaké situaci a máme spoustu zápasů, takže musíme dělat rozhodnutí v závislosti na situaci, ne kvůli soutěži. Vždy přemýšlíme o tom, s jakou sestavou přijde soupeř, na to vždy myslíme.

Nikdy to není o soutěži a nikdy neříkáme "Je to jen League Cup". Finále je ve Wembley a pamatuji si, že když jsme tam byli, tak jsme chtěli vyhrát, opravdu. Byli jsme blízko, ale nepodařilo se. Tak to zkusíme znovu. Není to ale o tom, že přemýšlíme, že jsou nějaké trofeje více důležité. Nemůžete to tak dělat. Vše, co musíme udělat, je být vždy stoprocentně koncentrovaní, soustředění a v rytmu. Nemyslete na to, kam to vede. Jestli zítra uvidím jediného hráče, který půjde do zápasu a bude vypadat tak, že si myslí, že jde jen o League Cup, tak bude mít opravdu velký problém. Vím ale, že takový hráč se nenajde. Já si to nemyslím a hráči si to taky nemyslí. Zítřejší noc bude fotbalový zápas a vyprodaný Anfield, takže do tho půjdeme se vším, co máme. To je vše, na co myslíme. Potom, jestli postoupíme do dalšího kola, potom budeme hrát zase se vším, co máme. Jedině tak to umím.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook