pivovar helf

Klopp před semifinále s Římem

Klopp2

Liverpool dnes čeká první zápas s italským AS Řím v semifinále Ligy mistrů.

Řím senzačně postoupil přes Barcelonu, přičemž Liverpool dokázal zdolat suverénního mistra Premier League Manchester City. Potkávají se tak outsideři předchozích kol a podle expertů i zbytku celé soutěže. Na zisk titulu je totiž favorizován jeden z dvojice Real Madrid - Bayern Mnichov. Dnešní duel navíc zpestřuje znovushledání Salaha právě s AS Řím, ve kterém hrál před přestupem k Reds. Salah byl navíc včera vyhlášen za nejlepšího hráče Premier League podle hlasování hráčů této soutěže. Na toto téma celá tiskovka i začala...

O Salahově výhře PFA Players’ Player of the Year...

Fantazie. Jsem za něj hodně šťastný. Může být hodně pyšný, je to skvělé ocenění. Myslím si, že když všichni ostatní hráči hlasují pro vás, tak to znamená opravdu hodně. Po obdržení trofeje jsem s ním nemluvil, protože byl včera samozřejmě v Londýně. Ale dnes bude zpět, a tak mu budu moct říct to, co mu chci říct tváří v tvář. Je to skvělé. On ale ví, že sezóna ještě neskončila. Ještě nás čeká hodně věcí, ale toto samozřejmě potěší a motivuje. Musím říci, že vyhrát tuto cenu v sezóně, ve které Kevin de Bruyne hraje tak, jak hraje, je ještě více speciální. Kdyby hlasoval někdo jiný a ne hráči, tak by to možná bylo rozdílné. Hráči ale vědí, jak obtížné je vstřelit tolik gólů a mít prsty v tolika dalších gólech. Proto si opravdu myslím, že je to zasloužené.

O tom, v co doufá od liverpoolských fanoušků...

Myslím, že je to jasné. Na stadionu to udělejte znovu a lépe, mimo stadion, prosím ukažte respekt. Toto je tak skvělý fotbalový klub, neuvěřitelná fotbalová rodina, po celém světě známá díky fantastickým atmosférám. Jestli můžeme udělat, co jsme udělali posledně, takovou skvělou atmosféru před stadionem, tak do toho, jsem toho velký fanoušek. Ale, prosím, ukažte respekt, který si zaslouží. Na hřišti jsme soupeři, to je jasné, o tom je hra. Každý ví, jak příjemný a skvělý je Řím, ale ne všichni vědí, jak skvělý je Liverpool. My ale můžeme ukázat, jak skvělí jsou lidé v Liverpoolu, samotné město a duch tohoto klubu. Můžeme to ukázat 20 minut před zápasem a potom to celý svět bude vědět. Všichni lidé, kteří jsou v Liverpoolu FC si zaslouží, abychom tuto tvář ukázali.

O tom, zda bude pro Salaha divné čelit Římu...

Myslím, že ve fotbale to je normální. To, že hráči nebo manažeři mění klub, se stává běžně. Před dvěma lety jsem to měl s Dortmundem. Ve skutečnosti jde o normální zápas, ale pocity jsou speciální, protože o druhém týmu víte mnohem více než normálně a zajímáte se o něj více. Jsem si jistý, že Mo sleduje sezónu Říma, měl tam skvělé období, stal se tam hráčem, kterého máme teď tady. Velké uznání všem zaměstnancům a hráčům v Římě, protože jsou všichni součástí jeho rozvoje. Ano, je to zvláštní, ale na konec, jsme profesionálové. Italští obránci jsou známí tím, že v zápasech nejsou příliš přátelští, takže Mo se bude v zápase cítit sklesle, že nejsou nadále jeho spoluhráči. Pak ale může fotbalově udeřit zpět.

O podobnostech mezi ním a trenérem Říma Eusebia Di Francesca a o tom, jestli někdy bude řídit klub v Itálii...

Oba nosíme brýle a špatně se holíme. Měli jsme podobnou cestu do velkých klubů. Začal s nějakým malým klubem a měl s nimi velký úspěch, tak jsme to měli vlastně oba. Ale herní styl je odlišný. Nechci o tom moc mluvit. Miluje fotbal, to je zřejmé. Jeho tým hraje fotbal, dobře vytvářejí šance a mají dobrou organizaci, to mám rád i já, každý manažer to má rád. Ano, možná tam je pár podobností, ale to ani jednomu věc zítra neulehčí. Znamená to jen, že to bude obtížné, to jsem ale věděl už předtím. Nemyslím si, že dává smysl, aby nějaký italský klub spolupracoval se mnou, protože si v restauraci umím objednat pouze špagety a to není dost na to, abych řídil italský klub. O něčem takovém nepřemýšlím. Poslední dobou musím pořád mluvit o tom, kdy přestanu pracovat. Ani o tomto nepřemýšlím, mluvím o tom jen proto, že se lidé ptají. Uvidíme, co se stane - que sera sera! Ale ne v následujících čtyřech letech, to jsem si jistý.

O statusu outsiderů obou klubů v LM...

Chápu, že si možná hodně lidí myslelo, že semifinále normálně bude Barcelona proti Manchesteru City. No není to tak, protože to je fotbal. Řím udělal postup do semifinále možným, stejně tak my, a já si myslím, že si to oba týmy zasloužily. Je ale pravda, že když jsem šel nahoru po schodech na stadionu Manchesteru City a někdo mi řekl, že Řím vyhrál 3:0, tak jsem si v první vteřině pomyslel, že to není možné, protože jejich soupeřem byla přece Barcelona. Fotbal ale miluji, protože je to možné. Něco podobného jsme udělali se City. Měli skvělou sezónu, ale v těchto dvou zápasech jsme si zasloužili vyhrát. Teď hrajeme proti sobě, v lize máme možná stejnou situaci. Oni mají Juventus a Neapol, my City a United - velké výzvy a velké boje. To ale teď není důležité.

V první řadě je důležité, že si můžeme opravdu užít náš fotbal. Na konci sezóny je jen jediný tým, který může vyhrát. Ale je to dlouhá sezóna a naše práce je ukázat to nejlepší. I když to není to nejlepší v lize, stejně to musíme ukázat. A to zkoušíme dělat konstantně. Teď nehrajeme ligu, ale hrajeme Ligu mistrů. Pořád jsme věděli, že musíme vyhrát poslední zápas sezóny proti Middlesbrough, což nebyl příjemný pocit, šlo o finále. Pak jsme se kvalifikovali do předkola. Slavili jsme, jako kdybychom byli ve skupinách, ale my tam ještě nebyli. Museli jsme hrát proti Hoffenheimu, což bylo docela nepohodlné. Znovu jsme to vyhráli a začali jsme tuto cestu. Teď jsme zde, stejně tak Řím. Oba máme šanci postoupit do finále a to je vše co potřebuji, nic víc nepotřebuji. Lidé mluví o tlaku nebo o životní šanci. Tak to ale není. Jestli půjdu do finále, bude to podruhé v mém životě. Nikdo by si to nepomyslel. Je to možné a to je pěkné. Jestli je něco možné, je potřeba zkusit vše, aby se to splnilo.

Líbí se mi cesta Říma. Loni přivedli celkem dobrého sportovního ředitele a znovu udělali skvělou práci. Ztratit Emersona a Salaha není jednoduché. My ztratili Coutinha, to není fajn, není to sranda. Je docela těžké najít takové hráče, máte je na určité úrovni a pak o ně přijdete. Měli jsme podobné situace. Ale stále jsme si věřili, stejně tak Řím. Vyměnili manažera, my tuhle změnu nepotřebovali. Dělá výbornou práci. Všichni mají můj respekt a jestli nás dva v této soutěži někdo nefavorizuje, tak co? Jsme v semifinále a můžeme jít do finále, to je vše, na čem záleží.

O tom, jestli se jeho pohled na Řím změnil po jejich výhře nad Barcelonou...

Ne. Italský fotbal jsem docela hodně sledoval, abych byl upřímný, vždy to je hodně zajímavé. Viděl jsem několik zápasů Říma. Z Německa znám Edina Džeka, jako hráče jsem ho měl rád. Abych byl upřímný, rád se na něj dívám. Nejsem překvapený. Byl jsem překvapený po prvním výsledku, že dokázali takový druh obratu proti Barceloně, je to hodně vzácné. Jsem ale rád, že je to možné. Mají kvalitní tým i sestavu. V posledním ligovém zápase si dokázali vytvořit sedm nebo osm šancí a vyhráli celkem v klidu. To je fakt. Abych byl upřímný, to je výhoda Říma. Výhodami se ale nezabývám, my třeba hrajeme doma a to je také velká výhoda.

Mají ale více méně celou sestavu k dispozici. To je dobré, a všichni ti hráči jsou navíc dobří. V útoku mají víc možností, samozřejmě Džeko, jasný, pak Schick, Under, El Shaarawy a další. Nainggolan, De Rossi, zkušenost. Silná obrana, silná křídla, Peres. Vypadá to, že to mají dobře seřízené, vypadají fit a zkušeně. Pro Řím je semifinále samozřejmě velká věc, stejně jako pro nás. Nejsme na to zvyklí. To je ale v pohodě. Nemáme zkušenosti, to už není pohodě, ale nejsme na to jen zvyklí. To znamená, že od obou týmů uvidíte správné vzrušení. Takový by měl fotbal být.

O možné roli fanoušků na Anfieldu...

Nemusím lidem říkat, co bych rád viděl, protože to už dávno vědí, z tohoto hlediska jsou mnohem více zkušení. Už vytvořili několik z mnoha nejlepších speciálních atmosfér ve světovém fotbalu. Nejsem si jistý, jestli lze na stadionu vytvořit lepší atmosféru než tu, co byla proti Manchesteru City. Jestli to je ale možné, tak do toho. Toto jsem opravdu speciální momenty, jestli si je nemůže někdo užít, tak je s ním něco hodně špatně. Pro kluky na hřišti to bude těžké, ale to není problém, to jsme už věděli dříve. Je ale mnohem větší zábava, čelit tomu na Anfieldu. Takže nemusím říkat nic, vím, že budou perfektní.

O tom, co by znamenal postup do finále...

Nerad mluvím o takových věcech před hrou. Bylo by to hodně speciální, to si umí představit každý, velmi, velmi speciální. O tom ale nemá smysl mluvit. Musíme mluvit o zápase proti Římu a ne o tom, co by znamenalo, kdybychom prošli dál. Musíme si to zasloužit, ne o tom mluvit. To se pokusíme udělat se vším co máme k dispozici.

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook