pivovar helf

Klopp před Hoffenheimem

klopp49

Jürgen Klopp včera poskytl klasické předzápasové interview. Tentokrát před odvetným zápasem s Hoffenheimem v boji o kvalifikaci do skupinové fáze Ligy Mistrů.

Boss vedle informací o nadcházejícím zápase poskytl novinky ohledně zdravotního stavu Countinha nebo o důležitém vlivu, který na hráče má Anfield. Zápas se odehraje dnes v 20:45 a pro Liverpool to bude jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny a to teprve začala.

O tom, co očekává od zápasu...

Fotbalový zápas. Na sto procent intenzivní. Hlavní rozdíl mezi tímto zápasem a tím před týdnem je v tom, že teď každý viděl kvalitu Hoffenheimu. Já o ní věděl dříve, ale jsem si celkem jistý, že hodně lidí v Anglii od Hoffenheimu nečekalo takovou kvalitu, jakou viděli. Nyní je to jasné. Pro mě jsme v poločase a o poločase je vždy potřeba se přizpůsobit a nasměrovat věci správným směrem. První půlka byla dobrá a získali jsme výsledek, druhá musí být ještě lepší, tak to je.

Anfield je hlavní faktor, to všichni víme, je to speciální místo. Nic se nestane samo od sebe, musíme se předvést a výsledek si vybojovat, ale také víme, že atmosféra může pomoci a taky pomůže. Opravdu doufám, že je každý na tento zápas připraven, každý je připraven bojovat. Byl bych znepokojen, kdyby si lidé mysleli, že z Hoffenheimu přichází slabý tým. Musíme dominovat a podobně, každá špatná přihrávka snižuje šanci. Nestane se to jenom proto, že vím, že máme za sebou diváky. Diváci vědí o kvalitě soupeře, a proto jsou připraveni bojovat, stejně tak my.

O tom, zda je Hoffenheim více nebezpečný, po tom, co ví, že musí vyhrát...

Záleží, jak se na to díváte. Pokud přemýšlíte o poslední sezóně v Německu, tak pokud by Hoffenheim skončil pátý a ne čtvrtý, nebyli by tak nadšení z jisté účasti v Evropské lize tak, jako z potenciální účasti v Lize Mistrů. Taková je situace v obou týmech, Liverpool i Hoffenheim chtějí hrát Ligu Mistrů a my musíme přijmout tuto výzvu. Kvůli tomuto jsme minulý rok tvrdě dřeli a máme dobrý výsledek z prvního zápasu. Výsledek ještě zlepšuje fakt, že mnoho týmů tam v poslední době nevyhrálo. Ale pokud si myslíte, že do tohoto zápasu jdou s tím, že nemají co ztratit, tak musíte zvážit další věc. Viděli jste, jak jsou nebezpeční, my se ale v prvním zápase také předvedli a musíme se předvést i zítra. Vše ostatní, co je v médiích, nehraje roli. Potřebujete se soustředit, to je vše.

O respektu k Hoffenheimu a k jejich stylu hry...

Obecně si myslím, že pokud mluvíte o fotbale, tak je respekt důležitý. Vždy je to důležité, ale tento respekt je směrem ke kvalitám týmu. Důležité je zanalyzovat vašeho soupeře a potom, jak tým ochránit před kvalitami a sílou. Je evidentní, že každý vidí kvality Hoffenheimu, mají jasný plán. Opravdu respektuju co Julian Nagelsmann s jeho týmem dosáhl. Udělali velký kus práce a dali dohromady silnou sestavu.

Máme plán, musíme být trpěliví s jejich herním přístupem, tím jak přihrávají a tím jak si vytvářejí prostor. Mají dostatek hráčů, kteří jsou dostatečně dobří a ofenzivní. Je skvělé, jak k zápasům přistupují. Toto na sto procent respektuji. Máme co dělat.

O tom, zda Liverpool trénoval penalty...

Nenutil jsem je trénovat penalty. Střílet penalty mají dovolené, pokud to po tréninku chtějí dělat. Dělají to rádi. Ta možnost tu je (jít do penaltového rozstřelu, pozn.). Myslím, že každý ví, že penaltový rozstřel není perfektní scénář, ale pokud to bude muset být, pokusíme se o to, protože dostat se do dalšího kola je pro nás hlavním cílem.

O Coutinhovi...

Zítra nemůže začít s tréninkem, protože vedle zranění je i nemocný. Jiný hráč byl také nemocný, ale u něj to nebylo tak vážné, takže dnes trénoval. Pokud by Coutinho zítra mohl začít trénovat, tak by i tak jeho návrat chvíli trval, protože toho moc v poslední době nenatrénoval. V tuto chvíli nevím, kdy se vrátí. Budeme muset počkat na správný moment.

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook