pivovar helf

Rodgers o zápase so Swansea

rodgers37

Na predzápasovej tlačovke sa vyjadril Brendan Rodgers k pondelkovému zápasu so Swansea.

Brendan Rodgers na predzápasovej tlačovej konferencii v Melwoode uznal, že ak chceme poraziť Swansea tak musíme podať lepší výkon ako v piatok na ihrisku Burnley FC. Severoírskemu manažérovi sa podarilo poraziť so svojím tímom nováčika súťaže, ale jeho bývalý klub rovnako zvíťazil v domácom zápase s Aston Villou. Jednogólové víťazstvo im zariadil Gylfi Sigurdsson a Swansea si tak dokázala udržať ôsme miesto v tabuľke.

Na tlačovke v Melwoode manažér prezentoval názory nielen na najbližší zápas, ale aj na ďalšiu časť sezóny.

"V anglickej lige je mnoho ťažkých zápasov tak ako ste videli v Burnley a ani proti Swansea nás nič ľahkého nečaká. Poznám ich veľmi dobre. Začiatkom sezóny sme protii ním odohrali dobrý pohárový zápas. Vieme, že to bude ťažké, ale naše výkony sa postupne zlepšujú. Tímový duch a mentalita je veľmi dobrá v tomto ťažkom období, keď zápasy nasledujú rýchlo za sebou. My musíme podať výkon, ktorým si zaslúžime tri body."

"Gary Monk odvádza v Swansea výbornú prácu. Som s ním pravidelne v kontakte a hovoril som s ním aj včera. Hráči, ktorých si priviedol do mužstva, hrajú veľmi dobre. Či už je to mladý Sigurdsson, alebo gólový Bony Wilfried."

"Budú pre nás hrozbou a budú chcieť na Anfielde získať tri body a napraviť pohárovú prehru. Vzhľadom na nahustený program zápasov to bude pre obidva tímy zložitý zápas. Máme pred sebou dva domáce zápasy a za sebou vyhratý zápas vonku. Chceme si toto víťazstvo preniesť aj do nadchádzajúceho zápasu a získať tri body."

Kl'účovými hráčmi sú doteraz v sezóne osemgólový Bony Wilfried a trojgólový Sigurdsson.

"Gylfi, je mladý hráč, ktorého som vytiahol do prvého tímu keď  som trénoval Reading. Neskôr som si ho stiahol na hosťovanie do Swansea a od januára do konca sezóny mal veľký vplyv na našu hru. Je to prirodzený strelec a v kombinácii s Bonym sú skutočne nebezpeční. Bony Wilfried je silný hráč a vie sa dostať do zakončenia. Nemajú však iba týchto dvoch hráčov. Napríklad Wayne Routledge je skvelý, rovnako ako Nathan Dyer na krídle. Som prekvapený, že ešte nehrajú za reprezentáciu Anglicka, pretože sú veľmi dobre technicky vybavení a kvalitní hráči, ktorí výborne chápu aspekty nátlakovej hry. V neposlednom rade je tam Ki, mladý Jonjo Shelvey a jeden z top stredných obrancov v Premier league a na medzinárodnej scéne Ashley Williams"

"Takže nie je žiadným prekvapením, že sa držia na horných poschodiach tabuľky. Viem, že to bude pre nás ťažký zápas ale chceme pokračovať v nastúpenom trende."

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook