pivovar helf

BR pred duelom s Burnley

rodgers10

Brendana Rodgersa návrat potrebnej dynamiky do tímu Liverpoolu skutočne povzbudil, a očakáva, že na agresívny prístup jeho hráči nadviažu aj v najbližšom zápase s Burnley.

V posledných zápasoch zvýšili The Reds intenzitu a tempo svojej hry, dokonca aj na Old Trafforde pri prehre s United 0:3, tam Liverpool zaznamenal vôbec najviac striel za ostatných 10 rokov. V poslednom zápase s Arsenalom doma na Anfielde ich bolo až 27.

"Výkonnostná úroveň je pre mňa kľúčovou." - povedal manažér LFC na včerajšej sviatočnej predzápasovej tlačovke v Melwoode, pred zápasom s The Clarets.

"Je to skvelý ukazovateľ toho, ako pracujeme. V priebehu minulého týždňa ste mohli vidieť aj zvýšené sebavedomie tímu. Ak nemáte potrebnú dôveru, nemusíte hrať rovnako dobre. Najlepší sme vtedy, pokiaľ je naša hra agresívnou, a myslím si, že sme sa museli prispôsobiť najskôr zmenám, aby sme tak v tomto ročníku hrali."

"V období po zápase s Crystal Palace sme potrebovali získať výsledky, stabilizovať našu loď, a predviesť na ihrisku nejaké výkony. Pre nás to bolo hlavne o snahe nájsť riešenie, ako dostať späť do hry intenzitu a tempo, čo je pre nás rozhodujúce, pokiaľ ide o to, ako pracujeme. Agresívne vysoké napádanie je tým kľúčom. Hráči si začínajú zvykať, výkony budú lepšie a lepšie."

Na Turf Moor očakáva Rodgers skutočne náročné stretnutie, Burnley má však pozorne odsledovaný, okrem toho manažéra The Clarets Seana Dychea veľmi dobre pozná.

"Sú stále v hre. Myslím, že to bolo proti West Brom, keď boli trochu sklamaním, a neukázali to najlepšie. Všetky ostatné zápasy boli veľmi dobrí." - pokračoval Rodgers.

"Turf Moor je krásny štadión, ale je náročné tam ísť a hrať proti chlapcom, ktorí pracujú veľmi tvrdo na tom, aby sa v lige udržali. Pre nás je to však o tom, aby sme sa pozerali iba sami na seba, a dúfame, že im narobíme mnoho problémov. Sean je vynikajúci. Poznám ho veľmi dobre od doby, keď sme spoločne pracovali vo Watforde. Bol som tam manažérom, on bol trénerom juniorky, a svoju prácu si robil naozaj výborne."

Šéf lavičky LFC sa vyjadril taktiež aj o návrate Balotelliho do tímu. Taliansky útočník hral od 8. novembra iba v jednom zápase (na Old Trafforde proti United).

"Bude k dispozícii, ale trojica Joe Allen, Glen Johnson a Jon Flanagan je mimo hru. Najdôležitejšou vecou je, že je Mario po treste späť. Nahrádza tak iného hráča v našom družstve - Fabia Boriniho."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook