pivovar helf

Rodgers pred zápasom s United

rodgers37

 

Brendan Rodgers verí, že jeho hráči si opäť spomenú na intenzitu a vášeň, ktorá ich odveky sprevádza počas zápasov s veľkým rivalom Manchetrom United v nedeľu popoludní na Old Trafforde.

Reds sa vrátia tam, kde v marci tohto roku zdolali United hľadko 3:0, a zároveň sa budú snažiť čo najskôr zabudnúť na nepríjemné spomienky z utorka tohto týždňa, keď vypadli z Champions League, po remíze 1:1 s Bazilejom. Manažér tvrdí, že na Old Trafforde to bude proti tímu Louisa van Gaala ťažká úloha, nakoľko Red Devils sa budú pred svojimi fanúšikmi chcieť Liverpoolu za minulosezónnu potupu pomstiť.

"Je to viac než len futbalový zápas. Reprezentujete mesto a fanúšikov, medzi ktorými je veľká rivalita po mnoho, mnoho rokov." - povedal Rodgers na pravidelnej prezápasovej tlačovke v Melwoode.

"Je to veľmi dôležitý zápas. V tejto krajine ide vždy o veľký zápas, a to bez rozdielu toho, ako na tom kluby momentálne sú. Je to duel v ktorom chceme urobiť svoju prácu dobre. V minulej sezóne sme s nimi podali naozaj vynikajúci výkon, a získali aj skvelý výsledok. Ak by sa nám to podarilo zopakovať, boli by sme tomu veľmi radi."

Keď dal Steven Gerrard 9 minút pred koncom zápasu s Bazilejom z priameho kopu nechytateľný gól na 1:1, celý Anfield veril, že Reds by mohli ešte zvíťaziť, a postúpiť do ďalšej fázy LM. Napriek intenzívnemu tlaku v záverečných minútach sa to Liverpoolu nakoniec nepodarilo, a po záverečnom hvizde odchádzali hráči a fanúšikovia zo štadióna veľmi sklamaní. Hráči sa následne vrátili späť do tréningu v Melwoode, kde sa snažili zabudnúť, a zároveň si zdvihnúť náladu pred víkendovým zápasom s Manchestrom United.

"Premýšľate o rôznych spôsoboch a činnostiach ako pracovať. Čokoľvek robíte, je to určite omnoho ľahšie, pokiaľ sú hráči šťastní a sebaistí. Samozrejme sa nám nepáči, že sme z hry von, a nedokázali sme splniť náš cieľ, ale nemôžeme sa tým stále trápiť. Máme tu ďalší zápas a mimoriadne dôležitý týždeň tejto sezóny. Najbližší zápas je pre nás tým najdôležitejším. Pre nás bolo nevyhnutné, aby sme hráčov nenechali príliš dlho sklamaných. Deň po tom, ako sme vypadli, je to samozrejme ešte veľmi ťažké, ale teraz už sme v našej práci späť."

"Dnes na tréningu bolo preto našou úlohou zdvihnúť tímového ducha. Je to mužstvo, ktoré chce vyhrávať a predvádzať dobré výkony. Zápas proti Manchestru United je pre nás ideálny, a dúfame, že dôveru a ducha z tréningu si prenesieme aj do samotného zápasu. Našli sme spôsob ako zmeniť myseľ hráčov, zabudnúť a učiť sa zo skúseností. Dúfame, že túto príležitosť využijeme, a dostaneme sa znovu na víťaznú vlnu."

Liverpool je v súčasnosti na 9. mieste ligovej tabuľky, zatiaľ čo sa ich súper vyšplhal už na 3. miesto. Reds strácajú na Devils sedem bodov. Víťazstvo LFC na Old Trafforde by mohlo znamenať veľkú psychickú vzpruhu pre celý klub, kdežto prehra by spôsobila ešte väčší bodvý rozdiel a pravdepodobne aj pád v tabuľke Premier League.

"Naozaj sme o tom premýšľali." - pokračoval Brendana Rodgers.

"Ak sa dokážete vžiť do našej kože, po zápase Ligy majstrov sme boli veľmi sklamaní. Našim cieľom bolo kvalifikovať sa zo skupiny, a to sme nedokázali. Jedna vec, ktorú sa nám darí udržiavať je tímový duch. A to bez ohľadu na vonkajšie vplyvy a na to, čo sa hovorí a píše. Včera v noci som hovoril s majiteľmi. V dvoch predchádzajúcich sezónach videli pokrok, z tejto sú sklamaní. Som ešte viac odhodlaný tu uspieť. Myslím, že môj postoj je každému jasný. Nemyslím si, že by tu momentálne niekto robil prácu lepšie. Prednedávnom sme skoro a veľmi nečakane vyhrali titul, teraz prešiel tím zmenami. Je to niečo podobné ako v prvých šiestich mesiacoch, čo som sem prišiel. Opäť sme v prechodnom období, a hráči, ktorí sem prišli sa musia prispôsobiť."

"Je za nami skutočne ťažký začiatok s novými hráčmi. Máme o dosť kratší čas na tréning, veľa mladých hráčov, takže prakticky začíname odznova. Preto si naozaj nemyslím, že je niekto lepšie vybavený, aby sa s tým vysporiadal, hlavne po tom, čo som tu za posledných dva a pol roka prežil. Kritika prichádza s prehrami. Futbal je v tomto veľmi krátkodobý. Tí ľudia, ktorí ma teraz kritizujú, tak pred šiestimi-siedmymi mesiacmi hovorili, že som snáď nič neurobil zle."

"Vždy sme boli mentálne silní, tento dôraz teraz smerujeme k víkendu. Hráči sú psychicky uvoľnení, sústredení. Je pred nami ešte jeden deň, a na víkend budeme pripravení. Hráči chcú skutočne zlepšiť našu úroveň výkonov, a ako bude sezóna pokračovať som presvedčený o tom, že budú stále lepší a lepší."

Manažér LFC sa vyjadril aj Raheemovi Stelingovi, s ktorým klub rokuje o novej zmluve.

"Myslím, že keď sa pozriete na jeho výkony, tak tie hovoria sami za seba. V klube je veľmi štastný, a je rád, že mu tu bola daná možnosť rozvíjať svoj talent. Medzi klubom a jeho zástupcami nedošlo k žiadnemu rozporu. Som si istý, že vzájomná dohoda sa včas vyrieši."

The Reds sa nepodarilo podpísať Čiľana Alexisa Sancheza, ktorý skončil v Arsenale, a taktiež ani Loica Remyho. Rodgers namiesto toho kúpil deväť hráčov, z ktorých iba dvaja figurovali v základnej zostave v utorok večer proti Bazileju, v zápase Champions League.

"Klub sa snažil podpísať "hviezdnych" hráčov. Nie sú tu preto, že by ich klub nechcel. Práve naopak. Veríme, že naši hráči tu budú rásť, a svoje mimoriadne talenty ešte len ukážu."

V priebehu tohto víkendu by sa mohol Mario Balotelli vrátiť do zostavy Liverpoolu po tom, ako mesiac chýbal svojmu tímu kvôli zraneniu v oblasti stehna. Talian, ktorý ešte počas svojej doby v Liverpoole gól v Premier League nedal, nehral za Reds od 8. novembra, keď Liverpool na domácej pôde podľahol lídrovi Chelsea 1:2.

"Len sa vrátil späť do tréningu, takže jeho prípadný návrat na ihriská ešte zhodnotíme. Stále máme ešte trochu času, takže uvidíme ako na tom po zdravotnej stránke v nedeľu bude. Na niekoľkých posledných tréningoch vonku však vyzeral dobre." - povedal na záver manažér LFC Brendan Rodgers.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook