pivovar helf

"Potrebujeme Vás!" - vyzýva fanúšikov Rodgers

rodgers43

 

Pokiaľ ide o slávne európske noci na Anfielde, tak Brendan Rodgers dúfa, že do tretice bude mať ako kouč Liverpoolu konečne šťastie.
 
V predchádzajúcich dvoch prípadoch sa totiž stalo, že jeho tím na Anfielde neuspel. Po svojom príchode do LFC v sezóne 2012/13 sa mu nepodarilo postúpiť cez Zenit Petrohrad, a v tejto sezóne vášeň a podpora priaznivcov Reds nepomohla v zdolaní veľkého Realu Madrid. Brendan Rodgers bol v roku 2005, v semifinále Ligy majstrov, súčasťou trénerského tímu Chelsea, a veľmi dobre vie, aký rozdiel môže domáce prostredie núkať. Najmä pokiaľ ide o záverečný duel skupiny, ktorý pokiaľ Liverpool vyhrá, postúpi na úkor Bazileja do ďalších bojov.
 
"Dostaneme veľkú podporu, bude tam veľa energie."- povedal Rodgers. "Spomínam si na Zenit Petrohrad, nad ktorým sme potrebovali vyhrať o dva góly. Prehrávali sme však 0:1 na začiatku zápasu, čo znamenalo, že sme museli vyhrať o tri góly. Nakoniec sme vyhrali 3:1. Nemohli sme dať ten posledný postupový gól. Ukázalo sa však, že podpora hráčov a ich výkon, môžu spoločne znamenať skutočnú silu. Pozerám sa na to, ako na veľkú výhodu pre nás. Naozaj sa atmosfére veľmi teším."
 
Rodgers verí, že skúsenosti získané v boji o titul v závere minulej sezóny, jeho tímu v utorok večer iba pomôžu.
 
"Zápasy na konci minulej sezóny ukázali, že je veľmi dôležité, aby sme zostali pokojní. Veľa iných tímov má v tejto súťaži veľké skúsenosti. Jediný spôsob ako tie skúsenosti získať je zažiť to na vlastnej koži."
 
Slabý výkon Liverpoolu a prehra v Bazileji 0:1 znamená, že švajčiarsky klub potrebuje k postupu už len bod. Reds odohrali v skupinovej fáze LM s Bazilejom v ročníku 2002/03 dva vzájomné zápasy. Oba sa skončili remízou - na Anfielde 1:1, v St. Jacob Paku 3:3. Práve posledná remíza 3:3 stála Liverpool postup.
 
"Povedal som ešte na začiatku, že o všetkom sa rozhodne až v posledných dvoch zápasoch. Bol to náš prvý rok, keď sme sa vrátili späť do Ligy majstrov. O Reale Madrid sme vedeli, že skupinu pravdepodobne vyhrá, a bude pokračovať ďalej. My sme si nemohli želať momentálne viac, ako ísť do posledného zápasu na Anfielde s tým, že keď vyhráme postúpime ďalej. Je to perfektné. Radi by sme to urobili lepším, ale dôležité je, že stále máme šancu."
 
"Najdôležitejšie je postúpiť. Ak sa nám to podarí, bude mať z toho veľkú radosť. Niekedy Vám to na ihrisku jednoducho nejde. Ako tréner a manažér som sa vždy snažil o to, aby hral môj tím dobre. Sústredíme sa na víťazstvo až do konca tohto zápasu, s našimi fanúšikmi, ktorí budú stáť istotne za nami. Dúfame, že sa nám to môže podariť."
 
LFC získal v priebehu tejto časti Ligy majstrov z piatich zápasov iba štyri body, pričom v úvodnom zápase len veľmi ťažko zdolal v zápase skupiny B na domácej pôde bulharský Razgrad 2:1. Rodgers je ale presvedčený o tom, že jeho tím bude vo vyraďovacej fáze iný, a mal by postúpiť.
 
"Povedal som už niekoľkokrát, že tím je postupom sezóny stále lepší." - pokračoval manažér Reds. "Je zrejmé, že sme priniesli do klubu nových hráčov, a oni sa prispôsobia a zlepšia, pokiaľ dostanem šancu s nimi aj naďalej pracovať. Ak sa nám podarí dostať sa cez túto poslednú prekážku v skupine, bude to pre každého ťažký zápas, a to bez rozdielu či je to doma, alebo vonku."
 
Stáť proti popredným európskym trénerom bolo pre Rodgersa školou.
 
"Naozaj som si to užil. Je to elitná klubová spoločnosť a miesto, kde chcete ako tréner a manažér vždy pôsobiť. Celkový dojem z hry proti rôznym typom hráčov, rôzne systémy a rôzne vlastnosti. Ako sme však videli v priebehu rokov minulých, nie vždy sa stáva, že ten najlepší klub ide ďalej, a bude v tejto súťaži aj úspešným."
 
Remíza s Ludogoretsom udržala nádej na kvalifikovanie sa Liverpoolu do vyraďovacej časti Ligy majstrov. Prišla len tri dni po katastrofálnom výkone a ligovej prehre na ihrisku Crystal Palace 1:3. Rodgers pripustil, že to bol zlom v jeho pohľade na nových hráčov, ktorých prestal pravidelne do zostavy nasadzovať. Vrátil sa k metódam, na ktoré bol v minulých rokoch viac zvyknutý.
 
"Tento rok som mal oveľa menej času na tréningoch. Nemôžete sa o veci snažiť, keď ich nemáte natrénované. To je ale v poriadku. Dva roky som pracoval s rovnakým tímom, a len som pridal do neho zopár nových hráčov. Tak kde mám zistiť čoho sú schopní? Jedine v zápasoch."
 
"Vždy som chcel pracovať určitým spôsobom. Nakoniec to je vždy len o víťazstvách, a po Crystal Palace som sa na ne potreboval zamerať. Keď som sem prišiel bol som asi veľmi autokratickým (autokrat sa vyznačuje uplatňovaním svojej vôle a názorov bez ohľadu na názory iných, podriadených - pozn. autora) trénerom. Položil som si zásady, to bol spôsob, ktorým som pracoval."
 
"Akonáhle sa však veziete s úspechom, ľudia pochopia, že sa stanete trochu demokratickejší. Priniesol som veľa nových hráčov, ktorí nepoznajú spôsob mojej práce. Takže po zápase s Palace som si pomyslel: "V poriadku, myslím si, že by som mal byť opäť autokrat."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook