pivovar helf

BR: Víťazstvo nás môže správne "naštartovať"

rodgers10

 

Manažér Liverpoolu Brendan Rodgers vraví, že jeho tím sa z predchádzajúcej prehry s Chelsea poučil, a zároveň verí, že prípadné zajtrajšie víťazstvo, by mohlo hráčov správne "naštartovať" do ďalších bojov.
 
Na konci minulej sezóny prišiel Mourinhov tím na Anfield, a skvele takticky zvládnutým stretnutím zmaril akékoľvek plány LFC na dobrý výsledok. Domácim sa v zápase nepodarilo prelomiť mimoriadne disciplinovaný obranný val CFC, pričom z dvoch protiútokov inkasovali dva góly, a nakoniec prehrali 0:2. Túto porážku možno považovať za začiatok konca sna Liverpoolu získať svoj 19-ty ligový titul. V súčasnosti je to však Chelsea, ktorá sa nachádza na čele ligovej súťaže, pričom doposiaľ ešte v tejto sezóne neprehrala.
 
Mourinho istotne opäť príde so svojim herným plánom, ale manažér Reds Brendan Rodgers tvrdí, že jeho tím je na výzvu, ktorej v sobotu tesne popoludní čelí, pripravený. LFC v tejto sezóne PL stratil doma už sedem bodov z piatich zápasov, keď prehral s Aston Villou a remizoval s Hullom a Evertonom.
 
"Poučili sme sa z toho. Je to pre nás nová výzva, a bude to ťažký zápas." - povedal Rodgers o poslednom zápase s Blues na Anfielde.
 
"Chelsea mala v minulom roku skutočne silný tím s veľkými skúsenosťami. A keď k tomu ešte pridáte hráčov, ktorí v lete iba prišli - Diega Costu, jedného z najlepších útočníkov v Európe, Cesca Fabregasa, ktorý už túto ligu pozná a je mimoriadne tvorivý, a doplníte ho o Hazarda, ktorý je jedným z najlepších mladých hráčov na svete, majú naozaj silné družstvo."
 
"Máme možnosť, veľkú šancu, získať skvelý výsledok. Ak by sa nám to podarilo, potom dúfam, že nás to môže do ďalších zápasov správne "nakopnúť". Vidím, že sa deň po dni zlepšujeme. Mali sme v tíme niekoľko zranení, ale v určitých častiach zápasov sme ukázali, že úroveň našej hry je v poriadku. Nie je však tak konzistentná, a taktiež nedávame toľko gólov, ako v sezóne minulej. Snažíme sa nájsť na to riešenie a rovnováhu. To je niečo, na čom stále pracujeme."
 
BR v priebehu tejto sezóny aj naďalej iba hľadá to správne zloženie základnej jedenástky, zápas s Realom uprostred týždňa však môže vnímať s určitou perspektívou.
 
"Mojou úlohou je sústrediť sa iba na naše zápasy." - pokračoval.
 
"Vždy sa budem snažiť myslieť najlepším možným spôsobom, aby som pomohol Liverpoolu. Pozriem sa na každé naše predstavenie, aby boli naši fanúšikovia na nás hrdí. Rovnaké to bude aj tento víkend, kedy budeme vyberať tím, o ktorom sme presvedčený, že v zápase zvíťazí."
 
V utorok večer nastúpil Kolo Touré v základnej zostave Liverpoolu po prvýkrát od februára 2014. Vzhľadom na jeho výkon s Realom Madrid sa môže cítiť 20-miliónová posila Dejan Lovren v ohrození.
 
"Kolo bol v tú noc skutočne vynikajúci. Je skvelým profesionálom, ktorý je vždy pripravený hrať tak, ako to aj v utorok opäť predviedol." - pochválil reprezentanta afrického Pobrežia Slonoviny Brendan Rodgers.
 
"Jedným z dôvodom prečo sme ho tu chceli, bolo to, že mal ten správny charakter. Vedel o tom, že nebude hrať veľa zápasov, ako predtým. Ale jeho vplyv mimo ihriska a jeho charakter je veľmi "nákazlivý". Miluje futbal a pre hru má nadšenie. Bez rozdielu či je v tíme alebo nie, vždy je to rovnaké - svojich spoluhráčov neustále podporuje. Ukázal, že stále môže robiť dobrú prácu. V tú noc sme videli jeho skvelé vodcovské schopnosti a organizáciu hry."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook