pivovar helf

Rodgers a Gerrard pred zápasom s Realom

rodgers42

 

Dnes večer bola na Anfielde na programe pravidelná predzápasová tlačová konferencia pred zajtrajším duelom Ligy majstrov, ktorom privíta domáci Liverpool FC na svojom štadióne kráľovský Real Madrid, ktorý je aktuálnym držiteľom ušatej trofeje.
 
Klub z Merseyside na nej zastupovala dvojica - kapitán Steven Gerrard a manažér Brendan Rodgers. Časť z nej Vám týmto ponúkame.
 
"Každý vie, čo tento klub znamená, a akú má históriu." - povedal na úvod kapitán Reds o klube, v ktorom hrá počas celej svojej futbalovej kariéry.
 
"Je veľmi dôležité, aby sme si udržali Ligu majstrov tak dlho, ako to len pôjde."
 
"V roku 2009 to bol pre mňa a pre tím nádherný večer. Bolo to nádherné tímové predstavenie. Zajtra sa pokúsime predviesť výkon tomu podobný. To je jediný spôsob, ak chceme zo zápasu získať pozitívny výsledok. Tieto noci vo Vás pretrvajú po celý život, keď do mesta príde tak obrovský klub, akým je Real Madrid. Ak sa Vám k tomu podarí predviesť naozaj dobrý výkon a získať dobrý výsledok, zostanú Vám fantastické spomienky."
 
"Pri pohľade späť na zápas, v ktorom sme v roku 2009 vyhrali nad Realom 4:0, myslím, že dôvodom nášho úspechu bola naša veľmi, veľmi dobrá agresivita a napádanie bez lopty, efektivita v šestnástke, a tiež sme mali prvotriedny talent v podobe Fernanda Torresa, ktorý nastavil to správne tempo vtedajšej noci. Nútili sme Real k chybám, a naše zakončenie bolo mimoriadne efektívne. Všetci sme si vedomí, že individuálne výkony, ale aj ten kolektívny musia byť proti dnešnému Realu veľmi dobré. Pri všetkej úcte k tímu z roku 2009, Real sa od tohto obdobia posunul vpred, sú teraz lepší. V minulej sezóne sa ukázalo, že sú skutočne fantastický tím. Máme veľký rešpekt k dnešnému Realu Madrid."
 
Liverpool nepredvádza v úvodných zápasoch tejto sezóny to, čo v minulej.
 
"Bolo tu pomerne veľa zmien v podobe prichádzajúcich hráčov. Každý si je dobre vedomý, že sme stratili fenomenálneho Luisa Suáreza, a Daniel Sturridge nám na ihrisku v tejto sezóne pre zranenie tiež pomôcť veľa nemohol." - pokračoval Gerrard.
 
 
"Je preto prirodzené, že na začiatku budeme mať nejaké problémy, než sa dostane na úroveň z minulej sezóny. Mám obrovskú vieru v tento tím a v týchto hráčov, ktorí sa môžu dostať do formy a úrovne z jari tohto roku. Nebude to veľmi dlho trvať. Keď príde do mesta tím formátu ako je Real Madrid, každý si je vedomý toho, že musí predviesť maximum. Je to pre nás fantastická výzva, na ktorú sme pracovali veľmi, veľmi tvrdo. Máme voči nim veľký rešpekt, ale zajtra je to všetko o tom, čo predvedieme. Vieme, že sme schopní hrať lepšie, ako sme ukázali v nedeľu. Som si istý, že to zajtra dokážeme."
 
Po kapitánovi dostal slovo aj Brendan Rodgers.
 
"Sme si vedomí veľkej dôležitosti tohto zápasu. Samozrejme je to pre nás veľká výzva." - povedal na úvod manažér Liverpoolu.
 
"My sme sa na úroveň hry z minulej sezóny samozrejme z mnohých dôvodov ešte nedostali. Je to však špeciálny zápas a pre nás aj špeciálna súťaž, som presvedčený o tom, že nás náš súper a veľký konkurent "nakopne" k lepšiemu štandartu. Po vstupe do tejto súťaže, budú naše domáce zápasy pre nás veľmi, veľmi dôležité. Nehrali sme tak ďaleko od domu, v Bazileji sme mali niečo získať. Musíme sa pozerať na domáce zápasy v tejto súťaži ako na možnosť získavať ďalšie body. Zajtra večer budeme okrem charakteru a ducha potrebovať aj kvalitnú hru. Ak sa nám to doma podarí, bude to ďalší krok smerom k tomu, aby sme sa kvalifikovali zo skupiny."
 
Manažér Reds bol dotazovaný aj na momentálny stav Maria Balotelliho, ktorý v poslednej dobe čelí kritike za hru, ktorú na ihrisku pre tím odvádza.
 
"Je v pohode. Samozrejme, že bol po víkende veľmi sklamaný. Je to strelec a chce dávať góly. Myslím, že je len otázkou času, kedy mu to začne "padať". Je to dobrý chlapec, ktorý na sebe usilovne pracuje. Som si istý, že zajtra večer pôjde do zápasu, ak bude teda v poriadku. Má moju plnú dôveru."
 
"Oba tímy sa budú snažiť zápas vyhrať, budú tvrdo pracovať, a chcieť z neho získať nejaké body. Aj ja mám v tíme nejakých svetových hráčov, ktorí sú veľmi kvalitní. Mal by to byť fantastický, vzrušujúci zápas, na ktorý sa veľmi tešíme." - povedal na záver lodivod LFC.
 
Foto z utorňajšieho večerného tréningu Reds na Anfielde: www.liverpoolfc.com

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook