pivovar helf

Kto nastúpi proti Sheffieldu?

sheffvsLFC

Liverpool si v nasledujúcom kole zmeria sily so Sheffieldom. Jürgen Klopp bude musieť riešiť opätovne zostavu a vyniesť niekoľko dôležitých rozhodnutí ohľadom základnej jedenástky. Po vyše 20 rokoch sme na Anfielde prehrali s Evertonom. Dokonca štvrtýkrát po sebe sme nezískali na domácom štadióne ani bod. Náš manažér bude musieť spraviť určité kroky aby tento trend nemal pokračovanie.

 

V bráne by mal nastúpiť Allison. Po niekoľkých faux pas sa dal dokopy a verím mu, takisto aj manažér a podľa predvedeného štýlu hry aj spoluhráči. Kelleher je zranený a Adrian je Adrian. V prípade zdravia našej jednotky tu teda nie je čo riešiť.

V obrane máme obmedzené možnosti – Jordan Henderson musel opustiť ihrisko v 30. minúte zápasu s Evertonom a prvé vyhliadky nie sú optimistické. Ďalšia vec je, že náš kapitán je kľúčovou postavou zálohy a citeľne v nej chýba jeho húževnatosť. Podobne je to s Fabinhom, ktorý síce ponúka kvalitu ale oveľa radšej by sme ho videli v zálohe. Otázny je tiež jeho zdravotný stav. Na stopéra teda ostáva obmedzený počet možností: Ozan Kabak, ktorý je nesporne talentovaný ale zatiaľ je chybujúci – verím, že s pribúdajúcimi zápasmi sa do toho dostane, takže potrebuje hrať. K nemu je otázne, či Ben Davies, ktorý stále čaká na svoj debut alebo Nathaniel Phillips. Výkony, ktoré doteraz Nat podáva, nevyzerajú zle a jeho výber ako služobne skúsenejšieho stopéra by mu mohol pridať ďalšie percentá do motivácie. Za mňa teda Kabak-Phillips. Na krajoch obrany sa núka Tsimikas, ktorý nedávno získal cenu za najlepšieho hráča Gréckej ligy za minulú sezónu a rád by som ho videl. Ale napriek tomu tu si myslím, že zatiaľ nie je dôvod niečo meniť a TAA-Robertson sú tým pádom istota.

V prípade zálohy by sme boli asi všetci radi za Fabinhov návrat na jeho pôvodnú pozíciu, čím by získala na kvalite celá záloha aj výkony hráčov ako Thiago a Curtis Jones. Wijnaldum, ktorý je zvyknutý na pozíciu 6-ky vyzerá posledné zápasy unavene, údajne trénoval individuálne. Okrem toho hrozí aj riešenie dať nášho Holanďana na pozíciu stopéra, čo by ma pravdupovediac tiež veľmi neprekvapilo. Curtis Jones a Thiago hrávajú poslednú dobu celkom pravidelne, ale očakávam, že jedného z nich nahradí v zostave navrátilec Keita. Keita možno prinesie niečo nové, moment prekvapenia, niečo čo nám v posledných zápasoch chýbalo. Vždy sa na jeho výkony tešíme, prichádzal sem s veľkými očakávaniami, tak verím, že nás nesklame a vydrží mu aj zdravie. Pripravení nastúpiť sú aj Shaqiri a Ox, Milner je zranený.

V útoku by sme potrebovali nový impulz, naša trojka hrá každý zápas. Žiaľ Origi tento rok zatiaľ nepresvedčil, Minamino strieľa góly za Southampton a Jota je zranený – možno nás Klopp prekvapí zmenou formácie so Salahom/Maném v strede útoku? Prípadne zaradením Shaqiriho/Oxa? Ako by ste vyriešili túto situáciu? Zápas sa hrá až v nedeľu, čiže dovtedy sa zoznam uzdravených/zranených hráčov môže meniť. Ja osobne hlavne verím, že sa dočkáme dobrého výkonu a troch bodov, ktoré potrebujeme ako soľ.

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook